Şimdi Ara

Toyota Yaris Hybrid 2022

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
1.515
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

0 araç bulmanın zor olduğu bugünlerde, başlıktaki Toyota Yaris Hybrid aracını bir bayiide buldum. Ancak nette yaptığım üstünkörü araştırmalar dışında hybrid araçlar hakkında çok bilgi sahibi değilim. Bu sebeple spesifik olarak ne soracağımı bilmiyorum.

Ancak özellikle Toyota Yaris serisinin Hybrid modelleriyle ilgili olumlu/olumsuz bilgi sahibi olanlar, beni fikirleriyle aydınlatabilirse çok memnun olurum. Şehir-içi yakıt tüketimi Türkiye'de en az olan araç olarak gözüme çarptı 2.2lt/100km ile. Kasasına zaten bayılıyorum. Bunun dışında genel olarak hybrid veya toyota hybrid hakkında fikre ihtiyacım var.

Bakımları, servisleri, hasar çıkarma durumları ve bunun maliyeti vs tarzı konularda özellikle aydınlatabilirsiniz. Aracın zaten uçmasını kaçmasını beklemiyorum.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

• Bakimla ilgili onemli bir ekstrasi yok. Iki bakimda bir ekstra filtre degisimi var sadece o da ucuz. Aracta v kayisi yok, disk ve balatalar uzun omurlu, trigeri zincir. En azindan 1.8 hibritte boyle. Toyota servisleri piyasaya gore uygun. 1.5 ay once 2. bakima 1600tl odedim 1.8 hibrit icin

Servislerin cok deneyimli oldugunu dusunmuyorum cunku deneyimleyecek bir sorun cikmiyor ki cozsunler :) 5+5 sene garanti yaris icin de gecerlidir sanirim. Yalniz yetkili servise mahkum olacaksiniz, bunu kabullenmek lazim

Hasar cikarmadan kasit sorun cikarmasi sanirim. Bataryalarin ayni anda olmesi pek mumkun degil. Olen batarya tespit edilip degisim saglanabiliyor. Komple batarya degisimi 1.8 icin 2bin dolar civarlarindaydi

Toyota Yaris Hybrid 2022

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi masterap -- 9 Haziran 2022; 0:1:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• masterap M kullanıcısına yanıt

Ayrıntılı cevabınız için çok teşekkür ederim. Özellikle benim istediğim hususlarda aydınlatmışsınız. Şimdi de şöyle sormak isterim, zamanınız varsa cevap alırsam çok memnun olurum. Kullandığınız aracın modelini öğrenmek isterim. Sonrasında da tamamen herhangi bir başlık altında olmadan sizin kullandığınız süre zarfındaki aracın pozitif ve negatif yanlarını sıralarsanız çok memnun olurum.

Ben çok cahil kalmışım bu konuda piyasada 10 yıldır Yaris Hybrid varmış. Ancak sanırım siz yeni model kullanıyorsunuz ve sizden olumlu/olumsuz bulduğunuz şeyleri duymak çok isterim. Tekrar teşekkür ediyorum.

• 2.2 litre çok ütopik olmuş hocam. genelde ortalama 4,5 ile 5.5 arası yakanlar görmüştüm ben de toyota hibritleri araştırdığımda.

kullandığınız yolun çok etkisi var. hibrit araç dur kalk yaptıkça pili şarj ettiği için şehir içinde az yakacaktır ama uzun yolda da normal benzinliden fazla yakabiliyor. çevre yolunu falan kullanıyorsanız hayal kırıklığı olur resmen.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

Hocam haklı olabilirsiniz, pratikte ben de 2.2 göreceğimi düşünmüyorum. Ancak zaten türkiyede 4 marka hibrit araç var. Bunlar arasında en az yakanı Toyota Yaris gözüküyor. Ancak illaki 3-5-4'lere şehir içi yaklaşıyordur.

