Şimdi Ara

Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • windows 10, windows 7'den sonra geri bir adımdı, windows 11 çıkartıp hala ders almadıklarını gösteriyorlar bir de üstüne işlemci kısıtlamasına gidiyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: milyarderdahi

windows 10, windows 7'den sonra geri bir adımdı, windows 11 çıkartıp hala ders almadıklarını gösteriyorlar bir de üstüne işlemci kısıtlamasına gidiyorlar.

Mükemmel değil ama mevcut alternatiflerin icinde en iyisi yine Windows. Windows 7 güzeldi fakat devri gecti.. Bugün ben Windows 10 USB'yi kaybettigim icin orjinal DVD'sinden yükleme yaptım fakat 2019 üretim Gigabyte marka anakartlı toplama bilgisayarımda kurulumdan sonra donmaya basladı. Yani makinemde calısmıyor bile.. Cözüm icin uğraşmadım.. Imajdan Windows 10 yükleyip USB yapıp Windows 10 ile format attım.. Normalde format atmam imaj yedeğinden restore yaparım hep fakat bilgisayarda SSD değiştirdikten sonra clone sonrası garip seyler olmaya basladı o yüzden format atmak durumunda kaldım..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Temmuz 2021; 20:30:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

Mükemmel değil ama mevcut alternatiflerin icinde en iyisi yine Windows. Windows 7 güzeldi fakat devri gecti.. Bugün ben Windows 10 USB'yi kaybettigim icin orjinal DVD'sinden yükleme yaptım fakat 2019 üretim Gigabyte marka anakartlı toplama bilgisayarımda kurulumdan sonra donmaya basladı. Yani makinemde calısmıyor bile.. Cözüm icin uğraşmadım.. Imajdan Windows 10 yükleyip USB yapıp Windows 10 ile format attım.. Normalde format atmam imaj yedeğinden restore yaparım hep fakat bilgisayarda SSD değiştirdikten sonra clone sonrası garip seyler olmaya basladı o yüzden format atmak durumunda kaldım..

Alıntıları Göster

Çözüm için uğraşsaydın çöp neymiş görecektin. Çöple uğraşmaktan zevk alan biri olarak zevkin doruklarına çıkacaktın. Bir daha öyle fırsatları kaçırma  

• Ulan hem crackli Windows kullanıyorsunuz,hem de Windows a bok atıyorsunuz, madem öyle niye android 4 cihaziniza android 10 kurumuyorsunuz??? Yavaş mi dediniz ?? Eee sizin pcnizde de aynı durum..
    Gidin mac alın , yemez.. 4-5 yılda bir 20-30 k para bayılmak yemiyor dimi?
    Windows u beleşe somuruyorsunuz birde bok atıyorsunuz
    Haaa birde linux tayfası gelmiş yinee , konsolda sudo yazan kendini linux profesörü sanıyor hahahaah
    Linux özel sebeplerden dolayı kullanılmadıktan sonra ağır amelelik ve işkencedir ve bu konu tartışmaya net kapalıdır, konsola 2 satır copy-paste kod yazan ergen sevdasıdır linux

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Microsoft bu noktada hakli, Apple yeni mac sattirinca sorun yok.Ama Microsoft yapinca "vuu" . Senin 10 yillik dandik PC ne kurdurtup, hata raporu almani,sacma sapan donanim bazli sorunlarinlarindan oturu marka imajini karalatmak istemiyor. Diyor ki git iyi PC al kullan. Benim OS umun gereksinimleri bunlar.

Begenmeyen gitsin MAC kullansin.

İntel 7980xe 18/36 core, 128 Gb ram, rtx 3080'li makineyi desteklemiyor ve celeron n4000'i onboard gpu'suyla destekliyor. ya da i5 8250u laptop cpu'sunu destekliyor.

