Şimdi Ara

Mini ITX sistem için kasa ve anakart önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Elimde bilgisayarıma yaptığım upgrade sonrası Ryzen 5 2400G, GTX 1060 (6 GB), 8 GB DDR4 3000 Mhz Ram ve 750 Watt PSU var. Eksik olan kasa ile anakart satın alıp mini-ITX formunda bir bilgisayar toplamak istiyorum.

Mümkün mertebe ucuz parçalar satın almak istiyorum. Özellikle kasa olarak seçenekler çok az anladığım kadarıyla, bu nedenle ne alabileceğime karar veremedim. Bu bilgisayarda oyun oynamam diye düşünüyorum ama ne olur ne olmaz, en azından egzos fanı takılabilen bir kasa olabilir. İşlemcinin de stok fanını kullanmak istiyorum mümkünse.

Anakart için de, şu an kullandığım masaüstü bilgisayarda Ryzen 5 3600 var ve ilerde bunu upgrade edebilirsem, bu işlemcinin de takılabildiği bir anakart iyi olur. Anakart üzerinde wi-fi olsun mu olmasın mı karar veremedim ama bu yönde tavsiyeleriniz varsa söyleyebilirsiniz (tabii ki bir de SSD lazım ama onun için tavsiyeye gerek yok  ).

Saygılarımla...

• 1060 lar para edıyor ıken satabılırsınız. zaten oyun oynama dusuncenız yokmus 2400g her turlu işinizi görür.

ek olarak 8 gb daha ram alabılırsınız.

PSU ATX formunda ıse malesef itx kasalara sıgmaz. o sebeble matx formunda daha mınımalıst kasalara bakmanız gerekebılır.

https://www.hepsiburada.com/aerocool-qs240-2-fanli-usb-3-0-tempered-glass-yan-paneli-mavi-ledli-siyah-micro-atx-kasa-ae-qs240-bg-p-HBV00000KONTC

gibi.

matx anakart bol mıktarda mevvcut. wifi li mi wifisiz mı karar verınce bırını alırsınız.

ssd olarak "sata" almayın. m2 ssdler gayet uygun fıyatlı zaten.

psunuz İTX formatındaysa uygun yollu;

https://www.trendyol.com/asrock/a320m-hdv-r4-0-ddr4-sata3-m2-pcie-nvme-hdmi-dvi-pcie-16x-v3-0-am4-matx-p-4739946

ATX psu destekledıgını ıdda edıyor ama arastırıp alın :)

https://www.amazon.com.tr/dp/B015VYL5NA?th=1

• ITX anakartlar pahalı olur

micro ATX mATX anakart + mini tower kasalı sistem toplayabilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: Münebbih

ITX anakartlar pahalı olur

micro ATX mATX anakart + mini tower kasalı sistem toplayabilirsin

Aslında küçük sistemlere genel olarak ITX dendiğini sanarak öyle söylemiştim. Galiba bunu yanlış biliyormuşum. İstediğim şey yer kaplamayacak bir kasa toplayabilmek.

@acura07

Evet PSU ATX formunda. Bir anakart seçip linkini verdiğiniz aerocool kasayı alabilirim. Benim işimi görecektir.

Teşekkür ederim.

Saygılarımla...

• acura07 kullanıcısına yanıt

abi geçen rx580 strixi 5850 liraya sattım vallah. iyimi ettik kötümü bilemedim :D

• quote:

Orijinalden alıntı: MEMATİ

abi geçen rx580 strixi 5850 liraya sattım vallah. iyimi ettik kötümü bilemedim :D

iyi yapmışsın.

4000 tl ye 1660 süper kovalarsın.

