Şimdi Ara

Mitsubishi Space Star izlenimlerim (Önyargılarınızı yıkacak) (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
423
Cevap
19
Favori
43.199
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam sizce attrage alınır mı o motor attrage ye de yeter mi cünkü bayilerde bir tane var test sürüşü yapamıyoruz o yüzden yorumunuz benim için önemli aynı motoru attrage ye de koymuslar sizce o araca o kasaya yeterli mi o motor?performans tutkunu değilim sadece uzun yolda 120 zorlanmadan rahat görse kafi benim için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avukathayro

Hocam sizce attrage alınır mı o motor attrage ye de yeter mi cünkü bayilerde bir tane var test sürüşü yapamıyoruz o yüzden yorumunuz benim için önemli aynı motoru attrage ye de koymuslar sizce o araca o kasaya yeterli mi o motor?performans tutkunu değilim sadece uzun yolda 120 zorlanmadan rahat görse kafi benim için

875 kg araç tabii ki kaldırır.

• avukathayro A kullanıcısına yanıt
    Attrage düz vites 930 kg , cvt vites 945 kg yanio motor o kasaya yeter
  • Sadece Sürücü kullanıcısına yanıt
    Hocam dizel ile kıyaslamayın, tork/devir olayı çok farklı
    Aveo classic hb 1.2 84bg 1030kg kasayı kaldırıyor. Sıkıntı olmaz yani

• Bu arabanin aynisi (bilmeyenler icin 2006 clio) neden bu forumda bu kadar ovuluyor bu arac anlamadim ?
     Mitsubishi Space Star izlenimlerim (Önyargılarınızı yıkacak)

• Huysuz İhtiyar H kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun gayet güzel bir araç almışsınız.İncelemeniz aracı almak isteyenlerin kafasındaki soru işaretlerini büyük ihtimalle kaldırmıştır.İyiki foruma uyup 2000 model km'si düşürülmüş bir bmw almamışsınız.İncelemeniz gayet güzel ve tarafsız olmuş.Aracınızı güle güle kulllanın.
  • @avukathayro Cevap verilmiş zaten. Mevcut aracın performansı ve Attrage'ın teknik rakamlarına dayanarak ben de arkadaşların fikrine katılıyorum.

@Deorro4 Bahsettiğin aracın robotize şanzımanlı (EDC) ve 1.2 motorlu versiyonunun liste fiyatı 52.000 TL (metalik renk ve alaşım jantlı). Avrupa/Japon mühendisliği farkı, robotize/CVT farkı, mekanik ömür farkı vs. hiç girmiyorum bile.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 4 Ekim 2014; 20:03:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mng1 M kullanıcısına yanıt
    @mng1 Teşekkürler, sağ olun. Herkese kazasız ve huzurlu sürüşler. Özellikle de bayram trafiğinde olanlara.

• Aklıma gelmişken yazayım. Hem başlık güncel kalmış olur: Space Star'ın müzik sistemi iPhone 6 Plus ile de sorunsuz çalışıyor.

• kara rıdo K kullanıcısına yanıt
    Maalesef hayır. En çok eksikliğini hissettiğim şey bu. Kapı kolunda kilit tuşu da yok. Kapıları mecburen mandaldan kilitliyoruz...

• Ellerinize emeğinize sağlık. Çok güzel bir inceleme olmuş ve aynı güzellikte devam ediyor. Sırf teşekkür etmek için üyelik açtım forumda.
    Swift 1.2 GL ve Space Star arasında kaldım sayenizde :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: geccechi

Ellerinize emeğinize sağlık. Çok güzel bir inceleme olmuş ve aynı güzellikte devam ediyor. Sırf teşekkür etmek için üyelik açtım forumda.

Space Star ı tercih edin bence çok sempatik bir araç olmuş

• geccechi kullanıcısına yanıt
    Vallahi hangisini alırsanız alın pişman olmayacağınız bir gercek ikiside güzel araç bence

• quote:

Orijinalden alıntı: geccechi

Ellerinize emeğinize sağlık. Çok güzel bir inceleme olmuş ve aynı güzellikte devam ediyor. Sırf teşekkür etmek için üyelik açtım forumda.