Intel 7980xe'nin 18 çekirdek bir işlemcinin yavaş olduğuna nereden kanaat getirdin? Bu işlemci i9 11900k'dan +42% daha hızlı bir işlemcidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: tahsin3323

Ulan hem crackli Windows kullanıyorsunuz,hem de Windows a bok atıyorsunuz, madem öyle niye android 4 cihaziniza android 10 kurumuyorsunuz??? Yavaş mi dediniz ?? Eee sizin pcnizde de aynı durum..
    Gidin mac alın , yemez.. 4-5 yılda bir 20-30 k para bayılmak yemiyor dimi?
    Windows u beleşe somuruyorsunuz birde bok atıyorsunuz
    Haaa birde linux tayfası gelmiş yinee , konsolda sudo yazan kendini linux profesörü sanıyor hahahaah
    Linux özel sebeplerden dolayı kullanılmadıktan sonra ağır amelelik ve işkencedir ve bu konu tartışmaya net kapalıdır, konsola 2 satır copy-paste kod yazan ergen sevdasıdır linux

Ciddi ciddi 1000$'a 7980xe 18/36 core işlemci alan insanın macbook alacak parası olmadığına kendinizi inandırdınız mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Anarsist_ -- 29 Temmuz 2021; 1:5:7 >
  • _Anarsist_ _ kullanıcısına yanıt

Ram ve Gpu yu soylemenize gerek yoktu. Islemci konusunda haklisiniz. Muhtemelen islemci listesine revize gelecektir.

• gerizekalılığa kökünden çözüm getirmek :D

İşlemci gücünden değil de işlemcide güvenlik açığı olduğundan desteklemiyor.

Meltdown spectre nedenlerinden

• tahsin3323 T kullanıcısına yanıt
    Linuxcu ergenlerin linux birlikteliği 3 ay'dan fazla sürmüyor zaten. 20 senedir kullanıyorum diye sallayanlar var o daha komik.. Gecici bir heves. Hacker oldum ayağı.. Linux bir server isletim sistemi mis gibi beles ve sunucularda stabil sayılır bu amacla CentOS, Ubuntu LTS ve Debian falan kullanılması dogal. Kendi sunucularımda ben de kullanıyorum.

Fakat bunlara Linux kullananın profesör olmadığını birilerinin anlatması lazım ben cok anlattım 2007'de ki eski Pardus ekibine ve fanlarına da cok anlatmıstım ayrıca Pardus mu ne zıkkımsa ubuntu'dan calıntı cakma cakma isimler koymayın komik komik seyler kaptan masaüstü falan tasma falan gibi sacmalıklar koymayın dedikce sövüyorlardı.. en son komple kaldırın bu dağıtımı tonla dağıtım varken, ubuntu, zubuntu bilmemne varken milletin devletin parasını hic etmeyin demistim ona daha fazla kudurmuslardı..

Simdi bunca yıl gecti, projeleri de doğal olarak patladı kimbilir milletin ne kadar parasını carcur ettiler.. simdi de debian'ı almıslar pardus diye kaktırıyorlar millete maksat böyle fanboylar üzerinden milletin parasını cukka etmeye devam etmek.. tamam bu belki baska konu ama bunların hicbirinden vatana millete hayır gelmez ne gelistiricisinden ne kullanından bir halt olmaz ve eğitime direncli böyle cahiller  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 29 Temmuz 2021; 13:23:44 >

• Programming Guru kullanıcısına yanıt

bi kaç hafta manjora kullandım.wine ile windows işletim sisteminde çalışan oyun da oynadım. sıradan kullanıcı için yeterli. çok spesifik bi işiniz yoksa. gördüğüm en büyük sıkıntısı sürücü kurulumu. örneğin görüntü versin diye kullandığım nvidia 9500gt ekran kartının düzgün sürücüsünü yükleyemedim. sürücü olmayınca konsola düşüyor. onu da hiç beceremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

bi kaç hafta manjora kullandım.wine ile windows işletim sisteminde çalışan oyun da oynadım. sıradan kullanıcı için yeterli. çok spesifik bi işiniz yoksa. gördüğüm en büyük sıkıntısı sürücü kurulumu. örneğin görüntü versin diye kullandığım nvidia 9500gt ekran kartının düzgün sürücüsünü yükleyemedim. sürücü olmayınca konsola düşüyor. onu da hiç beceremedim.

