Şimdi Ara

MITSUBISHI Hollanda'daki fabrikasını 1 Euroya satışa çıkardı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
1
Favori
1.827
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • BBC INTERNET SITESINDE BUGUN YAYINLANAN HABER ASAGIDA BULUNUYOR:

`OTOMOTIV DEVI MITSUBISHI, HOLLANDA`DAKI FABRIKASINI 1 EUROYA SATISA CIKARDI.
    JAPONYA MERKEZLI SIRKET DUN DE FABRIKADAKI URETIMI DURDURDUGUNU ACIKLAMISTI.

FABRIKANIN BIN ISCISI TESISIN GIRIS VE CIKISLARINA BARIKAT KURMUS DURUMDA.
    SENDIKANIN FABRIKANIN KAPATILMASINA KARSI CUMA GUNU GREVE HAZIRLANDIGI
    BILDIRILIYOR. SENDIKA LIDERLERI, FABRIKANIN KAPATILMASININ HOLLANDA`NIN GUNEYI
    ICIN FELAKET OLACAGINI SOYLUYOR.

MITSUBISHI, KARARININ AVRUPA`DA FAALIYET
    GOSTERMENIN ZORLASMASINDAN KAYNAKLANDIGINI SAVUNUYOR. LIMBURG YAKINLARINDAKI
    NEDCAR FABRIKASI BIN 500 KISIYI ISTIHDAM EDIYOR. MITSUBISHI BASKANI OSAMU
    MASUKO`NUN BIR SOZCUSU SALI GUNU ``EGER CALISAN BIN 500 KISININ MAASLARININ
    ODENEYECEGI GARANTISI VERILIRSE FABRIKANIN 1 EUROYA SATILACAGINI`` ACIKLAMISTI.
    BBC`NIN HOLLANDA`DAKI MUHABIRI ANNA HOLLIGAN, HALIHAZIRDAKI DURUMUN FABRIKANIN
    YIL SONUNDA KAPATILACAGINA ISARET ETTIGINI SOYLUYOR. HOLLANDA BASINI
    CALISANLARIN, HAKLARINDAKI KARARI ``KURBANLIK KOYUN`` GIBI KABULLENMEYE NIYETLI
    OLMADIKLARINI GOSTERMEK ICIN GREVE GITMEYE KARAR VERDIKLERINI DUYURDU.
    SENDIKANIN DA FABRIKA ICIN UYGUN BIR TALIPLI BULMAK ISTEDIKLERI DE GELEN
    HABERLER ARASINDA.

• Hiç bir şey anlamadım.
  • İnşallah bir bildikleri vardır
  • Mitsubishi fabrikayı Türkiye' ye açsa sıkıntı bu boyutlara ulaşmazdı. Hollanda, diğer Avrupa ülkeleri gibi küresel krizin pençesinde olmasına rağmen yüksek işçilikle yetinmiyorlar. Yamyam çok olunca fabrikadaki makinaları bile almadan çekip gider.
  • HEMEN ALALIM...
    BEN ALIRIM...
  • Çok üzüldüm çok
  • quote:

Orijinalden alıntı: dark_elf

HEMEN ALALIM...
    BEN ALIRIM...

1500 kişinin maaşını ödeme garantisi veriyosun yani
  • anladığım kadarı ile işçilerin baya birikmiş alacakları var fabrikadan ve fabrikanın bunu ödemeye durumu yok işçilere borcunu ödeyen kişiye fabrikayı beleş vereceğini söylüyor mitsubishi
  • Çekilsin avrupadan Türkiyeyede açmasın fabrika.
  •  MITSUBISHI Hollanda'daki fabrikasını 1 Euroya satışa çıkardı.

OSAMU MASUKO

Helal olsun adama ; 1500 çalışanın maaşlarını ödemeyi garanti eden adama fabrikayı bedava vereceğini ima' ediyor yani ... [

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi golfçü_ -- 8 Şubat 2012; 16:18:21 >
  • Mutemelen fabrikada para edecek birşey de bırakmamışlardır zaten. Adamlar itiraf etmiş Avrupada rekabet edip tutunamıyoruz diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scan

Mutemelen fabrikada para edecek birşey de bırakmamışlardır zaten. Adamlar itiraf etmiş Avrupada rekabet edip tutunamıyoruz diye.

Mitsubishi Hollanda'daki üretim hattını başka bir yere kaydıracak. Satış-servis ağını değil.
  • 1 euroya satıyo he direk alırım sonra fabrikanın arsasını ve binasını satarım böyle saçma bir haber mi olur
  • Sırf arsası için bile alınır. Alırsın Bir Avm açarsın ordaki işçilerde orda çalışır . Şaka mı bu?
  • fabrikadaki makineleri satıp, çalışanların maaşlarını öderiz.
    ardından arsayı da satıp parayı cebimize koyar ülkemize döneriz...
  • Fabrikanın binası satılıyor makinalar ve cihazlar değil. Fabrika taşınacak. Yoksa adam bandı, makinaları yerinde bıraksın. Ham metal alıp ev yapımı EVO üretelim bizde.
  • saabı alamadık bunu alalım bari, parasını ben öderim

illa bir fabrika alıp yerli araba üreteceğizya
  • Avrupa'dan istediğini bulamadılar sanırım ve bu yüzden tamamen çekiliyorlar..
  • İlginiz için teşekkürler.Fabrika 1€ karşılığında burakkagan isimli kullanıcıya satılmıştır.Konu kilitlenebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: onurcandmt

1 euroya satıyo he direk alırım sonra fabrikanın arsasını ve binasını satarım böyle saçma bir haber mi olur

1500 kişinin biriken maaşlarını ödeyebileceksen durma al 1 euroya. Bir de okuyup yorum yapmayı öğrenseniz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JasoNBuraK -- 8 Şubat 2012; 18:18:11 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.