Şimdi Ara

MITSUBISHI COLT NASIL BİR ARABA-DAIHATSU TERIOS NASIL? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
86
Cevap
3
Favori
56.836
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tasshelhoff

quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

standart değil. 2005 ve bazı 2006 modellerin perde havayastıklı olan modellerinde yani güvenlik paketlilerinde mevcuttu.

B segmenti bir araçta sınırlarda gittiğiniz sürece çok bir farkı olacağını sanmıyorum. sonuçta 1.3 motorlu 975 kg ufak bir araçtan bahsediyoruz.

hayırlı günler.

colt piyasadan kalkacak yeni model gelecek deniliyordu ne dersiniz sıfır alınır mı 34e otomtik rsp olmayışı kötü
  • quote:

direkt sağdan yada soldan kuvvetli rüzgar alıyorsan 100 km üstü rahatsız ediyor beni.

hayırlı günler.

Araç yüksek olduktan sonra çok sert ruzgarda 1600kg lık grand picasso bile etkilenebiliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkcald

quote:

quote:

standart değil. 2005 ve bazı 2006 modellerin perde havayastıklı olan modellerinde yani güvenlik paketlilerinde mevcuttu.

B segmenti bir araçta sınırlarda gittiğiniz sürece çok bir farkı olacağını sanmıyorum. sonuçta 1.3 motorlu 975 kg ufak bir araçtan bahsediyoruz.

hayırlı günler.

colt piyasadan kalkacak yeni model gelecek deniliyordu ne dersiniz sıfır alınır mı 34e otomtik rsp olmayışı kötü

cak-cek değil.
    colt üretimi durdu kalıbı kırdılar fabrikayı bile kapattılar.

yani space star gelecek ( ne zaman gelecek allah bilir temsanın sitesinde artacın tanıtımı var)

sıfır colt alınmaz bu saatten sonra ( zaten bakmayın listede fiyatı olduğuna temsada colt kaldığını sanmıyorum sıfır km)

ama 2. el her türlü alınır.

hala bir çok araçtan iç hacim sürüş zevki tüketim ve performans açısından üstün bir araç aradan geçen 8 yıla karşın.

hayırlı günler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı günler.

cak-cek değil.

yani space star gelecek ( ne zaman gelecek allah bilir temsanın sitesinde artacın tanıtımı var)

sıfır colt alınmaz bu saatten sonra ( zaten bakmayın listede fiyatı olduğuna temsada colt kaldığını sanmıyorum sıfır km)

hala bir çok araçtan iç hacim sürüş zevki tüketim ve performans açısından üstün bir araç aradan geçen 8 yıla karşın.

hayırlı günler.

Fabrika kapandıysa, parça sıkıntısı olur mu?
    Fabrikalar kaç sene yedek parça üretmek zorundaydı, 20 yıl mıydı ?

• fabrika kapandı dediksek mitsubishi kapanmadıya.

parça sorunu olacağını sanmıyorum.

ayrıca smart for four etkenide var.

mitsubishide yoksa mersedeste vardır parçası.

hayırlı günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ali_candan

quote:

quote:

quote:

quote:

hayırlı günler.

cak-cek değil.

hayırlı günler.

Fabrika kapandıysa, parça sıkıntısı olur mu?
    Fabrikalar kaç sene yedek parça üretmek zorundaydı, 20 yıl mıydı ?

20 değil 10 yıl olması lazım.

• Colt güzel araba, alıp kullanmışlığım var bana göre eksi yönleri;
    -Araçta sert plastik kullanılmış, göğüs vs tıkırtılar geliyor,
    -Yalıtımı zayıf
    -Amortisörleri çok sert, kaymak asfalt olmadıkca insanı sinir ediyor, bence yollarımıza uygun değil.
    -piyasa durumu

Artı yönlerini saymama gerek yok sanırım,

puntonun colta göre avantajları;
    -yalıtımı daha iyi
    -plastik kalitesi daha iyi
    -amortisörleri yumuşak

Colt'un puntoya göre avantajlar;
    -geniş alan
    -AMT şanzıman
    -Mekanik sorunsuzluk

Şuan ikisinden birini alacak olsam tercihim Punto olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hmakcesme

Colt güzel araba, alıp kullanmışlığım var bana göre eksi yönleri;
    -Yalıtımı zayıf
    -Amortisörleri çok sert, kaymak asfalt olmadıkca insanı sinir ediyor, bence yollarımıza uygun değil.
    -piyasa durumu

-yalıtımı daha iyi
    -amortisörleri yumuşak

-geniş alan
    -AMT şanzıman
    -Mekanik sorunsuzluk

puntolrda ıvır zıvır bir sürü arıza duyuyorum. bir japon aracı gibi olamaz sanırım. temizini aramak lazım.
    bir japonun yerini tutmaz.