Hocam kullanılır da, orada daha iyisi yani Windows varken ne gerek var? Bir insan neden masaüstünde, desktop olarak Linux kullanır? Ben bunu anlayamıyorum. Bir de sağda solda yok yazılımcılar Linux kullanıyormus da güya Linux cok sey bilen adamın OS'u süsü veriyorlar ahahahahaha Yani benim desktop olarak Linux kullanmak mantığıma ters geliyor. En ince detayına kadar biliyorum ama masaüstünde ciddi bir amacla böyle Windows replacement niyetiyle falan kullanmıyorum. Linux karsıtlıgım bu yüzden yoksa serverda sunucuda kullanana bir kelime laf söylemem sunucu da zaten linux standart ve onun kullanılması gerekir

Yani çok eski bir makine falan olur Windows 7 bile kaldırmaz Pentium 4 olur falan, adam browser bulamaz Windows XP kurmaktansa Lubuntu falan kurar. Bunun dısında bir insan neden desktop olarak Linux kullanır?

Kullanıcı, Windows'un kendisine veremeyeceği neyi Linux'de bulacak da, masaüstünde grafiksel ortam olarak Linux kullanacak?

Bedava desek, Türkiye'de Windows'a para veren mi var? Microsoft ev kullanıcısına zaten bedava veriyor sayın. MS istemese 1 taneniz bile korsan Windows kullanamazsınız hadi kullandınız güncellestirme alamazsınız

Windows'a virüs bulaşıyor desek, Windows 10 gibi bir seye virüs bulastıracak kadar kek adam ISO'dan Linux bile bootlayamaz

Linux daha hızlı desek alakası yok Windows 10 düzgün bir donanımda daha hızlı

Kararlılık desek inan Windows 10 cogu dağıtımdan yine daha kararlı.. Linux sunucu da üzerinde grafiksel ortam olmadıgı için kararlı calısıyor, desktop olarak kullanımda Windows 10 daha kararlı

Microsoft beni spylıyor saçmalıgına gelsek, adamlar verileri, insanların bilgisayarlarındaki donanımları tanımak ve bu bilgisayarlardan elde edilen verilerle yazılımı daha iyi hale getirmek amaclı kullanıyorlar. Gayet normal bir durum MS'e veri gitmesi. MS'e veri gidecek ki, adamlar yayınladıkları sürümler milletin donanımında nasıl calısıyor bunları test etme imkanı bulacaklar..

Eee geriye ne kaldı? Linux daha hafif desek modern donanımda birkaç bloatware olsa ne olacak görme kullanma çok istiyorsan debloat scriptleri var nette indir onunla debloat yap Windows'u..

10 senelik 15 senelik bilgisayarla millet ne yapıyor da bloatware sorun oluyor onu da anlamıyorum

Ha bir de özellestirme falan diyorlar. Dock koyuyorlar masaüstündeki simgeleri değiştiriyorlar değişik WM'ler DE'ler kullanıyorlar böyle SS'ler atıp tatmin oluyorlar böyle ıvır zıvırla uğraşacak vakti olan da tamamen bos adamdır zaten. hahaha

Sonuc olarak bence Desktop olarak kullananların tek amacı bir cesit kendini tatmin etmeye calısmak cok sey biliyoruz ayakları ama oturup bir Linux kurup 3 - 5 komut öğrenmekle de hicbir sey biliyor olmuyorlar millet böylelerine gülüyor.. Ha siz denemişsiniz kullanmıssınız güzel ben size söylemiyorum fanboylarını kastediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 30 Temmuz 2021; 16:20:51 >

• Her yazdığın satıra kelimesi kelimesine katılıyorum, hepsi ile ilgili anım ve tecrübelerim var, tek tek yazıp çakma hackerlara açıklama yapmaya değmez :-)

1. madem imkanın var, madem Windows u sevmiyorsun niye mac kullanmıyor sun?

2. Maden Donanıminindan memnunsun , ( doğrudursonuna kadar katılıyorum sana), niye hackintosh kullanmiyorsun?

3. Kullandığın programlar mac desteklemiyor dur olabilir, daha tam relase olmamış ,neyi destekleyip desteklemeyeceği netleşmemiş bir OS u kullanmak için niye direniyorsun?

