Binbaşı
13 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 63 (Bu ay: 0)
Gönderileri
200 bin tl bütçeyle sıfır aile arabası bakıyorum.
Kia stonic şu an aklıma yattı toyota chr ve honda civic bayilerde yok ve araliğa kadar gelmeyecek diye.

Bu bütçeye iç hacmi küçük olmayan araç önerir misiniz.

Fiat veya renault harici markalardan olsun.
4000 tl (MAX)
Bir bilgisayar toplamak istiyorum.
R5 3600
B450
Rx570
8x2 ram
480gb ssd
500w kasa
3950tl sinerji
Bu sekilde dusundum ama daha mantikli bilesenler var midir ?

Olmazsa olmazlarim 16gb ram ve 480gb ssd
Uste 200-300 eklersem daha iyi bir sistem olur ama maalesef butcem bu.
Zaten 3500 den ciktim daha gercekten 1 kurus cikamam

Sinerji veya itopyadan olmasini tercih ederim gidip alacagim ordan bir kac gun icinde. Kargo ile ugrasmak istemiyorum.

Sistemle sadece gunluk kullanim ve oyun oynanacak.
Biraz uzun vadeli bir sistem istiyorum, 2-3 seneye ekran karti degistiririm o kadar.
Her turden oyun oynuyorum ama cogunluk csgo ve pubg sistemim onlarda verecegi sabit fps onemli.

Sizce bu sistem mantikli mi yoksa baska bir sey alinir mi bu fiyata.

Sinerji veya itopya sitesinden fiyatlari baz alip soylerseniz sevinirim.
Sistem toplayacağım diğer tüm parçalar belli ama işlemci-ekran kartı ne olsa karar veremedim.

h310m anakart
16gb ram
480gb ssd
500w kasa

ama işlemci ve ekran kartı ne yapsam kararsızım.
pc sadece dizi film izlemek günlük normal şeyleri yapmak ve csgo-pubg ağırlıklı ama diğer yeni çıkan ve bir kaç senelik (örnek BF5,GTA5,Witcher3) AAA oyunları oynamak olarak kullanılacak.minimum 2 sene hiç ellemeden götürecek bir sistem istiyorum.

rx580 li sistemi alırsam şu an oyunlarda daha çok fps alırım sanırım ama geleceğe yönelik olmaz pek.
rx 570 li sistemi alırsam da 2 sene sonra ekran kartı yeni oyunlarda yetmemeye başlayınca sadece yeni nesil bir ekran kartı alıp geçebilirim. geri kalan parçalar ise en az 5 sene götürür diye düşünüyorum. belki ilerde depolama yetmezse 1tb hdd alırım ama o sorun değil.
sizce hangisini tercih etmeliyim ? bazı arkadaşlarım sırf 2 sene ilerisini düşünüyorsun diye 2 sene boyunca daha düşük performans almana değmeyecek diyor.
bazıları da bundan 2-3-5 sene sonra yeni çıkan ekran kartını alıp takınca o işlemciyle çatır çatır oynamaya devam edebileceksin ama i3 hem performansı yeterli olmaz hem yeni ekran kartıyla darboğaz yapar diyorlar.

ben arada kaldım bayağı sonuçta bundan 2 sene sonra ne olacağı belli değil ama 2 sene boyunca daha yüksek performans almam garanti olur bir sistemle. diğer sistemle de işlemci daha iyi oldugu için ilerde sadece bir ekran kartı takviyesiyle o zaman çıkan AAA oyunları rahatça oynayabilirim.

sizin düşünceleriniz neler ben hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum.

Edit:butce 3500tl belirtmemiştim sadece bu 2 islemci-ekran karti kombinasyonu arasinda kaldigim icin.
3000tl bütçem var ama ne alsam kararsızım
Oneplus 6-6T
Xiaomi Mi8-Mi9T-pocophone f1
Samsung A70
Lg G7

Gibi telefonlar arasında kaldım.
10 senedir iphone kullanıyorum 6s eskidiği ve batarya-depolama yetmediği için değiştireceğim.

Bu android telefonlar arasından sadelik ve rahatlık olarak iphone a en yakını hangisidir acaba ?
Oneplus veya xiaomi alırsam sahibindenden garantisiz olarak alacağım

Samsung a70 veya lg g7 alırsam ise tr garantili olarak alacağım.
Bayağı kararsızım telefonda oyun oymamam , populer uygulamalara girebileyim şarj sorunum olmasın takılma donma olmadan hızlı ve kolayca telefonu kullanabileyim yeter.
Bana en uygun telefon bunlardan hangisi

Veya bunlardan farklı önerisi olan var mı ?
Csgo prime hesap alinacaktir.
Rank saat onemli degil prime/21 lvl ustu olmasi yeterli.
Teklifler icin pm atabilirsiniz.

Edit: butce max 70tl
Bugün saat 12 ye kadar her şey normaldi %50 gibiydi şarjı şarja takıldı telefon 30 dk sonra cıkarıp baktığımda telefon sımsıcaktı sanki şarjda oynanmış gibi ve ekran kapalıydı. Açma tuşuna bastım olmadı reset atmayı denedim telefon yine cevap vermedi ekran hiç gelmedi.
2-3 saat hiç ellemeden bekledim şimdi baktığımda telefon hala sımsıcak sanki çalışıyor gibi ama saatlerce soğuk alanda durmasına rağmen yine sıcak. Yine açmayı resetlemeyi denedim ekran yine gelmiyor.
Ne yapmalıyım şimdi samsunglar gibi patlama sorunu felan olur mu ? Ve arabistandan alındı telefon burda garantisi yok sanırım ne kadar ister acaba apple store kendimiz açamazsak telefonu ?
Prime csgo hesabı arıyorum saat ve jetonlar-madalyalara göre ücreti konuşuruz satıcılar pm atabilir.
.
Butce olarak pek limitim yok ama en uygun fiyata zamanin oyunlarini rahatca kaldiracak bi sisteme ihtiyacim var.
daha cok pubg-csgo oynuyorum

https://www.itopya.com/v3-m1050ta-1202-r3-1200-msi-gtx1050ti-4gb-8gb-ram-1tb-disk-gaming-bilgisayar/

Linkteki sistem sizce nasil ? Veya 3 bin civarina bunun 1500x li olanini mi alayim tavsiyeleri bekliyorum.
Yarin oglen bu iki karttan birini alacagim
Ama hangisini alsam karar veremedim
Genel guc olarak rx550 daha ilerde gorunuyor ama oyun fps testlerinde baktigimda gt1030 u daha ilerde gordum

Sizce hangisini almaliyim ve neden ?

Oynadigim oyunlar %90 pubg ve csgo.
Arada gta5 rainbow 6 bf1 felanda oynarim

Alacagim modelleri bu ikisinden biri olacak bu arada

https://www.itopya.com/gt1030-aero-itx-2gb-gddr5-64bit-nvidia-geforce-dx12-ekran-karti/

https://www.itopya.com/msi-rx550-aero-itx-rx550-oc-2gb-gddr5-128bit-amd-radeon-dx12-ekran-karti/
Hakkında
Sistem ve Tercihleri
Otomobil
Subaru
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Türk Telekom
Takım
Fenerbahçe
TV
LG
Ses Sistemi
Bose
Basketbol
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 4.011
İkinci El Bölümü Mesajları: 111
Konularının görüntülenme sayısı: 41.310 (Bu ay: 1.722)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 2.906 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.