Şimdi Ara

Might & Magic: Heroes VII (2015) [ANA KONU] (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
3
Favori
6.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İşin komik tarafı 5. oyunu da Ubisoft yaptırdı birilerine ve ek paketi olan Tribes'la çok da iyiydi bence. (3 kadar eğlendirdi beni uzun süre)
    Sonra 6. oyunu verdiler bize...
  • Buglar cok lakin cozulemeyecek seyler degil civ ve fm serilerinin hep bugli ciktigini unutmamak lazim. Benim hosuma gitmeyen olay ai nin uzun turn sureleri ki ben civ de bile standart ustu haritalari sirf uzun ai turnleri nedeniyle oynamam. Daha ilk turnde oyunculari 30 saniye bekletirseniz oyunun hicbir kiymeti kalmaz. Akıcılık onemli bu oyunda. Online oyunda ise civ deki gibi simultane secenegi gelmis ki bence oyunun en onemli artilarindan biri bu olmus. Oyun mekanikleri heroes 3 e cok yaklasmis. Heroes 6'daki heroes'un tabiatina aykiri sacmaliklari kaldirmislar. Yani diyecegim o ki oyun heroes 6 gibi ucube bir oyun degil klasik bildigimiz heroes oyunu. Su an millet cemkiriyor ama patchlerle yola gelebilecek bi oyun.
  • orrin kullanıcısına yanıt
    İşin diğer kötü tarafı oyunu yapan Limbic firması Might&Magic X Legacy de yaptı. Baya bir performans ve oyun içi problemle çıktı o oyunda ilk başlarda, 1-2 tane basit yamadan sonra yüzüne bakmadılar ve başka resmi yama çıkmayacak diye de beyanatta bulundular.
    İşte bunlar hep Ubisoft...
  • siberarmi kullanıcısına yanıt
    şimdi koskoca ubisoft oyunu bug lı bırakmaz heralde dicem ama oyun iki gün önce çıktı bakıyorum oyun steam de çok satanlar bölümünde ilk satırda bile yer almıyor. ee haliyle satmayan oyuna da ubisoft yatırımı kısıtlı tutabilir. ya bi de heroes oyuncusu çok acımasız heroes 3 hd edition çıktı adamlar ne dedilerse onu yaptılar bakıyosun kullanıcı incelemelerine yerlerde. kullanıcı incelemeri düşük olunca da oyunun satışı daha az oluor haliyle de daha az yatırım yapılıyor. halbuki simdi heroes 3hd nin steam workshop'lu eklenti paketi çıksa 7nin yüzüne bakmazdım. şu haliyle bile steam community 3e çok şey katıyor. şahsen aynı haritayı 1000 defa dahi oynasam norveçli bi oyuncuyla multiplayerda çarpışmak acaip zevkli oluyor. Neyse konu yine dönüp dolaşıp heroes 3 geldi ben hala iyimserim heroes 7 güzel olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: orrin

şimdi koskoca ubisoft oyunu bug lı bırakmaz heralde dicem ama oyun iki gün önce çıktı bakıyorum oyun steam de çok satanlar bölümünde ilk satırda bile yer almıyor. ee haliyle satmayan oyuna da ubisoft yatırımı kısıtlı tutabilir. ya bi de heroes oyuncusu çok acımasız heroes 3 hd edition çıktı adamlar ne dedilerse onu yaptılar bakıyosun kullanıcı incelemelerine yerlerde. kullanıcı incelemeri düşük olunca da oyunun satışı daha az oluor haliyle de daha az yatırım yapılıyor. halbuki simdi heroes 3hd nin steam workshop'lu eklenti paketi çıksa 7nin yüzüne bakmazdım. şu haliyle bile steam community 3e çok şey katıyor. şahsen aynı haritayı 1000 defa dahi oynasam norveçli bi oyuncuyla multiplayerda çarpışmak acaip zevkli oluyor. Neyse konu yine dönüp dolaşıp heroes 3 geldi ben hala iyimserim heroes 7 güzel olucak.
    ai turn zamanları çok uzun, h3 oynamış biri bu kadar beklemez sırayı, oyunu iade ettim kurtuldum, ubisoft daha çok zarar etsin de satsın şu homm'un telifini, akıllı bir firma heroes'u çok güzel geliştirebilir

• 4Justice kullanıcısına yanıt
    Combat ve "town" ekranına geçişte, anlık yükleme ekranı çıkması da rahatsız edici.