• quote:

Colt güzel araba, alıp kullanmışlığım var bana göre eksi yönleri;
    -Yalıtımı zayıf
    -piyasa durumu

-yalıtımı daha iyi
    -amortisörleri yumuşak

-geniş alan
    -AMT şanzıman
    -Mekanik sorunsuzluk

eskidende yazardım hala yazıyorum şu plastik konusunu.

bence plastiğin yumuşak yada sert olması değil yıllara ne kadar dayanıklı olduğu önemli yoksa ikiside plastik .

aracım 8 yaşında en ufak bir yıpranması yok ön konsolda. hala fabrikadan çıktığı gibi. ne bir soyulma ne bir aşınma.

teybinin yazıları bile işk günkü gibi silinmedi. çoğu araçta görüyorum teybin üzerindeki yazılar vb siliniyor.

bence kalite budur.

evet yalıtım konusunda coltta yalıtımın "y" si yok.

ama amortisörlerin sert olması konfordan götürdüğü kadar yoltutuş ve sürüş zevkinede katkı veriyor. tercih meselesi.

b segmenti bir araçta konfor aramak çölde vaha aramak gibi bir şey.

yıllar sonra beni gene colt hakkında yazdırıyorsunuz ya helal olsun :)

hayırlı günler.

• Hocam kimse zaten coltta tutup Mercedes E serisinin konforunu aramaz, lakin araba çok sert, şahin doğanların 70-80 le gittiği bozuk asfaltta 30-40'a düşmek zorunda kalıyorsun.
    Sert plastikten kastım dayanıksız plastik demek değil, sert plastik zamanla tıkırtı yapıyor araba güneşte vs kaldıkca plastik zaten iyice gevriyor, yumuşak malzeme kullanılsa bu tıkırtılar olmazdı. tabi şunuda belirtmek gerekir şuanda üretilen araçların %80'i sert plastik kullanıyor ama ben sevmiyorum, yeni corollanın göğsü bildiğin bidon plastiği :) micra'nın amortisörü colttan'da sert (gerçi japonların geneli sert ve yalıtımsız ama adamların yolları bizimki gibi değill arabaların suçu yok)

Colt fiyatına göre alınabilecek bir araç onda hem fikiriz, ancak şu sert amortisörden dolayı ben yeniden almam. yollarımızın bozuk olduğu düşünüldüğünde alacağım araba biraz yaylanmalı.
    colttan(2011 model) sonra twingoya(1997 model) geçtim inan yol konforu çok daha iyi

Bu söylediklerimden Coltu kötülemeye çalıştığım sonucuna varmayın, her ortamda iyi yönlerini sayar tavsiye ederim ancak eksi yönlerinide aktarmak lazım neyse o...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mustafa_atr -- 9 Ekim 2013; 8:31:02 >

• quote:

Hocam kimse zaten coltta tutup Mercedes E serisinin konforunu aramaz, lakin araba çok sert, şahin doğanların 70-80 le gittiği bozuk asfaltta 30-40'a düşmek zorunda kalıyorsun.
    Sert plastikten kastım dayanıksız plastik demek değil, sert plastik zamanla tıkırtı yapıyor araba güneşte vs kaldıkca plastik zaten iyice gevriyor, yumuşak malzeme kullanılsa bu tıkırtılar olmazdı. tabi şunuda belirtmek gerekir şuanda üretilen araçların %80'i sert plastik kullanıyor ama ben sevmiyorum, yeni corollanın göğsü bildiğin bidon plastiği :) micra'nın amortisörü colttan'da sert (gerçi japonların geneli sert ve yalıtımsız ama adamların yolları bizimki gibi değill arabaların suçu yok)

Colt fiyatına göre alınabilecek bir araç onda hem fikiriz, ancak şu sert amortisörden dolayı ben yeniden almam. yollarımızın bozuk olduğu düşünüldüğünde alacağım araba biraz yaylanmalı.
    colttan(2011 model) sonra twingoya(1997 model) geçtim inan yol konforu çok daha iyi

Bu söylediklerimden Coltu kötülemeye çalıştığım sonucuna varmayın, her ortamda iyi yönlerini sayar tavsiye ederim ancak eksi yönlerinide aktarmak lazım neyse o...

Motoruna da değinmek lazım. motoru da yıllarca kullanılıyor. Suyunu yağını eksiltmeden koyarsanız, yıllarca gideri var...
    Ha bire sanayiye gitmezsiniz. Nerdeyse bütün japon motorları için geçerli

• tasshelhoff kullanıcısına yanıt
    merhablar. değerliyorumlarınızı okuyorum ve beğeniyorum tşk ederim. bir sorum olacaktı. bu dediğiniz ortak üretim, hangi yıllarda ve hangi modelinde bu ortak üretim var. ben 2005 ile 2008 arası bir colt almak istiyorumda. bu güzel fırsatı değerlendirmek isterim. tşkler
  • quote:

Orijinalden alıntı: solmaz72

merhablar. değerliyorumlarınızı okuyorum ve beğeniyorum tşk ederim. bir sorum olacaktı. bu dediğiniz ortak üretim, hangi yıllarda ve hangi modelinde bu ortak üretim var. ben 2005 ile 2008 arası bir colt almak istiyorumda. bu güzel fırsatı değerlendirmek isterim. tşkler

Ben cevap vereyim ortak üretim pikacu kasa diye tabir edilen 2004 yılından başlayarak 2012 yılına kadar olan tüm üretimler ortak.

