Şimdi Ara

MİMARLIK-İNŞAAT SEKTÖRÜ HAKKINDA BİLGİSİ OLANLAR İÇERİ GELEBİLİR Mİ ACİL!!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kayıtlara az kaldı biliyorsunuz.Bu sene mimarlık kazandım,ayrıca marmarada fen bilgisi öğretmenliği okuyordum.Mimarlık küçüklükten beri hayalim ama maalesef sektör baya kötü.sizce öğretmenliğe devam mı etmeliyim? 4-5 yıl sonra bu sektörün düzelme ihtimali var mı? memur çocuğuyum,uzun süre işsiz kalırsam gerçekten çok üzülürler.sektör hakkında gerçekten bilgisi ve yorumu olanlar yardımcı olursa çok sevinirim

• konu hakkında hiçbir bilgim yok. ancak mimarlık hayalinse iş imkanı olmasa bile hayalinin peşinden koş derim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • qtay kullanıcısına yanıt
    hocam koşarım, emek de harcarım sevdiğim şeyler için asla çekinmem fakat dediğim gibi memur çocuğuyum.bu durum onları üzer,üstüne hepimizi zor durumda bırakır, kyk borcum vs de olacak çünkü maalesef.endişem bu yüzden
  • Hocam yanlış yönlendirmek istemem ama hayalin varsa öğretim hayatında üstüne bir çok şey koyarsın ve bu seni öne çıkarır , sektör şu an her ne kadar kotu olursa olsun her zaman işi bilen adamlar aranan adam oluyor büyük şirketlerde ,sadece bana bakarak karar verme ama hayalin varsa bence peşinden git .Sektör için bir şey diyemeyeceğim kimse net bir şey soylemeyez ama mecburi bir sektör olduğu için düzelmek zorunda benim şahsi fikrim 3-4 yıla düzelir , yapı ihtiyacı her geçen gün arttığı halde şu an hiçbir proje yapılmıyor 2-3 yıl daha böyle devam ederse mecburen en kotu devlet eliyle onu açılır bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kocamandanminik K kullanıcısına yanıt
    seçeceğiniz mesleği en az 30 yıl icra edecek olmanız sebebiyle ebeveynlerinizin üzülmesini düşünmemenizi öneririm. kendinizi düşünün bence. hangisinde mutlu olacaksanız onu seçin. işinizi severseniz proje gelir zaten ayağınıza. yoksa işkenceyle 30-40 yılınız geçer. iyi düşünün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ben de bunu öğrenmek istiyordum rahatladım biraz.evet koymayı düsünüyorum 3.dil ekleyeceğim belki daha fazlası, programların çoğunu da öğrenip geliştirmeyi düşünüyorum bu 4 yıllık süreçte
  • qtay kullanıcısına yanıt
    oo bölümde ve iş hayatımda mutlu olmayacağımı anladığım için tekrar sınava girdim zaten ama dalgalı ekonomi işte o yüzden arada bıraktı beni.yoksa öğretmenliği hiç düşünmüyorum
  • kocamandanminik K kullanıcısına yanıt
    Hocam ben soyle soyleyim ben odtü inşaat okuyorum bu sene mezun olup Enka, YDA ,yapı merkezi ,yüksel, TAV Rönesans Limak prota gibi büyük sirketlere girenler ve staj yapanlar dolu bunun nedeninin az bir kısmı odtulu olmalarından kaynaklı çoğu da mesleğini sevip eğitim hayatında kurslara katılmalari sertifika almalarından dil ogrenmelerinden kaynaklı.Hocam şöyle düşünün yukarıda yazdığım şirketlerin çoğunun işleri sadece yurtdışında zaten işlerini dolarla yapıyorlar yani kriz pek etkilemiyor , mesela şu an Rönesans holdingin sitesine gir 45 tane iş ilanı var ama bu alanı doldurman için de kendini geliştirmen lazim.Yani kısaca büyük uluslararası türk şirketlerinde hep kalifiye eleman ihtiyacı olacak diye düşünüyorum

• Yaş itibariyle buradaki arkadaşlar hatırlamazlar, sene 2003 falan ziraat fakülteleri 9-10 yıl aradan sonra tekrar öğrenci almaya başladılar ama yine de mezun sayısı fazlaydı, sonra o yıl çoğu öğrenciye rehber hocalar ziraat yazmayın inşaat tekstil makine vs.mühendislikleri yazın dediler, sonra ne oldu 2008 ve sonrasındaki kpsslerde ziraat mühendisleri 69-70 puanlara çok iyi yerlere atandılar, her alımda 200 ve üzeri ziraatçi devlete kapak attı, demem o ki bu yıl mimarlık ve inşaatın puan düşmesi tamamen rehberlik hocalarının yönlendirmesi sonucu oluştu, siz siz olun hayalinizin peşinden gidin milleti dinlemeyin, bu işler kader kısmet işi beş yıl sonra piyasa ne olacak kimse bilemez.

• evet ama alım az maalesef.ben de dil bilmeden program öğrenmeden, yenilikleri takip etmeden vs bu sektöre atılmayı hiç istemem çok geniş ve önemli çünkü.tamamen umutsuz vaka değilmiş rahatladım :D
  • Hocam siz kararınızı vermişsiniz çoktan. Ayrıca öğretmenliğin iş imkanları da çok parlak değil içiniz rahat olsun.

• ifç027 İ kullanıcısına yanıt
    hocam zaten inşaat ülkede çok önemli bir sektör ve şuan en kötü döneminde,mutlaka değişeceğini düşünüyorum 4 5 yıl içinde.evet rehber hocalarının etkisi daha da büyük oldu bu yıl
  • Çevreci Fotoğraf Makinesi kullanıcısına yanıt
    evet ama bugün bana bu yıl 1000 tanesi atandı vs dediler yani 2 anlamda da kararsız kalıyorum.çoktan vermiştim de piyasa beni tereddütte bıraktı.
  • Up

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.