Yamalar çıktığında oynamak lazım ki; onlar da, en erken, Inferno DLC'sine yetişir diye düşünüyorum.

Bir de tabii, town ekranı ve sticker'a benzeyen büyü simgeleri gibi iğrençlikleri göz ardı etmek gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 5 Ekim 2015; 8:16:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castle Bravo

Combat ve "town" ekranına geçişte, anlık yükleme ekranı çıkması da rahatsız edici.

Yamalar çıktığında oynamak lazım ki; onlar da, en erken, Inferno DLC'sine yetişir diye düşünüyorum.

Bir de tabii, town ekranı ve sticker'a benzeyen büyü simgeleri gibi iğrençlikleri göz ardı etmek gerekiyor.
    Oyun iyi, güzel, hoş ama bir sürü sorunu ve beğenmediğim dizayn problemi var. Hafta sonu söve süpüre oynadık.

-Bir kere oyuna girebilmek işkence benim için, zaten yavaş başlıyor ama çoğunlukla da başlamıyor. 2-3 denemede girebiliyorum hata almadan. Canı sıkıldıkça da atıyor oyundan.
    -Save lerde problem çıkıyor ve auto saveler dahil büyük bir kısmı "corrupt" oluyor. Mutlaka manuel olarak kaydedin oyunu sürekli ve farklı farklı kayıtlar olsun. Boşa oynamış olmayın, benim 2 saatim boşa gitti :/
    -UI si felaket. Hero ekranıları, kale ekranı, diyalog ekranı. Nereden başlasam bilemedim o yüzden hepsi felaket ve kullanıcı dostluğundan çok uzak diyorum. Kaçınız şehre "governor" eklemeyi bulabildi diye de sorayım buradan.
    -3D başlamışlar ara videolara ama sanırsam paraları yetmemiş ve o yüzden de hareketsiz 3D modellerle garip bir olay çıkmış ortaya. 3 boyutlu fotoroman...
    -Ünite ve eşya dizaynları da baya bir zorlama. Tamam para az olduğu için 6. oyun ve MMXL den modellerin, ikonların kullanılmasına pek lafım yok ama yenileri üzerinde birazcık çalışsaydınız keşke.
    -Savaşlardan önce ve savaş sırasında sürekli araya giren "coolcam" can sıkmaktan başka işe yaramıyor. Savaş sırasındakini sıfıra indirebiliyoruz ama başta ve sonda inatla poz vermeye devam ediyor bizimkiler.
    -Flanking olmasa da olurmuş, herkes rahatça yapabiliyor zaten arada bir yerde sıkışmadıkça. Balerin gibi dönüp dolanıyoruz savaş alanında. Yerini terk edene vurmada gelmeliydi bununla birlikte bence (attack of oppurtunity veya engagement attack denilen şey)
    -Her kale ekranı ve savaş ekranı öncesi loading var, SSD olduğu için çok sürmüyor ama olmayanları çok sıkar bu iş.
    -Yapay zeka çok kötü, bazı ezileceğiniz savaşları adam kaybetmeden kazanabiliyorsunuz. Bu da multi oynamaya itiyor insanları.
    -Ama multide problemli, server kısmın Ubisofta bırakmışlar galiba. Devamlı bir desync problemi yaşanıyor taraflar arasında.

Açıkçası şu haliyle tavsiye edemiyorum kimseye, 6. oyundan biraz daha iyi sadece. İlla Heroes diye yanıp tutuşuyorsanız. İlk 5 oyundan birini oynayın derim ben.

• quote:

Orijinalden alıntı: siberarmi

Oyun iyi, güzel, hoş ama bir sürü sorunu ve beğenmediğim dizayn problemi var. Hafta sonu söve süpüre oynadık.