• quote:

Orijinalden alıntı: solmaz72

colt- smart forfour mersedes ve mitsubishi tarafindan gelistirilen ve hollanda da eski volvo fabrikalarinda uretilmis olan bir proje. smart yanlis hatirlamiyorsam 2007 de durduruldu. sadece colta devam edildi. ama kullanilan parcalarda bir degisiklik olmadi. yani yeni kasada alsaniz eski kasada alsaniz mersedes mitsjbishi ortak dizaynini alacaksiniz. ve tum coltlar hollanda imalatidir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Punto nun direksiyonlarından şikayet duymuştum

• colt alın kesinlikle alın aileniz genişlese de benim gibi gidip satmayın gerekirse port bagaj alın kullanın..şu an 35 binlik LPg li avensis aldım araç sıkıntılı-daha önce 75 beygir opel corsa vardı hem narin hem gitmiyor..
    o 95 beygirlik İlk arabamı COLT'umu hiç bir araca değişmezdim....o fiyata alınabilecek en iyi en sağlam en sorunsuz en seri araç...
  • quote:

Hocam kimse zaten coltta tutup Mercedes E serisinin konforunu aramaz, lakin araba çok sert, şahin doğanların 70-80 le gittiği bozuk asfaltta 30-40'a düşmek zorunda kalıyorsun.

süspansiyonların sert olması kasayla ilgili olabilir
    zira colt normal bir arabadan daha yüksek hatta doblo gibi diyebilirim
    virajlarda salınımı fazla olursa kontrolü kaybetmek işten değil

• Tekrar hort.. yıl olmuş 2016 hala coltta kalmış aklımız.. bu konuda detaylı bilgi veren ağabey. Hala colt kullancısı mısın? Eşim için almayı düşünüyorum. Sedan Mazda 3 kullandı 2 ay kadar, h.back bir araç alıp sıkıntısız bir şekilde kullanması taraftarıyım. Colt ta bayağıdır göz kırpıyor. Şu sıralar 2012 model 1.3 elegance paket baktığım 3 araç var. Kasa olarak fark etse de acaba genel itibariyle eskiye oranla farkı var mıdır yeni colt un?

• quote:

Orijinalden alıntı: yasindemirbag90

Tekrar hort.. yıl olmuş 2016 hala coltta kalmış aklımız.. bu konuda detaylı bilgi veren ağabey. Hala colt kullancısı mısın? Eşim için almayı düşünüyorum. Sedan Mazda 3 kullandı 2 ay kadar, h.back bir araç alıp sıkıntısız bir şekilde kullanması taraftarıyım. Colt ta bayağıdır göz kırpıyor. Şu sıralar 2012 model 1.3 elegance paket baktığım 3 araç var. Kasa olarak fark etse de acaba genel itibariyle eskiye oranla farkı var mıdır yeni colt un?

eşine alacaksan yeni kasa ama invite al.

elegance 2airbag.

bu arada yeni kasa al çünkü eski kasaya göre ciddi bir yalıtım farkı var. klima kompresörü değişti. eski kasada denso vardı, çok fazla arıza problemi ortaya çıktı...

Coltun bana göre en güzel versiyonu yeni kasa invite AMT.

4airbag, cruise control her şey var. Donanımlarla ilgili bilgi için:http://www.jdmspiritturkey.com/index.php?topic=181.0

2.el almayı düşünüyorsan bir coltta dikkat etmen gereken noktalar:http://www.jdmspiritturkey.com/index.php?topic=346.0

Bir kadın için uygun bir araç, el freni ile rampada kalkmayı 5dk öğrettin mi hiç zorlanmaz hatta seviyor kadınlar. Bazen kız kardeşime sürdürüyorum baya seviyor aracı. Hatta yeri geliyor anahtarı elimden kapıyor

3yıl, 45bin km'dir yeni kasa kullanıyorum. Sitede her türlü sorunuza cevap bulablirsiniz.
    Ben o kadar memnunum ki kardeşime de colt alacağım eve 2. colt olacak

• İnvite ı değerlendireceğim. Tek sakıncam yokuşlarda el freni desteği :D . Yoksa sınıfına ve muadillerine göre ferah ve bana göre görüntüsü de fena değil.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.