4. Madem donımsal bir problemin yok şimdilik neyine yetmiyor

5. En önemlisi Microsoft'un iddiası destek eksikliğinin sebebi donanım yetersizliği değil , güvenlik

6. Ve sonuncusu piyasada tpm2.0 modüller satılıyor, (16 pinli ydi sanırsam) muhtemelen bu işin çözümü bu olacak gibi

https://www.pcmag.com/news/what-is-a-tpm-and-why-do-i-need-one-for-windows-11?amp=true

• tahsin3323 T kullanıcısına yanıt

1-) 80 kanal kanal başına 12 vst girilmiş projeyi çalıştıracak macbook dünya üzerinde üretilmedi. i9 11900k ve 128 gb ram'li sistemler bile çalıştıramaz, biz çok farklı bir klasmanda çalışıyoruz.

2-) Hackintosh'u niye kullanayım? Stabil bir işletim sistemi değil latency konusunda sorun cıkarıyor senkron konusunda rubix ile problemli olduğu sır değil.

3-) Yakında bilmem ne uydurma teknolojisinden dolayı hiçbir program windows 10'da çalışmayacak, biz aynı senaryoyu windows 7'de gördük. Programın ve oyunun korsanı windows 7'de çalışırken orjinali çalışmıyordu, nasıl bir teknolojiyse artık.

4-) Programları windows 10 engelli çıkarmasınlar ve ortada buluşalım?

5-) Microsoft'un güvenliğimi düşündüğüne inanmak fazla masum bir yaklaşım. Microsoft dünyanın en güçlü drm'ini yaratmak için kolları sıvamış durumda ve insanlar fanboyluk yapıyor.

6-) Dünyanın en güçlü drm'inin desteklenmesini hayretle izliyorum. Bu piyasaya denuvo az bile yapmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _Anarsist_ -- 30 Temmuz 2021; 4:7:32 >

• Programming Guru kullanıcısına yanıt

Biraz abartıyorsun bence. Kde masaüstü kurulu linuxlı pcyi, hiç bilmeyen birisi rahatça kullanabiliyor. Tek gerekli olan şey tarayıcı zaten. Hız desen kusura bakma ama aynı donanımda Linux daha hızlı. Özellikle virüs programına daha az ihtiyaç duyması cabası. Yıllardır Bi türlü çözmedikleri komut girmeden yazılım kurma olayını halletseler iyi olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

Biraz abartıyorsun bence. Kde masaüstü kurulu linuxlı pcyi, hiç bilmeyen birisi rahatça kullanabiliyor. Tek gerekli olan şey tarayıcı zaten. Hız desen kusura bakma ama aynı donanımda Linux daha hızlı. Özellikle virüs programına daha az ihtiyaç duyması cabası. Yıllardır Bi türlü çözmedikleri komut girmeden yazılım kurma olayını halletseler iyi olacak.

Efektif kullanamaz. Linux = Konsoldur. Kullanıcının karşısına konsol gerektiren şeyler mutlaka çıkar. 1 browser yeter diyorsun o senin kendi PC kullanma seklin olabilir. Bir browser yetecek olsaydı zaten PC kullanmaya gerek kalmazdı. Al tablet masanın basında ne pinekleyeceksin.. Ya da 3 - 4 kiloluk laptop'ı neden kucağına koyacaksın? Windows daha hızlı. Senin donanım belki çöp olduğu için Linux daha hafif olduğundan, senin donanımda belki daha hızlı çalışıyordur ve düsük donanım icin bu normal. Minimum 16 GB RAM, Modern ve 1 - 2 yıllık bir CPU ve güzel bir SSD ile Windows tokatlar. Virüs programına gelince, Windows Defender eskiden kötü oldugu icin hala önyargı var. Şu an hiç bir ekstra antivirüse ücretli ücretsiz gerek yok. Bosuna yüklemeyin. Hem sistem kaynağı yer, hem gereksiz reklam izlersiniz. Ya da parayla satın alırsanız paranız gider.. Windows defender anlık olarak sistemi izliyor ve görevini başarıyla yapıyor.. Sadece default ayarları değiştirmeyin anlık sistem izlemeyi iptal etmeyin. Hic bir antivirüse ihtiyacınız yok virüs bulasamaz

Not: Ayrıca google chrome kullanın. Chrome default haliyle virüslü dosyaları tanımak icin ekstra güvenlik de sunuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 31 Temmuz 2021; 11:15:25 >

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.