Şimdi Ara

modem adaptörü için yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar aradım taradım bulamadım,yada bulmayı başaramadım,yardım ederseniz sevinirim

üstünde +12 v dc 0,75 a yazılı olan modeme , 9 v 1.2 a yazılı olan adaptörü takarsak (denemek için takıp modemin arayüzüne girdim ) çalışmasında bir sorun olur mu?

ya da;

modemin orijinal 110 v luk adaptörüne 220 v çevirici aparat taksam sorun çıkar mı?

şimdiden cevaplar için teşekkürler.

• adaptörün üzerinde yazan değerlerin aynısını almazsan bi süre sonra modemin arıza yapar pişman olursun elektronik malzeme satan mağazalarda 10 ytl fiyatla alabilirsin
  • o değerlerde adaptör almaya fırsat bulamadım :(

yarında gelip bağlantı yapacaklar, elimdede 9 v luk adaptör var , bir kaç günlüğüne idare etse bari

cevap için teşekkürler
  • Voltaj Modemin İstediği 12V dan düşük olduğu için modemine zarar verme olasığı az (12 Volt yerine 15 Volt taksaydın sorun olurdu ) ama internet bağlantın da sorun çıkaracaktır, Yada modemin kararsız çalışabilir ( Modemin arayüzüne girmek demek modemin tam anlamıyla stabil çalıştığı demek değildir ) Mümkünse kullanma

+ her iki adaptörde DC mi
  • quote:

Orjinalden alıntı: djsabay

Voltaj Modemin İstediği 12V dan düşük olduğu için modemine zarar verme olasığı az (12 Volt yerine 15 Volt taksaydın sorun olurdu ) ama internet bağlantın da sorun çıkaracaktır, Yada modemin kararsız çalışabilir ( Modemin arayüzüne girmek demek modemin tam anlamıyla stabil çalıştığı demek değildir ) Mümkünse kullanma

+ her iki adaptörde DC mi

hayır ,
    9 v olan şu an usr 9107 adsl modemde kullandığım (( ac 9v 1.2 a)) ,
    motorola modemin üstünde ise ((+12 vdc 0,75 a)) yazıyor
  • Ac Adaptör Kullanman pek hayırlı olmaz Dostum Biri Alternatif biri doğru akım (gerçi Modemde Ac yi Dc ye çevirir ) Üşenme git 10 ytl ye Adaptör Al
  • Bişi olmaz modemin çalıstıysa sorun olmaz merak etme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ZmR -- 12 Kasım 2008; 21:16:07 >
  • yardımlar için sağolun,
    gidip modemin üstün ne yazıyorsa o şekilde bir adaptör alıp taktım ,kablonete de bağlandık çok şükür bir sorun yok

saygılar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.