Şimdi Ara

Mmt şanzıman vites geçişinde gelen ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
3.300
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

2008 Auris mmt aracım var arabada 2 gündür 2. Vitesten 3. Vitese geçerken tak diye bir ses geliyor yani iki metalin birbirine değmesi gibi onun dışında normal olarak herhangi bir arıza ışığı vs yada arabanın gidişinde bir sorun yok. Yavaştan korkmaya başladım acaba şanzıman arizalandi mi yoksa şanzıman yağı mı değişecek bir kaç araştırma yaptım henüz pek birsey bulamadim. 1 hafta sonra anca servise götürebilirim aracı bu arada da kullanmam gerek daha önce böyle birseyle karşılaşan oldu mu? 1 hafta böyle kullansam sıkıntı olurmu? toplam 140 km yapacağım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2008 corolla m/m araç kullanıyorum. Son 2-3 yıldır çok fazla ses geliyor benim şanzımandan da. Özellikle HER SABAH ilk kullanımda birden ikiye ve ikiden üçe geçişlerde çaaat öyle bir ses geliyor ki içim gidiyor. Ben alıştım servise de götürmedim bu şekilde kullanıyorum. Yanlış yaptığımın ve büyük sorunlarla karşılaşabileceğimin farkındayım ama resmen şanzımandan gelen o seslere alıştım 😄

Edit: Şanzıman yağını değiştirdim 2 ay önce ama hiç bir fark olmadı sesler ve vuruntular aynı şekilde devam ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erdsavas -- 30 Haziran 2017; 0:22:16 >
  • Her zaman metal sesi geliyor mmt dan.Sorun yok diyebiliriz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

2008 corolla m/m araç kullanıyorum. Son 2-3 yıldır çok fazla ses geliyor benim şanzımandan da. Özellikle HER SABAH ilk kullanımda birden ikiye ve ikiden üçe geçişlerde çaaat öyle bir ses geliyor ki içim gidiyor. Ben alıştım servise de götürmedim bu şekilde kullanıyorum. Yanlış yaptığımın ve büyük sorunlarla karşılaşabileceğimin farkındayım ama resmen şanzımandan gelen o seslere alıştım 😄

Edit: Şanzıman yağını değiştirdim 2 ay önce ama hiç bir fark olmadı sesler ve vuruntular aynı şekilde devam ediyor.

Bilmiyorum internettende araştırmaya devam ediyorum. Bende böyle takıntılar var hocam yani çok rahatsız oluyorum aracı kullanırken yarın sabah servise götürmeye karar verdim inşallah çok masraf çıkarmazlar

• Balata degisti mi hocam belki zamani gelmistir...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nutella19

quote:

Orijinalden alıntı: erdsavas

2008 corolla m/m araç kullanıyorum. Son 2-3 yıldır çok fazla ses geliyor benim şanzımandan da. Özellikle HER SABAH ilk kullanımda birden ikiye ve ikiden üçe geçişlerde çaaat öyle bir ses geliyor ki içim gidiyor. Ben alıştım servise de götürmedim bu şekilde kullanıyorum. Yanlış yaptığımın ve büyük sorunlarla karşılaşabileceğimin farkındayım ama resmen şanzımandan gelen o seslere alıştım 😄

Bilmiyorum internettende araştırmaya devam ediyorum. Bende böyle takıntılar var hocam yani çok rahatsız oluyorum aracı kullanırken yarın sabah servise götürmeye karar verdim inşallah çok masraf çıkarmazlar

Hocam arabayı 115 binde almıştım henüz 10000 km yaptım alırken de hiç sormamistim. Balata için benim bildiğim titreme yapar kalkarken ama araçta öyle birşey yok henüz başka nasıl anlaşılır ki? Balata gittiyse yanlız en az 2000 TL masraf açtı durup dururken

• Baskı balata değişim istiyor.

• İstanbul trafiğinde kullanılmışsa o baskı balatanın çoktan zamanı gelmiş.

Sadece bu baskı balata maliyeti yüzünden 2007 Corolla 1.4 D-4D dizel aracı ederinin 3.000 TL altına sattık.

• Baskı balata bitmiş olabilir.

• Arkadaşlar şimdi servisten yeni geldim. Arabayı gösterdik buradaki Toyota servise şanzıman yağını ve baskı balatayi sordum ilk bitmiş mıdır diye herhangi bir sorun yok dediler sonra vites geçişini göstermek için yola çıktık onun için de bir sorun yok dediler. Yanlız eğer sabahları 2 den 3 e geçerken cart diye bir ses geliyorsa 3. Vites dişlisi asinmistir dedi oda en az 4000 TL tutar dedi aracı bir akşam bırakıp denemek istedler bende bu hafta bana lazım olduğu için birakamadim haftaya cuma götürmeyi dusunuyorum. Bu arada baskı balata için aracı çok nadir yoğun trafikte kullandım ama benden önce nasıl bilmiyorum

• nutella19 N kullanıcısına yanıt

iyi Akşamlar konuyu hortlatmış gibi olucam sonuç ne oldu acaba değişim yaptırmış mıydınız yoksa öyle kullanmaya devam mı ettiniz ?

• M_EKN M kullanıcısına yanıt
    Yakın zamanda corolla 2009 (mmt) aracımda 1 den 2 geçişte tekleme ve ses oluştu. Manuel de süreyim dedim ama aynı sorun ondada oluştu. Daha önce bu sorunu yaşayan arkadaşlar kalibrasyon yap geçer dediler. Yetkili servis 1500 tl yakın fiyat çıkardı bir kalibrasyon için. 250 tl özel serviste yaptım, tekleme vuruntu vs bitti. Araç kendine geldi. Belki sizlere faydası olur diye paylaşmak istedim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • ssj kullanıcısına yanıt

hocam merhaba 2007 auris kullanıyorum bende mmt şanzıman 1.6 lpg'li

bu araç 1. viteste neredeyse hiç hızlanmıyor ve çok yüksek motor gürültüsü geliyor onun dışında diğer viteslerde sorun yok

ve 60km/h hızda 5. vitese geçiyor 100 km/h hızda giderken ortalama 3000 devir çeviriyor

sizin araçta durum nasıl acaba şanzımanda bir arızamı var yoksa doğasımı bu şekilde?

• PatlıcanMusakka kullanıcısına yanıt
    Hocam bende böyle bir sorun yok. Maf sessörünün temizliğine bir bakın derim. İnternetten nasıl yapıldığına bir bakın isterseniz, düşük çekişlerde düzgün bir temizlik aracı kendine getirebilir. İmkan dahilinde Egr temizliğinide yaptırınız. Sizin araç Lpg olduğu için net bir cevap veremeyeceğim ( Benim aracım Dizel ) ama belirttiğim yerleri bir elden geçiriniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ssj -- 18 Haziran 2023; 11:38:11 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.