Şimdi Ara

Milli yüksek hızlı tren geliyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
2.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • TCDD İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından alınacak 96 adet 250 kilometre hıza sahip milli ve yerli Yüksek Hızlı Tren (YHT) seti için ihaleye çıkıldı.

Eskişehir’de kurulu Türkiye Lokomotif ve Motor Sanayii AŞ'de (TÜLOMSAŞ) üretilecek YHT seti için ön yeterlilik ihale tarihi 25 Ocak olarak belirlendi.

Üç aşamalı teknoloji transferiyle üretilecek milli hızlı tren, ilk aşamada 20 YHT seti yüzde 10 yerlilik, ikinci aşamada 60 YHT seti yüzde 53 yerlilik, üçüncü aşamada özgün bir tasarıma sahip olacak 16 milli YHT seti ise yüzde 74 yerlilik oranıyla üretilecek.

Üretilecek trenler “Karşılıklı İşletilebilirlik Teknik Şartnamesi” sertifikasına sahip olacak. Böylece tüm Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılabilecek. TCDD, bu projenin tüm haklarına sahip olacak ve herhangi bir kısıtlama olmadan yurt dışına satış yapabilecek.

Üretilecek 96 adet yüksek hızlı tren, gelecek yıllarda açılması planlanan yeni YHT hatlarında kullanılacak.

Milli elektrikli lokomotifle 4 milyar dolarlık tasarruf sağlanacak

YHT tren seti ihalesinden bağımsız olarak geliştirilen E-5000 milli elektrikli lokomotifleri hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan açıklamalarda bulundu.

Bakan Ahmet Arslan; ilk ana hat milli elektrikli lokomotifi E-5000 üretim projesine 1 Ekim’de başladıklarını, 4 yıl sonra tüm sertifikasyon ve testlerin tamamlanacağını açıkladı.

2023 yılına kadar temin etmeyi planladığı 500 lokomotifin alım, bakım ve onarım maliyetleri dikkate alındığında, E-5000 Milli Elektrikli Lokomotif Projesi ile 30 yılda 4 milyar dolar tasarruf sağlanacağını kaydetti.

Daha önce başlatılan milli dizel tren seti, milli dizel motoru, E-1000 milli elektrikli lokomotifi, milli yük vagonu ve milli sinyal sistemi projeleri başarıyla tamamlanmış ve hayata geçirilmişti.

• Yav bu rakamları duyorum sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum bu kadar tasarrufu düşünüyordunuzda suriyelilere 40 milyar dolardan fazla yardım yaptınız . Kendi vatandaşınıza yapsaydınızya bu yardımı.

Sanki yanlış yazıyorum. Samimiyetsiz buluyorum bu yenilikleri. Yapılmasın demiyorum yapılan yanlışlar yüzünden isyan ediyorum.
  • Yav

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yav bu rakamları duyorum sevinsemmi üzülsemmi bilmiyorum bu kadar tasarrufu düşünüyordunuzda suriyelilere 40 milyar dolardan fazla yardım yaptınız . Kendi vatandaşınıza yapsaydınızya bu yardımı.

Sanki yanlış yazıyorum. Samimiyetsiz buluyorum bu yenilikleri. Yapılmasın demiyorum yapılan yanlışlar yüzünden isyan ediyorum.

• Yine hedef 2023

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Donanım haber sitesi bile gündemi değiştirme derdinde.

• Trt korkudan yayını kesti. Şimdi her yerde yine 500. kere milli araba geliyooo, milli tren geliyooo, milli uçak geliyooo, geliyooo.com haberleri. Yerseniz geliyooo. Yemezseniz gidiyooo. Seçim sizin...

• Milli yüksek hızlı tren geliyor

• Yerli Uçak haberi yarın mı yoksa yarından sonra mı yayınlanacak? Ona göre popcornu hazırlayayım

• Cengiz inşaat ihaleyi kazandı

• Adam %90 kendi üretimi sana %10 millilik oranı ile sattığı treni daha sonra neden sana %74 millilik oranına çıkarttırsın? Kendi ekmek kapısını neden tıkasın teknolojisini versin?

• quote:

Orijinalden alıntı: myhotyro

Donanım haber sitesi bile gündemi değiştirme derdinde.

Gündemi takip etmek istiyorsan git işi bu olan platformlardan takip et. Sen gündemden kopma diye donanımhaber haber mi yapmasın? Veya hoşunuza gitsin diye haberi Amerika uzaya gitti biz daha yeni yerli hızlı tren ihalesi açıyoruz diye mi yazsın?

• "Milli tren göklerde" ha pardon o yapilmisti.

• quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

Gündemi takip etmek istiyorsan git işi bu olan platformlardan takip et. Sen gündemden kopma diye donanımhaber haber mi yapmasın? Veya hoşunuza gitsin diye haberi Amerika uzaya gitti biz daha yeni yerli hızlı tren ihalesi açıyoruz diye mi yazsın?

Zeka küpü olmak böyle birşey olsa gerek.
  • Ağır sanayi hamlesinde çok geç kaldık. Bunlar 30 yıl önce yapılmalıydı. Geç olsun güç olmasın derler umarım ülke olarak başarılı oluruz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: orientem

quote:

Zeka küpü olmak böyle birşey olsa gerek.

Ahahah kızdın mı

• quote:

Orijinalden alıntı: ooellerhavaya

Cengiz inşaat ihaleyi kazandı

Hani şu bilmem kaç yüz milyon vergi borcu silinen, ihalesever cengiz mi?

• Ne biçim medyasınız, ne biçim habercisiniz.?

Haber yapacağınıza milli araçların, milli uçakların, milli tankların, milli gemilerin hesabını neden soramıyorsunuz?

Kimse bu abuk sabuk şeyleri artık haber yapmasın, prim vermeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0C8FEE75E -- 28 Kasım 2017; 22:5:3 >
  • Milli yüksek hızlı tren geliyor
  • Yerli ineğimiz kalmadı

• Amerika/Kanada, Avrupa Birliği, Rusya, Japonya, Hindistan ve Çin gibi ülkelerde tren taşımacılığına çok önem veriliyor. TR'nin de maliyetleri azaltmak ve yolcu taşımacılığı için trene ihtiyacı var. İnşaallah başarılı oluruz.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.