Şimdi Ara

Mitsubishi ASX geldi Fiyat 47.500[Sitede Açıklandı] (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
375
Cevap
1
Favori
69.298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yol tutuşu ve ASTC konusunu kullanıcı yorumlarında da gördüm. Çok önemli etkenler.
    İlginiz ve iyi dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

Düzenleme : NCAP testleri.

http://www.euroncap.com/results/mitsubishi/asx/2011/424.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aResCanQ -- 25 Mayıs 2011; 1:14:56 >

• Araç zaten kullanırken güven hissi uyandırıyor, test bunun sadece tescili olmuş.
  • Arkadaşlar iyi akşamlar.

BÜYÜK BEYAZ Mitsubishi ASX'imizi az önce eve getirdim. Paylaşmak istediğim epey husus var. PM'leri cevapladıktan sonra yazacağım. Çok pratik ve kullanışlı araç. Benim öğrenmem ve eşime öğretmem gereken şeyler var. Genel kanı beklentilerimin oldukça karşılanmış olması. Bazı ufak tefek şeyler var, onları az sonra paylaşacağım.

Selamlar,

Taner Göde
  • Hayırlısı olsun Taner abi.
    Merakla bekliyorum incelemenizi.
  • Hayırlı uğurlu olsun abi iyi günlerinde kullan.Detaylı inceleme ve bol fotoğraf bekliyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde
    Arkadaşlar iyi akşamlar.

BÜYÜK BEYAZ Mitsubishi ASX'imizi az önce eve getirdim. Paylaşmak istediğim epey husus var. PM'leri cevapladıktan sonra yazacağım. Çok pratik ve kullanışlı araç. Benim öğrenmem ve eşime öğretmem gereken şeyler var. Genel kanı beklentilerimin oldukça karşılanmış olması. Bazı ufak tefek şeyler var, onları az sonra paylaşacağım.

Selamlar,

Taner Göde

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza, bela vermesin.
  • quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Selamlar,

Taner Göde

Taner abi TopGear programı gibisin valla.Araç hakındaki açıklamalarınızı merakla bekliyorum.
  • bu araca bende taktım,farklı duruyor fiyatta kolaylık olursa alacagım kısmetse.
  • Hayırlı olsun taner abi sana da eşinede :)
  • Hayırlı olsun.
    quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Selamlar,

Taner Göde
  • quote:

Arkadaşlar iyi akşamlar.

Selamlar,

Taner Göde

Hayırlı olsun abi,kazasız belasız binersiniz inşAllah. Artık Cino elinden öper.
  • hayırlı olsun taner abi yazını bekliyoruz
  • Taner Bey öncelikle geçmiş olsun...Kaza fotolarınızı görmüştüm...tempra ve içindekilerin durumuna bakılırsa siz ucuz atlatmışsınız...tekrar geçmiş olsun...bu arada yeni köpek balığınız hayırlı olsun...güle güle kullanın.
  • Taner abi hayırlı olsun.
    İncelemeni sabırsızlıkla bekliyoruz.
  • İzlenimler nerede:)
  • sanıyorum ASX sahipleri bile Taner Beyin incelemesini merakla bekliyor.
  • Taner bey, yeni aracınız hayırlı olsun. Bence Sportage yerine ASX tercihiniz çok yerinde olmuş. Bu sınıfta en mantıklı seçenek ASX. Ayrıca beyaz rengi de Sportage'dan kesinlikle daha yakışıklı duruyor.
  • Değerli dostlarım,

BÜYÜK BEYAZ'ı Mitsubishi Adana Bayi Tekbaş Otomotiv'den alıp hemen karşıdaki akaryakıt istasyonuna götürdüm ve SHELL'den 100 TL'lik benzin aldım. Mecburen 3 araç olduk, konvoy şeklinde eve gittik.