Teşekkürler. O gerçekten zor bir tercih. Ben de Space Star ile Swift arasında kalmıştım. Hattâ son anda Space Star'a dönmüştüm. Tercihinizi araçların artı ve eksilerini değerlendirerek yapın derim.

Space Star'ın artıları:
    + Bakım periyodu km'si daha yüksek (20 bin km)
    + Yakıt tüketimi daha düşük (4 ileri tam otomatiğin dezavantajı)
    + Bagajı biraz daha hacimli (235'e 211 litre)
    + 2013 modelleri hala 40.000 civarı fiyata bulmak mümkün

Swift'in artıları:
    + Dort silindirli motor, doğal olarak daha sessiz (aracın dışında ayakta dururken geçerli, içeride otururken fark anlaşılmıyor)
    + Yol sesi daha az
    + Deri ve fonsiyonel direksiyonu var (hız sabitleyici+ses kontrol)
    - 2014 modelleri hala getirmediler, 2013'lerde de pek indirim yapmıyorlar

• Aracı bugün bayide inceleme fırsatı buldum. Dışarıdan her ne kadar ufak izlenimi verse de içine girdiğimde hayret ettim. Geniş iç hacmi ve diz mesafesi beni çok şaşırttı. 1.80 boyundayım ve sürücü koltuğunu kendime göre ayarladığımda arka koltuğa çok rahat oturabildim. Bence 2 çocuklu aileler dahi Space Star'ı tercih edebilir. Bu araç B sınıfı ayarında kesinlikle. Sahibi olduğum Fiat 500L kadar neredeyse diz mesafesi.

Test araçları olmadığı için kullanma şansım olmadı maalesef.

Tasarımı, ferah iç hacmi, ekonomik yakıt tüketimi, güvenliği, bol donanımı.. Hepsi iyi güzel de, kanepe gibi dümdüz arka koltuklara ve kalitesiz iç malzemeye ne demeli? Tek eleştirim bu olabilir ancak.

Fiyat olarak ise hiç pazarlık etmeden 42,500 lira teklif aldım.

Fiyatıyla olmasa bile, kullanım maliyetleri açısından son derece ekonomik olan bu araçların ülkemizde itibar görmemesi ikinci el kaygısıyla açıklanabilir ancak.

Bu yüzden yurdum insanı hayalini kurduğu otomobiller yerine, ikinci elde zarar ettirmeyecek modellere meylediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sorrento -- 4 Aralık 2014; 16:54:03 >

• arkadaşlar istanbul eyüp mar otoyu aradım manuel space stara 37.750 otomatiğede 42bin fiyat verdiler deneme aracı yokmu dedim yok dediler atrageta damı yok dedim onun manueli gelecekmiş deneme aracı olarak deneyip space stara geçebilirim fakat aklımda şu düşünce var acaba 2015 modellerde hız sabitleyici olacakmı çok heves ettiğim bir özellik 2015 modelde gelirse onu beklemek istiyorum bilen duyan varmı acaba

• mydonose2 M kullanıcısına yanıt
    Space Star'ın donnanım seviyesinde değişiklik olup olmayacağını Mitsubishi Türkiye dışında kimse bilemez ama bence hız sabitleyici gelmesi zor. Mevcut donanımla bile, çok daha yüksek fiyatlı rakiplerine rağmen, aracın fiyatı çok yüksek bulunuyor. Fiyatın daha da yukarı çıkarmak gibi bir hataya düşeceklerini sanmıyorum. Yine de yılbaşından sonrayı bekleyin. Yalnız 2015 fabrika çıkışlı araçların Türkiye'ye gelmesi biraz zaman alır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huysuz İhtiyar -- 5 Aralık 2014; 14:24:56 >
  • mydonose2 M kullanıcısına yanıt
    Manuel gelmiş demek iyi görmek test etmek lazım.
    Aslında yeni donanım da gelecekti manuel ile sanırım. Manuel ile otomatik arasında donanım farkı var mı incelediniz mi? Fark olacaktı sanki bir iki

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    Düz vitesli modelde:

Otomatik klima yok
    Alaşım jant yok (14" sac jant var)
    Yokuş kalkış desteği yok
    Auto Stop&GO yok

• haymanali2006 kullanıcısına yanıt
    incelemedim daha incelemeye gideceğim ama daha gelmemiş araç gelecekmiş deneyeceğim ona göre space star alacağım
  • 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.