Şimdi Ara

MİLESTONE LASTİK NASILDIR? YORUM?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (3 Mobil) - 2 Masaüstü3 Mobil
5 sn
100
Cevap
1
Favori
309.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracımın lastik değişim zamanı geldi, geçti bile..

Ancak 1-2 lastikçi "iyi değildir, kalitesizdir vs" gibi laflar ettiler.
    Tek kesin bildiğim PETLAS'ın yan ürünü olduğu.. (Gerçi Petlas'ın bile kalitesinden emin değilim)

Acaba MİLESTONE kullanan, tecrübesi olan var mı?

Ebada göre performans değişir ama farklı ebatlarda görüş paylaşırsanız, benim gibi araştıranlara faydası olabilir.

..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 10 Ocak 2019; 14:53:3 >

• İki kat pahalı ithal lastik alıp 5 sene inatla bineceğine yarı fiyata bu lastiği alıp 2.5 senede bir değiştir derim. Lastik dediğin meretin ömrü belli zaten. Ömrünün sonunda bütün lastiklerin performansı düşer, sertleşir çünkü. Yağmur kanal desenleri gidince suyu atamadığı için araç yerden kesilir. Milestone gayet kaliteli bir lastiktir. Takan arkadaşlarım çok memnun kaldılar. Orta sertliktedir. Bu yüzden nispeten sıcak olan ve yağışı bol illerimiz için uygundur. Lastik seçimi yaparken nerede bu aracı çoğunlukla kullanacağınıza dikkat edin. Erzurum ile Antalya'ya aynı marka aynı desen tavsiye edilmez. Forumda bu işi çok bilenler marka üzerinden düz vites tavsiye veriyorlar. Bayilere hiç sormayın onlar da ellerinde stokta ne var ise o lastiği dünyanın en iyisi diye överler. Lastik seçerken bulunduğunuz yerin hava, zemin, yol ve yağış durumunu göze alın. Buna göre marka, model ve desen seçin. Bir lastiğin pahalı olması kaliteli olduğu anlamına gelmez. İthal lastikler taşıma masrafı, tedarik zincirinin uzun olması ve kar payı, vergilendirme sebepleri ile pahalıdırlar. Yerli lastiklerin hiçbirisi kalitesiz değildir. Dünyanın en kaliteli lastikleri kauçuğun anavatanı olan uzakdoğu lastikleridir. Avrupa lastiklerinde kauçuk oranı düşüktür. Bu dezavantajı hamurda kullandıkları sentetik malzemeler ile yok etmeye çalışırlar. Sessizlikleri bu sebepledir. Yola çok fazla yapışmazlar. Ama lastiğin geleneksel ana hammaddesinden ödün verirler.
    Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Aracım chevrolet cruze 2012 AT WTTC EDİTİON PLUS..

Agresif kullanmıyorum hiçbir zaman.. Gerekmedikçe sürat yapmıyorum. Ama tabii lastik dediğin aracı ve sizi taşıyan önemli bir unsur..
    Bütçe sıkıntısı olmasa böyle bir ikileme bile girmezdim.

Ama en azından bu konuda tecrübeleri paylaşarak, GOOGLE'da "MİLESTONE NASILDIR" diye yazan insanlara da buradan bir faydamız olur.
    Ben çünkü hiçbir yerde hiçbir fikir edinemedim. Ne olduğu belirsiz bir marka..

Bir önceki aracımda KUMHO vardı memnundum.
    Belki lastik başına 50 tl fazla verip, KUMHO KH17 alabilirim.

Bazen insanın hayat şartları 50 tlyi bile hesaplamaya zorluyor ama sonuçta yazan arkadaşlar da haklı..
    Can taşıyor o lastikler..
    Sıfır olarak aldığımız petlas düz yolda yan tarafından yarıldı,şikayet var sitesine girip benim gibi yüzlerce örnek görebilirsiniz,hep yandan yarılıyor,petlas bu kadar kalitesizken yan sanayisini varın siz düşünün,sevdiklerinizi düşünüyorsanız uzak durun,olumlu yorum yapanlarada inanmayın beş para etmez.
    quote:

Orijinalden alıntı: manisa_tr

quote:

Orijinalden alıntı: fantastik beşli

quote:

arabanızın yaşı 15 den fazla, şahin, doğani broadway, toros gibi bişeyse rahatlıkla alınabilir. benim arkadaş temrasına taktı gayet de memnun. ama aracınınız yeni model ve performanslı kullanıyorsanız daha kaliteli bişey bakın derim.

torosa michelin takanı gördüm, ne diyeyim..

torosa binen insan değilmi ,canı yokmu
  • Degerler iyi ve fiyatta uygunsa al kardeşim. evet petlasın ürünü starmaxx ile birlikte. bende aurora diye bir marka aldım etiket değerleri iyi ise al boşver. Markaya para vermeyi seven bir milletiz genel olarak.
  • Milestone en kötü ve en ucuz lastik sert hamurlu tavsiye etmem.
  • Milestone yerine petlas bakin
  • 4 tekerin üzerinde gidiyosun.tasarruf yapmaman gereken hayati bir olay.