-Bir kere oyuna girebilmek işkence benim için, zaten yavaş başlıyor ama çoğunlukla da başlamıyor. 2-3 denemede girebiliyorum hata almadan. Canı sıkıldıkça da atıyor oyundan.
    -Save lerde problem çıkıyor ve auto saveler dahil büyük bir kısmı "corrupt" oluyor. Mutlaka manuel olarak kaydedin oyunu sürekli ve farklı farklı kayıtlar olsun. Boşa oynamış olmayın, benim 2 saatim boşa gitti :/
    -UI si felaket. Hero ekranıları, kale ekranı, diyalog ekranı. Nereden başlasam bilemedim o yüzden hepsi felaket ve kullanıcı dostluğundan çok uzak diyorum. Kaçınız şehre "governor" eklemeyi bulabildi diye de sorayım buradan.
    -3D başlamışlar ara videolara ama sanırsam paraları yetmemiş ve o yüzden de hareketsiz 3D modellerle garip bir olay çıkmış ortaya. 3 boyutlu fotoroman...
    -Ünite ve eşya dizaynları da baya bir zorlama. Tamam para az olduğu için 6. oyun ve MMXL den modellerin, ikonların kullanılmasına pek lafım yok ama yenileri üzerinde birazcık çalışsaydınız keşke.
    -Savaşlardan önce ve savaş sırasında sürekli araya giren "coolcam" can sıkmaktan başka işe yaramıyor. Savaş sırasındakini sıfıra indirebiliyoruz ama başta ve sonda inatla poz vermeye devam ediyor bizimkiler.
    -Flanking olmasa da olurmuş, herkes rahatça yapabiliyor zaten arada bir yerde sıkışmadıkça. Balerin gibi dönüp dolanıyoruz savaş alanında. Yerini terk edene vurmada gelmeliydi bununla birlikte bence (attack of oppurtunity veya engagement attack denilen şey)
    -Her kale ekranı ve savaş ekranı öncesi loading var, SSD olduğu için çok sürmüyor ama olmayanları çok sıkar bu iş.
    -Yapay zeka çok kötü, bazı ezileceğiniz savaşları adam kaybetmeden kazanabiliyorsunuz. Bu da multi oynamaya itiyor insanları.
    -Ama multide problemli, server kısmın Ubisofta bırakmışlar galiba. Devamlı bir desync problemi yaşanıyor taraflar arasında.

Açıkçası şu haliyle tavsiye edemiyorum kimseye, 6. oyundan biraz daha iyi sadece. İlla Heroes diye yanıp tutuşuyorsanız. İlk 5 oyundan birini oynayın derim ben.

Alıntıları Göster
    Steam de pek iç açıcı değil durum, Uplay'de de bu kadar satmışsa sadece baya vahim M&M in hali. En azından bu seriyi deşmeyi bırakır belki Ubisoft ve hakkıyla oyun yapacak birilerine satar. (aslında Limbic firması bıraklısa hakkıyla yapacak gibi ama yeterli imkan sunulmamış gibi geliyor onlara da)

HoMM7 steam satış ve oynanma rakamları,
     Might & Magic: Heroes VII (2015) [ANA KONU]

• quote:

Orijinalden alıntı: Dovahkiin

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    7. oyun itibari ile Elfler Türklüğe geçiş yapmış. Hayırlı uğurlu olsun.

• quote:

7. oyun itibari ile Elfler Türklüğe geçiş yapmış. Hayırlı uğurlu olsun.

Alıntıları Göster
    Oyungezer'den video gelmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: XanthiN

Oyungezer'den video gelmiş.

Alıntıları Göster
    Bu haftasonuna kadar büyük bir yama gelecekti oyunun başlıca sorunlarını ele alan ama 2 tane büyük problem yüzünden gecikecekmiş yama. Ne kadar süreceğini söylemek istemiyorlar, haftalarca geç kalmaz diyorlar ama tarih vermekten de çekiniyorlar.

• quote:

Bu haftasonuna kadar büyük bir yama gelecekti oyunun başlıca sorunlarını ele alan ama 2 tane büyük problem yüzünden gecikecekmiş yama. Ne kadar süreceğini söylemek istemiyorlar, haftalarca geç kalmaz diyorlar ama tarih vermekten de çekiniyorlar.

Alıntıları Göster
    Dün geldi 1.2 yaması.
    Oynanabilirliği bozan asıl sıkıntıları gidermişler. Tur süreleri kısalmış ve FPS anlamında performans artışı da gözlemledim.
    Oyunu 1 hafta erteleyip bu haliyle çıkarsalardı, aldıkları olumsuz tepkinin yarısını almazlardı.

