Şimdi Ara

mitsubishi carisma 1.9 did nasıl bir araç

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
0
Favori
36.416
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birincisi aracın tutulmadığını biliyorum ama herhalde satacak olsakda 1 sene beklemeyiz değil mi bu aracın benzinlileri övülmüş ama dizelleri nasıl motor 1.9 çok yakıyormu kronik problem var mı (daha önce nissan primera ve skoda arasında kalmıştı nissanın parça aşırı pahalıymış bunda öyle bir sorun var mı kafama göre de octavia bulamadım buna bakıcaz bakalım)

• nissan'ın parçaları aşırı pahalıymış diyen kişi mitsubishi içinde aynı şeyi söyleyecektir. bi reno tofaş kadar ucuz parçalara sahip değildir ama parçaların ömrü yüksektir. sarf malzemeleri dışında sorun yaşamazsın. çıkma parça da az çok bulursun. tutulmamasının bir nedeni de 1.9 olmasından vergisi yüksektir. ama sen bunu çok kullanarak egale ederim diyorsan güzel araçtır seni üzmez.
  • Bildiğim kadarıyla Volvo ile ortak birçok parçası var.Dizeli hakkında bir yorum yapamayacağım.
  • 3 senedir kullanıyorum, 300.000 km'yi gördüm şu anda

1- Triger kayışını 170.000 km'de değiştirdim ve sanırım 350.000'e kadar değiştirmiycem ( 800 tl civarı)
    2- Baskı balata setini ilk defa 160.000 km'de değiştirdim ( Araba sürmekten aciz birisi yüzünden 180.000 km'de bir daha değiştirdim) (750 tl civarı)
    3- 190.000 km'de volan dişlisi boşluk yaptı onuda değiştirdim. (350 tl civarı)
    4- 220.000 km'de enjektör takımı değiştirdim ( tamamen mazotla alakalı bir durum bu, çift meme teknolojisi olan bir araç onun için adam gibi mazot kullanmazsan direk gidiyor enjektörler). Şuanda enjektör yeniden bozuldu ve öyle biniyorum (750 tl civarı)
    5- 260.000 km'de komple motor yaptırdım (aşırı piskopat süren bir şoförümdür alt tarafta bundanda bahsetcem) ( motor komple + turbo 3500 tl civarı )

Diskleri 180.000 km'de tornalattım ve 250.000 km'ye kadar aynı diskleri sorunsuz kullandım. Balata ömrü yaklaşık 60.000-80.000 km arası değişiyor. rutin bakımlarını hep yetkili serviste yaptırdım ( her 10.000 km'de bakım ister ) ve ortalama 150-200 tl arası bakım ücreti ödedim.

Aksesuarı çok geniş olan veya muhteşem elektronik donanımları olan bir araç değildir ve 2-3 sene içinde aksesuar dökülmeye başlıyor.

Şasesi, şanzuman ve debriyaj takımı volvo s40 ile birebir aynıdır. Ön düzen ve arka süspansiyon tamamen mitsubishi imalatı ancak diğer parçalarda mercedes veya renault parçası görebilirsiniz. 1.9 DID motor renault motoru ve parçaları birebir aynıdır.

Vergisi yıllık 1000-1200 tl arası bir rakam.
    Kasko bedeli 23 milyar felan çıkar onun için 800-1000 tl arası kaskoyla binilebilir ( parçalarının genel olarak pahalı olduğu gözönüne alınırsa kesinlikle kaskosuz binilecek bir araç değildir)

Şehiriçi yaklaşık 7.5-8 lt mazot yakar. Şehirlerarası 5.5-6.8 arası değişir.

Arkadaşlar buraya kadar araçla ilgili genel bilgiler verdim şimdide size bugüne kadar yaşadığım tecrübeleri aktarıyım neden 300.000 km bu araca bindiğime siz karar verin.

2005 senesinde Ankara-İstanbul arası (tünel yoktu o zamanlar) ikibuçuk saatte gittim ( hadi
    leynn diyen olmasın gerekiyosa tekrar giderim bana dert deil)

Yol tutuşu ve performansı orta üst sınıf araçlarla nerdeyse birebir tutulabilir inanılmaz seri ve akıcı bir araçtır ( çevre yoluna çıktığınızda 160-180 ile rahat makas yapılabilecek ender araçlardan birisidir)

Uzun yolda çok rahat ve akıcı giden bir araç ve 1.9 did motor gerçekten hiç kasmadan istediğiniz performansı veriyor.

Şasesi süper bir araç, 2006 yılında sol kapıdan sağlam vurdular ( sol ön ve arka kapı ile direkler komple değişti) ancak kapı içeri 1 mm. dahi gelmedi ve çok şükür en ufak bir çizik almadan çıktım içinden

Satın almayı düşünen üyeler benimle irtibata geçsinler ( Ankara'da olanlara istanbul yolunda bir gezi turu yaptırsam yeter zaten :) ).

Şuanda aracı satmayı düşünüyorum ve sebepleri sıralıyorum

1- Vergisi yüksek
    2- Kilometresi yüksek olduğu için artık ufak tefek bozulan ve değişmesi gereken parçalarla uğraşmak istemiyorum
    3- Parçası pahalı ( gerçekten çok kaliteli parçalar aslında diğer araçlarla kıyaslayınca çok deil ama Türk milletiyiz rahatsız ediyo )
    4- İçi dökülmeye başladı

Araca muhteşem bir ses sistemi döşedim belkide bugüne kadar onun çok etkisi oldu :)

Daha fazla sorusu olan varsa hepsini yazarım, benden daha çok km. yapan daha görmedim onun için tecrübeler daha fazla

• quote:

Orijinalden alıntı: johnmcclane

bu araç nasıl?

http://www.sahibinden.com/zonguldakta_yok_turkiye_de_zor_1_9_dizel_mitsubishi_siyah_com-50WQQaXQQ19085267WQQpXQQdisplayitem

sanırım biraz ucuz...riskli mi?riske girmeye değer mi?

