Şimdi Ara

Midem ağrıyor korkuyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
1
Favori
6.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Midemde ağrı var ve özellikle parmağımı bastırdığımda sanki içinde bir şey var bastırınca ağrıyor çok korkuyorum mide kanaması mide kanseri olabilir mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ülser yada reflü varsa karbonatlı şu iç asidi normale çeviriyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_devil33

Ülser yada reflü varsa karbonatlı şu iç asidi normale çeviriyor
    Gastrit ve mide fıtığı var demişti doktor bir de mide mikrobu 1 senedir böyle acaba ilerledi ciddi bir şeye mi çevirdi hastaneye de gidemiyorum virüs var diye

• er12345 E kullanıcısına yanıt
    Mide mikrobu dediğin şeyin ismi heliko pylori mide kanseri veya gırtlak kanseri olacaksın reflüne dikkat etmezsen yiyorsa etme inleye inleye ölürsün
  • Tedavine uydun mu peki 4 lü bir ilaç tedavisi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkbeyy19

Mide mikrobu dediğin şeyin ismi heliko pylori mide kanseri veya gırtlak kanseri olacaksın reflüne dikkat etmezsen yiyorsa etme inleye inleye ölürsün
    1 senedir mide koruyucu kullanıyorum baharatlı acı vs 1 senedir yemiyorum antibiyotik kullandım geçmedi mikrop

• quote:

Orijinalden alıntı: Kratos956

Tedavine uydun mu peki 4 lü bir ilaç tedavisi oluyor.
    Geçen sene kullandım 3lü bu sene endoskopi yapıldı yine geçmemiş mikrop tekrar verdi başka bir üçlü antibiyotik onu da ben kullanmadım

O 3lü tedaviyi kullanmadan midendeki mikrobu öldüremeyiz onu yan etkileri ne olursa olsun kullanmalısın sonra kontrole gitmelisin.Bu konuyu ciddiye al lütfen.Karın ağrın için çok yağlı çok tuzlu veya çok acı şeyler yememelisin.Az az sık yemelisin.Masadan doymadan kalkmaya özen göster.Geçmiş olsun.
  • Kratos956 kullanıcısına yanıt
    +yan yatmış 8
  • gastolojide mideme hortum sokup mideme kamera yla bile baktırdım ....iltahaplı ülser çıktı zaten biliyordum başka ne çıkacaktıki .... 4 lü ilaç tedavisi yaptım ülser geçmedi . 1 ay boyunca her sabah aç karnına gerçek bal yedim geçmedi. rabiza kullandım geçmedi patatesle beslendim geçmedi. geçmedi geçmedi ne denediysem geçmedi.20 yıllık ülser hastası olarak Artık umudu kesmiştim karbonatı keşfettim sabah aç karnına 1 çay kaşıgını suyla karıştırıyorum sonra ögle yemeginden 1 saat sonra yine içiyorum toplamda 1 hafta oldu karbonata başladığımdan beridir midem yanmadı acı su gelmedi akşam rahat yatıyorum güç kazandım hayatım degişti.
    tabi beslenmeme dikkat ediyorum acı ve asidik şeyler yemiyorum. canım çok tatlı çekince ev yapımı yoğurda 1 yemek kaşığı toz şeker ve gevrek atıyorum bence en kıral baklavadan güzel oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 21 Mayıs 2020; 20:3:40 >
    Antibiyotikle ilgili ufak bi problem var. Antibiyotik, vücuttaki doğal / iyi bakteri yapısını bozar. Mide ve özellikle bağırsaklar doğru çalışabilmesı için bakterilere ihtiyac duyar. sen o bakterileri yok edersen mide doğal çalışmasını yapamaz. Sorunlar başlar.

Et , sebze, yumurta vs birşey yediğinde onu bakteriler sayesinde sindirebilirsin. Yani "ben yedim. ben sindirdim" yok öyle birşey.

Hastaneye gitmemekle doğru karar vermişsin.

Bi arkadaş basit bişe için gitti. Hemen corona testi yapmışlar. negatif cıkmış. buna ragmen 14 gün karantina emri cıkmış. test olan negatif de cıksa karantina zorunluymuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kankacım benimde oluyor ona göbek düşmesi diyorlarr bizim orada zeytinyağ ile ağrının olduğu taraftan karnının ortasına doğru ittir sürekli yap geçer ama ben annemin arkadaşına yaptırıyordum.
  • Mide kanseri öyle parmak bastırdım bişey vardı gibi şeyle olmaz. Allah düşmana vermesin ama kanser belirtileri öyle bir hale getiriyorki düşmanından bile yardım istersin. Apandisit yada fıtık belki. Sen şimdi ayakta dikel, ayak parmak uçları üzerinde yükselebildiğin kadar yüksel ardından kendini birden topuklarının üzerine bırak. Ağrıdan diz çökecek ayakta duracak gücünü yitirecek kadar acı yaşarsan bi acile görün.

• Midenizi aldırın ağrınız kalmaz. Covid konusuyla ne ilgisi var şimdi bu konunun ?
  • Hocam beslenmenize çok dikkat etmelisiniz. Hiç bir mide sorunum olmamasına rağmen askerde bende mide rahatsızlığına sahip oldum. Dönüşte her sabah kalktığımda boğazlarım acıyordu ben boğazlarım şiş hastayım sanarken doktora gittiğimde reflü olduğumu söylemişti. Çözüm olarak yastığını yükselttim , paketli hazır gıdaları tüketmedim , asitli içecekleri tüketmedim ve akşam 7-8 den sonra yemek yememelisin. Lütfen diyete dikkat et. Yoksa hastalıktan başın çok ağrır.
  • doktora git kanser sigara alkol kullanmıyorsan kolay kolay olmazsın korkma

bendede ağır derecede 15 yıldır kronik gastrit + reflü var ama kanser değilim şükür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kratos956

O 3lü tedaviyi kullanmadan midendeki mikrobu öldüremeyiz onu yan etkileri ne olursa olsun kullanmalısın sonra kontrole gitmelisin.Bu konuyu ciddiye al lütfen.Karın ağrın için çok yağlı çok tuzlu veya çok acı şeyler yememelisin.Az az sık yemelisin.Masadan doymadan kalkmaya özen göster.Geçmiş olsun.
    Kullandım düzenli şekilde geçen sene tahlil yaptım geçmedi nu sene yine aynısını yazdı etki etmeyince tekrar kullanmak istemedim

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.