5000 tl ye rtx2060

• msi b460m pro anakart (Matx) ile rush contour kasaya geçtim,parasına göre gayet güzel bir kasa,

RUSH CONTOUR RCA121 RGB Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

• quote:

Orijinalden alıntı: abyss_ati

msi b460m pro anakart (Matx) ile rush contour kasaya geçtim,parasına göre gayet güzel bir kasa,

RUSH CONTOUR RCA121 RGB Gaming Oyuncu Bilgisayar Kasası Fiyatları ve Özellikleri (n11.com)

Aerocool kasayı satın almıştım ve pazartesi gelmişti. Önerdiğiniz kasanın fiyatı çok iyiymiş ama sağlık olsun artık.

Bütün parçaları satın aldım:

Aerocool AE QS240 Kasa (435,59.-TL)

Gigabyte B450M H Anakart (559,29.-TL) (gigabyte.com.tr için tıklayın)

Longline 256GB NVMe M.2 Sata SSD (341,68.-TL)

Kingston 240GB A400 SATA3 2.5'' SSD (275,71.-TL)

Kingston SSD'yi depolama amaçlı ayrı bir disk olsun diye satın aldım (Büyük boyutlu birşeye ihtiyacım yok.). Longline NVMe diski ucuz geldiği için aldım, marka hakkında bir bilgim yok. Umarım sıkıntı çıkarmaz.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...

@acura07 @Münebbih @abyss_ati

• Kestenbetsa K kullanıcısına yanıt

Ho. İyi günlerde kullanın

Kingston m2 a2000 250 gb da 350 liraya vardı.

Longline fiyatları daha uyguna olurdu. Pek şikayet denk gelmedim. Üzmez sanırım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kestenbetsa

Aerocool kasayı satın almıştım ve pazartesi gelmişti. Önerdiğiniz kasanın fiyatı çok iyiymiş ama sağlık olsun artık.

Bütün parçaları satın aldım:

Aerocool AE QS240 Kasa (435,59.-TL)

Gigabyte B450M H Anakart (559,29.-TL) (gigabyte.com.tr için tıklayın)

Longline 256GB NVMe M.2 Sata SSD (341,68.-TL)

Kingston 240GB A400 SATA3 2.5'' SSD (275,71.-TL)

Kingston SSD'yi depolama amaçlı ayrı bir disk olsun diye satın aldım (Büyük boyutlu birşeye ihtiyacım yok.). Longline NVMe diski ucuz geldiği için aldım, marka hakkında bir bilgim yok. Umarım sıkıntı çıkarmaz.

Hepinize çok teşekkür ederim arkadaşlar...

@acura07 @Münebbih @abyss_ati

Alıntıları Göster

hayırlı olsun,longline yerine 470 tl'ye 500 gb sandisk ultra nvme vardı,keşke onu alsaydın.250gb yeter diyoruzda yetmiyor çünkü :)

• 8GB Ram daha alın derim.Ekran kartını da satın.

Ben 850TL ye satmıstım.Simdi herhalde 4-5 katını yapar.Sacmasapan fiyatlara satılıyor Ekran kartları 3000 e alan 1 yıl kullanıp 9-10 bine satıyor.

1500 e 580 alan 6000 e sattım diyor.

Boyle cok degisik bir piyasa varken Ekran kartını satın.8GB daha Ram ekleyin.2400G de VEGA 11 olması lazım gayet guzel Ekran kartı var.720P,1080P Low her oyunu acar.

• Öncelikle bence de apu mu yoksa kart mı kullanacağınıza karar verin. 2400g çok güzel bir apu ama eğer 1060 ile kullanacaksanız pek mantıklı değil yerine 1600af - 2600 daha performanslı olur. Eğer apuyu satarsanızda haberim olsun lütfen.  Ben olsam ekran kartı para ederken satıp apu ile devam ederdim. Tabikart fiyatlarının düşeceğinin de garantisi yok. ITX anakartların çoğunda wifi ve bluetooth bulunuyor ve güncel bioslar ile 3000 serilerini destekliyor zaten. düşünürseniz asrock b350 mevcut ilanlarımda.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.