Şurası açık ve net: Her haliyle 6'dan çok çok daha "Heroes" bir oyun. Biraz daha cilâ ve içerik eklemesiyle tadından yenmez.

• quote:

Dün geldi 1.2 yaması.
    Oynanabilirliği bozan asıl sıkıntıları gidermişler. Tur süreleri kısalmış ve FPS anlamında performans artışı da gözlemledim.
    Oyunu 1 hafta erteleyip bu haliyle çıkarsalardı, aldıkları olumsuz tepkinin yarısını almazlardı.

Şurası açık ve net: Her haliyle 6'dan çok çok daha "Heroes" bir oyun. Biraz daha cilâ ve içerik eklemesiyle tadından yenmez.

Alıntıları Göster
    İyi haber. Demek ki 50% indirim ve 1.8 gibi bir versiyon ile alınır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fabrice

İyi haber. Demek ki 50% indirim ve 1.8 gibi bir versiyon ile alınır.

Alıntıları Göster
    Şuanki haliyle alınır mı hocam peki?
  • oyunun son durumu ne 1.4 çıkmış sorunlar çözüldü mü? oyuna giriş turn süreleri çok fazlaydı. bazen yükleme ekranında atıyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: lMajesty

oyunun son durumu ne 1.4 çıkmış sorunlar çözüldü mü? oyuna giriş turn süreleri çok fazlaydı. bazen yükleme ekranında atıyordu
    4 yahut 5'i oynamıştım en son ama sarmamıştı sanırım oyun konusunda biraz eski kafalı olduğum için. :)

Dalga bir yana Shadow of Death'in kıytırık zombisinde bile bir asalet vardır ama serinin devamında ortaya çıkan zibilyon tane karakterde o hava yoktur mesela.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Macabre

4 yahut 5'i oynamıştım en son ama sarmamıştı sanırım oyun konusunda biraz eski kafalı olduğum için. :)

Dalga bir yana Shadow of Death'in kıytırık zombisinde bile bir asalet vardır ama serinin devamında ortaya çıkan zibilyon tane karakterde o hava yoktur mesela.

Alıntıları Göster
    1.5 sorunların çoğu çözülmüş gibi haberlere bakılırsa ve millet memnun...
  • quote:

Orijinalden alıntı: turk0gamer

1.5 sorunların çoğu çözülmüş gibi haberlere bakılırsa ve millet memnun...

Alıntıları Göster
    Ben şahsen umudum kestim artık seriden, Ubisoft politika değiştirmedikçe de yeni oyunlara göz atacağımı sanmıyorum. Yakın zamanda çıkan Might&Magic Online da tabuta son çivi oldu.
    Garip garip P2W oyunlar yapacaklarına ana oyunlara yüklenseler ne güzel olacaktı...

• quote:

İşin komik tarafı 5. oyunu da Ubisoft yaptırdı birilerine ve ek paketi olan Tribes'la çok da iyiydi bence. (3 kadar eğlendirdi beni uzun süre)
    Sonra 6. oyunu verdiler bize...
    üniversitedeyken tek pc üzerinden arkadaşla akşam 7 8 gibi başlayıp sabah ettiğimiz oyunlar atardık homm 3 te. ne günlerdi. sonraki serilerin hiç biri hoşuma bir türlü gitmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-ACF8F4F94

üniversitedeyken tek pc üzerinden arkadaşla akşam 7 8 gibi başlayıp sabah ettiğimiz oyunlar atardık homm 3 te. ne günlerdi. sonraki serilerin hiç biri hoşuma bir türlü gitmedi.

Alıntıları Göster
     Might & Magic: Heroes VII (2015) [ANA KONU]

Oyuna ek paket geliyor. Dwarflar ve uzunca yeni bir hikaye geliyormuş ek paket. İşin güzel tarafı ek paket "standalone" olacak yani ana oyun yoksa bile oynayabileceğiz. Ama benim pek beklentim yok müthiş bir dwarf hayranı olmama rağmen.

https://mmh7.ubi.com/en/blog/post/view/announcing-might-magic-heroes-vii-trial-by-fire

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.