1. MITSUBISHI ASX (ben kullandım)
    2. RENAULT FLUENCE (kuzenim kullandı, sigortanın tahsis ettiği araç)
    3. PEUGEOT BIPPER (kuzenin 07 plakalı şirket aracı, aile dostu kullandı)

Direksiyon, vites, frenler vb. 10 km'lik kısa yolculukta biraz da alışmanın verdiği heyecanla sorunsuz ve problemsiz çalıştı, Direksiyon yumuşak, başarılı. Araç içi malzemeler şimdilik iyi, çok ufak tefek şeyler var, daha sonra ayrıntıya gireceğim. Dikiz aynasından arka görüş iyi, yan aynalar da iyi, biraz daha geniş bir görüş ve kapsama alanı olabilirdi ama sorun değil. Ses sistemi sadece AŞK FM'i (!) ayarladım hemen (100.2).

Evde aracı park ettim. Park sensörü hediyeydi, güzel çalıştı, beyaza boyamışlar.

Motor kaputunu açtım. Motorun üzerinde duran kaplama yerinden çıkmıştı, yani motorun üzerinde emanet duruyordu. Onu yerleştirdim. Sol farın önünde de cam suyu dolum ağzı ve dolum seviyesi göstergesi (kapağın altından sarkan plastik bir şerit) yerinden çıkmıştı, onu da yerleştirdim. Bu iki sorunu yarın kauçuk paspasları almaya gittiğimde rapor edeceğim. PDI saçmalamış, sıradan müşteri sandılar beni, aracı peşin ve 24 saatten kısa bir süre içinde alınca kolay lokma sandılar sanırım. Kazın ayağı öyle değil, herşeyin en mükemmelini müşteriye teslim etmek zorundalar, sadece araç değil, hizmet de.

Showroom'a PEPSI'nin jetonlu, kredi kartlı ve mobil ödemeli soğutucu dolabını koymuşlar. Müşteri velinimettir. Müşteriye kendi işyerinde ikramı da paralı yaparsan, adam 50.000 - 100.000 TL'lik araçlar almaya geliyor, kaskoyu da orada yapıyorsa ve sen ikramı parayla satıyorsan, eh maşallah ve pes diyorum.

VW'de en azından çay ikram ediliyordu... Bunlar ufak şeyler, benim takıntılarım, geçer.

Fatura araç ruhsatında ve 8'e katlanmıştı. Arkadaşlar ben evrak ve belgelerin asıllarının katlanmasına, bükülmesine, yuvarlanmasına ve dürülmesine karşıyım. Her belge düz yaşamayı hakeder. Faturanın aslı, hele ki otomobile ait faturanın aslı bana plastik dosyada teslim edilmeliydi, onun yerine ruhsatin içine pusula gibi yerleştirilmişti. Neyse, o da sorun değil.

Araç 23 km'de teslim edildi. Bana biraz fazla gibi geldi. 23 km Adana'dan Yenice'ye kadarlık bir mesafe. Sorgulamadım satıcıyı ama 23 km orada kaldı, şimdi 33 km oldu.

Frenler, jantların büyüklüğü, özellikle arka fren diski ve poryasında gizli kampanası çok çok başarılı. Fren dediğin böyle olmalı, öyle köküne kadar bastıktan sonra aracı durdurmaya ve/veya yavaşlatmaya başlayan bir sistem değil, ayak ucunla dozajını yapabileceğin zınk tarzı frenleri seviyorum.

Vites kolu boyu yerinde, vites geçişleri çok başarılı, tırtıklar hissediliyor ve vites değiştirilen konuma kendini bırakıveriyor. Bu da hoşuma gidiyor.

Yedek lastiğin altında bol yer var, bir sürü malzeme koydum, sergen, üçgen, vb. Yedek lastik zaten ince, 80 km/h hız ve 50 km menzil.

Aracı kullandıkça daha fazla ayrıntıyı yazacağım. Şimdilik giriş bilgileri bunlar. Zamanla ayrıntılar da gelecek.

Selamlar ve iyi geceler,

Taner Göde

Şimdi ASK zamanı... Şimdi AŞK zamanı

• Hayırlı olsun Taner Abi. Güle güle kullanın bir nazarlık taktırın olmazsa :)
  • Yuh, showrooma vending machine mi koyulur, resmen fiyasko.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.