• MaDMaxiBo kullanıcısına yanıt

2.2lt yaris ile hic utopik degil. Toyota hibritlerde teknik veri tutturuluyor. Ben 1.5 tonluk chr ile cogunlugu cevreyolunda (eryaman-cubuk arasi + ankara sehirici) 3.8lt ortalamaya sahibim

• eksi yönü muadillerine göre mtv'si yüksek(yıllık 4445tl).

birde +650 bin lira liste fiyatı var. Aldığınızda 6 ay 1 yıl sonra satmak isterseniz değer kaybettirebilir. Veya diğer otomobiller gibi çok müşterisi çıkmaz.

Bunların haricinde olumsuz bir şey göremiyorum, üzerindeki bataryalar en az 10 yıl problem çıkarmaz. Şehir içi düşük hızlarda 3-3.5 litre ile gezersiniz.

• Yaris hibritler 1.5 motor, oyle bir mtv si yok. Sizin yazdiginiz 1.8 icin

• masterap M kullanıcısına yanıt

doğru pardon, aklıma toyota hybrid deyince 1.8 olarak kazınmış. Toyota Yaris Hybrid 2022 

• Şehiriçi 3,5 litreleri görmek çok basit bu araçta.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • zotacing kullanıcısına yanıt
    tokat işinden başka bir şey mi değil? yola çık bakalım kaç tane hybrid göreceksin. güncel yakıt fiyatıyla şehir içi şehir dışı karışık km'de 1.15tl yakıyorum şehir içine daha fazla girsem belki altına bile düşebilir. gaza çökersen her araba yakar. ülkedeki saçma vergi dilimi denilen şey olmasaydı da şayet corolla hybrid 3 katı satardı emin olun bu halde bile serviste danışmanlar 1.5mds'den fazla hybrid satıyoruz demişlerdi. benzin 20tl iken uzun yolda 3 kişi bagaj dolu İstanbul Antalya depo hesabı km'de 0.72kr ortalamasını yakaladım. çok kasarsan 3.8lt yakalanabiliyor 1.8 motorlu benzinli 1480kg ağırlığında bir araç daha ne kadar az yaksın?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mosasaurus -- 12 Haziran 2022; 23:1:51 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 2012 yılı sanırım 10 yıl fazlası olacak

Honda Civic 1.4 Hybrid almıştım 2010 model 20bin km'de sıfırı gibi tertemiz araba idi...

(30.000tl+ civarı bir fiyatı vardı)...

donanım,konfor şehir içi ortalama 4.2LT tüketim (1.6 benzinli 10LT tüketiyordu felan...)

ben 5-6.ay itibari ile yolda giderken bir anda sarı bir hata ışığı yandı ekranda Hybrid devre dışı... dedim ne oluyor...

servise çektik 6 yıl garantisi vardı... Pil ünitesini garantiden değişmişlerdi...

o günün parası 11.000₺ ... 5.000$ ediyordu...

gözüm öyle bir korktu ki.. dedim nerede kaldı bunun ekonomisi... sonra ilana koydum satmak üzere... 5-6 ayda zor satmıştım... meraklısına verdim gitti ama karnım ağrımıştı bir kere...

hybrid'in üzerinden 10 sene geçti... şuan ki hybridler çok güzel hatta sadece elektirik modu ile gidebiliyorsun ancak o pil işini halletmeleri gerekiyor...

aynı şey elektrikli araçlar için geçerli...

Teslasının pillerine 22.500$ isteyen Teslaya tepki için arabasını hava uçaran adamı duymuşsunuzdur....Man Blows Up Tesla Instead of Paying $22k in Repairs - YouTube

pil masraf çıkardığı anda yaptığı ekonomi bir anda çöp oluyor...

• zotacing kullanıcısına yanıt

Yaris hibrid kullanıyor şehir içi ne dizel ne de benzinli hiçbir araba da az yakamaz, köprü trafiğinde 5 lt yakıyor,

tabi bu avantaj otalama hız artınca dezavantaja dönüyor, uzun yolda çoğu dizel daha az yakıyor 1.0 turbolar nerede ise aynı yakmakta üstelik birde gitmiyor Toyota Yaris Hybrid 2022 , yani nerde kullanacağın ile alakalı ben %95 şehir içi kullandığımdan tam bana göre bir araç ama daha hızlı yol veya çok sıkışık olmayan şehir içi yollarda diğer alternatifleri düşünmek gerekir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.