Şimdi Ara

Milletvekillerine Maaş Ödenmemeli Gönüllülük Esas Olmalı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
1.319
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yazdıklarım ve yazacaklarım benim şahsi görüşümdür. Herkes katılmayabilir, saygı duyarım. Bugün Cumhurbaşkanının maaşına zam haberi gördüm be durdum dedim ki;

Milletvekillerine maaş ödenmesin, asgari ihtiyaçları karşılansın be gönüllülük esas olsun. Bakın o zaman görün ülkemim ve vatandaşlarımın faydasına neler yapılacak, bir hayal edin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Öyle olursa gayrimeşru işlere yönelim artar, aksine milletvekilleri dolgun bir maaş almalı ki, başka yollara sapma gereği duymasınlar.

• 600 tane adam var zaten, onlara maaş vermezsen adam gider mafyalarla anlaşır bişeyler karıştırırlar.
    Yukarda da dendiği gibi, dolgun ücret vereceksin ki adam işine gücüne baksın, rüşvet peşinde koşmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jac0B0 -- 23 Ekim 2019; 23:46:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • milletvekilleri bircogu is adami maddi olarak vekillik maasina gerek duymazlar milyonluk adamlar geneli

• quote:

Orijinalden alıntı: Materia01

Öyle olursa gayrimeşru işlere yönelim artar, aksine milletvekilleri dolgun bir maaş almalı ki, başka yollara sapma gereği duymasınlar.
    Avrupada ortalama milletvekili maaşları öğretmen maaşından az haberiniz olsun
  • Materia01 kullanıcısına yanıt
    Sen milletvekillerinin gayrimeşru işlere yönelmediğini mi düşünüyorsun

Konuda sunulan öneri gayet mantıklı ve uygulanabilirdir.

Bir kere sen millet vekilisin. Bu milletin git beni o mecliste temsil et diye atadığı kişisin. Senin bu halktan kendi çabaların haricinde ne forsun olabilir? Seni geçtim bütün sülalen yedi ceddin, vekillikle alakası olmayan bir ton insan forsundan yararlanıyor.

Açık konuşalım kimse Türklerin geleceği için endişelenmiyor. Türklerin derdini çözmek niyetiyle değil, bu işin forsu, getirileri için aday oluyorlar. Bizlere de biz sizin hizmetkarınızız, sizin için çalışıyoruz diye gözümüzün içine baka baka yalan söylüyorlar.

Milletvekillerinin dokunulmazlığı da dahil bütün forsunu kaldıracaksın. Maaşları performansa dayalı vereceksin. Asgari ücret olacak. Kim mecliste bir soruna çözüm getirdiyse pirim alacak vs. Çok maaş isteyen önce ülkeyi, istediği miktarda maaşı verebilecek seviyeye yükseltecek. Yok öyle halkı üç kuruşa süründür kendin 80 k maaş al. Boş tartışma yaratan, sadece gelip el kaldırıp indirenleri de temizleyeceksin. Hadi bir makam odası bir de makam aracı verirsin, suikastçısıdır iti köpeğidir yolda sıkmasın diye. Onu da önemli adamlara vereceksin. Ölse ülkede kıl kıpırdamayacak adamların peşinde koruma ordusu var. Sorsan sen ne iş yapıyon diye milletvekiliyim der.

• quote:

Orijinalden alıntı: Materia01

Öyle olursa gayrimeşru işlere yönelim artar, aksine milletvekilleri dolgun bir maaş almalı ki, başka yollara sapma gereği duymasınlar.
    Komik

Gönüllü olayını geçtim en azından asgari ücret olsun ama nerde
  • Milletvekilleri senin maaş dediğin parayı sağa sola dağıtır. Para mı onlar için?
    Adamlar ihalelere giriyor, imar-inşaat işleri, her yere el atıyor avantaları var gelmişin maaş falan.
    Maaşla kim bir yerlere gelebilmiş ki?
  • Bizim ülkede olmaz o iş.
    Adamlar geçinemiyoruz diyor.
    maaş hariç diğer hakları var.

Sonra Çalıştıracak eleman bulamayan işletmelere döner iş. .

Kaçak suriyeli afgan mafgan oturturlar

• kesinlikle katılıyorum
  • Zaten adamlar zengin. Milletvekilliğini de parayı basıp yaptığı pis işlerin önüne maske koymak için kullanıyor.

Para almayı boş ver, üstüne para ödemeliler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.