al geç diyenleri dinleme derim.başka şeylerden tasarruf yap
  • Ben almam şahsen. Petlas ne ki yan ürünü ne olsun. Falken bakmanızı öneririm
  • arabanızın yaşı 15 den fazla, şahin, doğani broadway, toros gibi bişeyse rahatlıkla alınabilir. benim arkadaş temrasına taktı gayet de memnun. ama aracınınız yeni model ve performanslı kullanıyorsanız daha kaliteli bişey bakın derim.
  • Etiketçileri anlamıyorum. Lastik üzerindeki etiket değerlerini üretici belirliyor. Büyük firmalar dışında bu etiketlere itibar etmeyin.
  • quote:

arabanızın yaşı 15 den fazla, şahin, doğani broadway, toros gibi bişeyse rahatlıkla alınabilir. benim arkadaş temrasına taktı gayet de memnun. ama aracınınız yeni model ve performanslı kullanıyorsanız daha kaliteli bişey bakın derim.

• Hocam Falken diye bir marka var yumuşak ve sessiz bir lastik olmakla birlikte Michelin üretimidir.Ucuz ve kaliteli lastik.
  • Paco-De Lucia P kullanıcısına yanıt
    Hocam FALKEN ve DUNLOP markalarını da Türkiye'de AKO üretiyor ve pazarlıyor.
  • quote:

quote:

• earl2000 kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam Michelin bünyesinde diye biliyorum.
  • Bu kış 205 55 16 ebatlarında 2011 corolla'da kış lastiklerini kullandım. Çok fazla kullanma şansım olmadı ama hafif erimiş ve sulu karda virajlı yollarda kullanmıştım çok kötü değildi ama diğer koşullarda ve yazlık lastikler hakkında bilgim yok.
  • quote:

quote:

quote:

torosa binen insan değilmi ,canı yokmu

• quote:

Orijinalden alıntı: earl2000

Hocam FALKEN ve DUNLOP markalarını da Türkiye'de AKO üretiyor ve pazarlıyor.

AKÖ aynı zamanda Petlasın da (dolayısıyla starmaxx, milestone) sahibi olan firma.

Hatta şöyle;

MİLESTONE LASTİK NASILDIR? YORUM?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MÜŞAVİR -- 4 Ağustos 2017; 14:56:9 >
  • Cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Aracım chevrolet cruze 2012 AT WTTC EDİTİON PLUS..

Agresif kullanmıyorum hiçbir zaman.. Gerekmedikçe sürat yapmıyorum. Ama tabii lastik dediğin aracı ve sizi taşıyan önemli bir unsur..
    Bütçe sıkıntısı olmasa böyle bir ikileme bile girmezdim.

Ama en azından bu konuda tecrübeleri paylaşarak, GOOGLE'da "MİLESTONE NASILDIR" diye yazan insanlara da buradan bir faydamız olur.
    Ben çünkü hiçbir yerde hiçbir fikir edinemedim. Ne olduğu belirsiz bir marka..

Bir önceki aracımda KUMHO vardı memnundum.
    Belki lastik başına 50 tl fazla verip, KUMHO KH17 alabilirim.

Bazen insanın hayat şartları 50 tlyi bile hesaplamaya zorluyor ama sonuçta yazan arkadaşlar da haklı..
    Can taşıyor o lastikler..
  • MÜŞAVİR kullanıcısına yanıt
    AKO diyince herkes anlar diye ayrıntıya girmedim.
  • KUMHO 215-50-17 HS51 modelinde karar kıldım.

Lastik başına 265 tl montaj dahil.. Üstelik çok sessiz bir lastik, sadece 69 desibel..
    Kullanıcı görüşleri var ve hepsi de çok olumlu..

YAKIT : E
    FREN : C
    SES : 69 db

Sadece yakıt bir tık yüksek görünüyor ama çok kayda değer bir fark olacağını sanmıyorum.
    En azından ne aldığımı biliyorum.
    Önceki aracım Honda'da Kumho'nun farklı ebat ve modelini kullandım, çok memnundum.

MİLESTONE ile ilgili tecrübeli bir arkadaş yine birşeyler paylaşırsa, bizden sonrakilere bilgi olacaktır.

Herkese teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fotbes -- 11 Ağustos 2017; 18:37:34 >
  • 2016 Skoda Superb aracımda 2,5 aydır 235/45/18 ölçülerinde Milestone Blaster kullanıyorum. Şehir içi-şehirler arası yaklaşık 3.000 km yol yaptım hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Fren performansı olsun, yol tutuşu olsun gayet başarılı. Fiyatına göre bence oldukça iyi bir lastik.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.