Şimdi Ara

Model seçimi hakkında ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
681
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yakın zamanda Apple MacBook edinmeyi planlıyorum bütçem maksimum 7500 TL ve ikinci el alınacak tabi.

Kullanım amacım tamamen film dizi YouTube ve internet sitelerinde gezinmek için olacak siz olsanız hangi modeli tercih edersiniz nedenleri ile birlikte belirtirseniz çok sevinirim.

Bulabildiğim modeller ;

MacBook Air 2017 İ5 1.8 GHz 8/128 GB konfigürasyonu pil döngüsü genelde 600 civarlarında temiz cihazlar.

MacBook Pro 2015 İ5 2.7 GHz Retina modelleri 8/128 GB konfigürasyonu oluyor genellikle fakat pil döngüleri çok fazla oluyor. Retina soyulması , hoparlör cızırtısı gibi sorunları hemen hemen tüm ilanlarda mevcut.

Macbook 12 İnç 2015 bu modelde 1.2 GHz Intel Core M 8/128 GB konfigürasyonunda pil döngüsü 200 civarlarda diğer iki modele göre daha uygun fiyatlı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RdvnKrca -- 27 Temmuz 2022; 0:18:52 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• Uc seçenekten en mantiklisi ilki gibi duruyor. 12 inc macbooklara hele ilk jenerasyon olan 2015 modellere sakin bakmayın. M serisi islemciler ile günlük ihtiyaclarinizi karşılamak icin gerekli uygulamaları bile calistiramazsiniz. Yanında anakart yanması, apple'in bugüne kadar yaptigi en basarisiz is olan butterfly klavyenin takılması, fan olmadıgi icin asiri ısınma ve thermal throttling nedeniyle kasmalar vs. vs. bir suru kronik sorunu olan bir cihaz.

Ama bana kalırsa o fiyata ya da bütçenizi az zorlayarak temiz sayilabilecek 2015 15'' prolar bulmak mümkün. 2015 cihazları hele 15 inc olanları çok basarili cihazlardır ve hala çok iyi performans göstermektedirler. En baz modellerinde 16 gb bellek ve 256 gb disk olduğu icin özellikle 128 gb'a gore hafıza sorunu yasamazsınız. Ufak bir aramayla su ilanı buldum. Bir göz atmanızı tavsiye ederim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-macbook-pro-2015-retina-15-16gb-ram-1028763563/detay

• Raphaël kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam 12 inç olan düz MacBook modelinin bu kadar sıkıntılı bir cihaz olduğunu bilmiyordum.

• RdvnKrca kullanıcısına yanıt

Rica ederim. Aslında dis gorunusu çok güzel, inanılmaz hafif, malzeme kalitesi yüksek ve 2022 icin bile çok güzel bir ekrana sahip bir cihaz ama bunların haricinde her açıdan sorunlu ve inanılmaz düşükken performanslı bir islemcisi var. O kadar ki 4k video oynatamiyorsunuz. Birkaç basit uygulamayı bile arkaplanda açık biraktiginiz zaman cihaz ciddi sekilde isiniyor ve kasmaya başlıyor. YouTube'da "the worst MacBook" basligiyla arattiginiz zaman daha detayli bilgi alabilirsiniz.

• Raphaël kullanıcısına yanıt
    Hocam size bir sorum daha olacak ;

MacBook Pro 2017 13.3 inç
    MacBook Air 2020 13 inç

Aynı fiyat olsa hangisini tercih edersiniz ?

• Kondisyonlarina bağlı olarak MacBook Air 2020 tercih ederdim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.