Yukarıda carisma sahibi abimizin dediklerini duydun.. Performans, kasadan gayet memnun.. Yüksek Km vermiş oldugu sorunlar var ( Baskı balata, enjöktör takımı vb.) Eğer Bunlara katlanırsanız alın... Karar sizin

• dizel için bişey diyemem fakat benzinlisinden çok memnun kaldık
  • quote:

bu araç nasıl?

http://www.sahibinden.com/zonguldakta_yok_turkiye_de_zor_1_9_dizel_mitsubishi_siyah_com-50WQQaXQQ19085267WQQpXQQdisplayitem

ASR var mı bu araçta cidden?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sodömizer

quote:

bu araç nasıl?

ASR var mı bu araçta cidden?

Kimi 2004 model 1,9Did comfot Carismalarda ASR mevcut OLarak gözüküyor.. Doğru Mu Yanlış orasını bilemeyeceğim...

• Valla bu konuyu açtıktan sonra gittim fio aldım aylar sonrada açtığım konuyu görünce şaşırdım. Carisma için birşey diyemem ama yeni Lancer hala içimde uhte geçen beyazını gördüm. Gerçekten köpekbalığı gibi ötv indiriminde temsa maşallah ötv bindirimi yaptığı için alamadım Birde o zaman benim istediğim fiyatı kabul etmeyipte ben fioyu aldıktan sonra fiyatı iki bin tl indiren primera sahibine hala kayıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 3 Aralık 2009; 20:17:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Valla bu konuyu açtıktan sonra gittim fio aldım aylar sonrada açtığım konuyu görünce şaşırdım. Carisma için birşey diyemem ama yeni Lancer hala içimde uhte geçen beyazını gördüm. Gerçekten köpekbalığı gibi ötv indiriminde temsa maşallah ötv bindirimi yaptığı için alamadım Birde o zaman benim istediğim fiyatı kabul etmeyipte ben fioyu aldıktan sonra fiyatı iki bin tl indiren primera sahibine hala kayıyorum

hocam bir benzerini ben de yaşadım...bundan önceki aracım astrayı aldıktan hemen sonra almayı düşündüğüm fakat fiyatta bir türlü anlaşamadığım nissan note sahibi -ki kendisi bi arkadaşın dayısıdır- benim dediğim fiyattan aracı vereceğini söyledien az 10kez yalvarmışımdırdedim astrayla bi görmeye geleyimhangi astra dedi,yeni aldığım dedim

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Asarhaddon

Valla bu konuyu açtıktan sonra gittim fio aldım aylar sonrada açtığım konuyu görünce şaşırdım. Carisma için birşey diyemem ama yeni Lancer hala içimde uhte geçen beyazını gördüm. Gerçekten köpekbalığı gibi ötv indiriminde temsa maşallah ötv bindirimi yaptığı için alamadım Birde o zaman benim istediğim fiyatı kabul etmeyipte ben fioyu aldıktan sonra fiyatı iki bin tl indiren primera sahibine hala kayıyorum

hocam bir benzerini ben de yaşadım...bundan önceki aracım astrayı aldıktan hemen sonra almayı düşündüğüm fakat fiyatta bir türlü anlaşamadığım nissan note sahibi -ki kendisi bi arkadaşın dayısıdır- benim dediğim fiyattan aracı vereceğini söyledien az 10kez yalvarmışımdırdedim astrayla bi görmeye geleyimhangi astra dedi,yeni aldığım dedim

Hocam sende iyi demişsin umarım utanmıştır arkadaş

• yo yo utanılması gereken bişiy yokaraç sahibi de bizim bi dayımız severim kendisini...

ama saolsun epey meletti beni...şimdi benim note u al diyo ama benim o kadar param yok artık

rıza dayı beni burdan okumazsın biliyorum ama seni seviyorum be dayı
  • 5 senedir bindiğim bir araç detaylı bilgiyide vermiştim. Daha başka soruları olan veya aracı yakından incelemek isteyen aynı zamanda Ankara'da oturan üyeler irtibata geçerse aracı tanıtırım:)

2004-2005 modelleri dizeldir ve bazılarında yan hava yastıkları ve ASR olabiliyor, bendeki araçta ASR ve yan hava yastığı yok
  • bu yararlı bilgiler sayesinde aracı almaktan vazgeçtim emeği geçen herkese teşekkür ederim
  • quote:

Orijinalden alıntı: whitesniper

bu yararlı bilgiler sayesinde aracı almaktan vazgeçtim emeği geçen herkese teşekkür ederim

Guzel hort olmuş arada. Johnmcclane i de özledik. @johnmcclane

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

bu yararlı bilgiler sayesinde aracı almaktan vazgeçtim emeği geçen herkese teşekkür ederim

Saygılar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synthesizer

quote:

hakkaten güzel hort...

saygılar...
  • 2 sene önce sattığım carisma mı bu sayede hatırladım ama hortlatana teşekkür etmek lazım:)
  • Arkadaşlar,
    Carisma 1.9 did 8 aydır kullanıyorum.
    uzun yolda verdiği konfor ve güven çoğu orta segment araçtan daha iyi,
    aracın tek kusuru iç malzemesinin(cam düğmeleri başta geliyor)çok çabuk dökülmesi.
    vergisi 500 tl civarında,
    ikinci eli çok ağır gitmiyor,ama hızlıda değil.
    temizini bulabilirseniz,güvenle binilecek bir araçtır.
    daha önce kullandığım araçta carisma gdı idi,
    araç cüssesine göre çok seri bir araçtır.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.