Şimdi Ara

Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
108
Cevap
0
Favori
4.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bilgisayarlarımız verilerimizin saklandığı ve uzun süreli kullanımlarımızda bizim veri bankamız haline geliyor. tabi ki önlemler bireysel alınmalı mesela drive falan iş görüyor fakat gene de mikro verileri bile kaybetmek ciddi can sıkıcı hale gelebilir. Windows 11 yükleyip sonra hopp hataya düşse. Patladınız gittiniz.

Güzel bir adım olmuş. zaten 1-2 sene windows11'e geçmeyi planlamıyorum. Herkes bir yüklesin hataları ortaya çıksın sonra düzeltmeler gelsin. en stabil hale geldiğinde yüklemek daha mantıklı geliyor.

• Programming Guru kullanıcısına yanıt

Peki biz ahmak miyiz? 15 liraya notebook alirken Macbook almak varken, freedos cihaz aldim. Olay sadece OS ise PC kullanmasin insanlar bence. Valla insanlar degisik dostum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Peki biz ahmak miyiz? 15 liraya notebook alirken Macbook almak varken, freedos cihaz aldim. Olay sadece OS ise PC kullanmasin insanlar bence. Valla insanlar degisik dostum.

Macbook alsaydın zorla mı sattılar yoğusam? Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek 

Bariz dusuk donanim satin almak, DH uyelerinin ruhuna aykiri. 3 sene sonra MaCOs un harika sahser kodlamalari sayesinde donmasa da, Photoshopta bile agirlasacak bir PC ye o paralar verilmez bence. MAC alan insanlarda gordugum bir baska sey de Masada kahve ile Macbook hikayesini instagramda paylasmak :))

• quote:

Orijinalden alıntı: krstarica

Bariz dusuk donanim satin almak, DH uyelerinin ruhuna aykiri. 3 sene sonra MaCOs un harika sahser kodlamalari sayesinde donmasa da, Photoshopta bile agirlasacak bir PC ye o paralar verilmez bence. MAC alan insanlarda gordugum bir baska sey de Masada kahve ile Macbook hikayesini instagramda paylasmak :))

Düşük donanıma tonla para verip keklenmemekle iyi etmişsin. MacOS'da harika şaheser bir kodlama olduğunu zannetmiyorum. O yanılgı Apple'ın hazır sistem satmasından ve programı (OS'u) sadece sattığı modelleri kapsayacak şekilde geliştirmesinden kaynaklanıyor. Windows'un düzgün çalışmadığı PC'ler dandik bilgisayarlardır. Geçenlerde de yazmıştım. 1.000.000 farklı çeşit donanım bileşenine sahip PC var. Senin kullandığın PC ile benim kullandığım PC arasında da mesela dağlar kadar fark var. Sen bakınca aynı görüyorsun ama donanımların üreticileri farklı sonuçta. RAM'ler başka marka, HDD SSD'ler başka marka, Ekran kartı başka marka anakart başka marka..

Böyle olunca herkeste memnuniyet tam anlamıyla sağlanamıyor. Apple'ın şu an MacOS yeni sürüm destekleyen 10 farklı model bilgisayarı vardır belki 15 olsun dünya'da 1000'lerce hatta 10000 lerce farklı PC konfigürasyonu var. İkimiz de Mac kullanıyor olsak ikimiz de "sötöböl" olurduk ama bu durumda sadece ben sötöbölken sen olmayabilirsin. Senin donanımı yani laptop'ı üreten firma dandik bir model piyasaya sürmüş olabilir. Uyumsuz stabil olmayan dandik parcalar kullanmıs olabilir

Not: Yeni sürüm işletim sistemine geçememe konusunda hassassın sanırım fakat MacOS'da +5 senelik Mac'leri desteklemez. Üstelik MacOS sürümleri arasında çok fark vardır. Bugün Windows 7'de tonla program çalıştırabilirim ama aynı yıl çıkmış Snow Leopard'da çalıştıracak browser bile bulamazsın. Yani Microsoft yeni Windows vermiyorsa eskisi de uzun süre işini görür ama apple tarafında eski bir OS X'i doğru düzgün kullanamazsın çünkü hiç bir yeni program o sürümlerde calısmaz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Temmuz 2021; 13:4:11 >

• Baktılar AMD aldı başını gidiyor Intel hemen miciyle anlaşıp işlemci sattırma işine girişmiş. Bu bildiğin zorbalıktır. Windows 10 desteği kesilene kadar kullanırım ondan sonra bir daha windowsa yaklaşmam. Manjaroyla devam ederim.

Birebir ayni şeyi dusunuyoruz. Ben de bunu demek istiyorum zaten. Insanlar sahip olduklari pclerin donanimlariyla, yasadiklaei sorunlari camur atarak kapatma derdinde.

Guzel ozetlemessin her seyi.

• Kişisel verileri toplamayımı bırakacaksınız... Ziya.........................

Yüklemeyeceğim zaten yeterli parayı ilk biriktirdiğimde de Macbook Air'e geçip bu işi bitireceğim. Microsoft inanılmaz saçmalıyor bu Windows 11 sürecinde. Çok da memnundum Windows 10'dan yani. Neden her şeyi bok etmeye karar verdi ilginç.

• krstarica kullanıcısına yanıt

lafı başka yerinden anlamaya gerek yok. Adamın cihazı kullanış şekli bellidir ekran kartına ihtiyacı yoktur pil gücü ve mobilite istiyordur macbook da bu tanıma uyuyor ama 10-15 bin lira. Adam da o kadar parası olmadığı için gidip aynı özelliklerde 5k civarına windows olanı alıyor. MacOS'u bu insanlar için zengin sistemi yapan şey bu oluyor. 15k ya ihtiyacına uyan windows alman mallık değil senin işine o geliyormuş onu almışsın.

En basit şeyleri de izah etmeyelim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

Düşük donanıma tonla para verip keklenmemekle iyi etmişsin. MacOS'da harika şaheser bir kodlama olduğunu zannetmiyorum. O yanılgı Apple'ın hazır sistem satmasından ve programı (OS'u) sadece sattığı modelleri kapsayacak şekilde geliştirmesinden kaynaklanıyor. Windows'un düzgün çalışmadığı PC'ler dandik bilgisayarlardır. Geçenlerde de yazmıştım. 1.000.000 farklı çeşit donanım bileşenine sahip PC var. Senin kullandığın PC ile benim kullandığım PC arasında da mesela dağlar kadar fark var. Sen bakınca aynı görüyorsun ama donanımların üreticileri farklı sonuçta. RAM'ler başka marka, HDD SSD'ler başka marka, Ekran kartı başka marka anakart başka marka..

Böyle olunca herkeste memnuniyet tam anlamıyla sağlanamıyor. Apple'ın şu an MacOS yeni sürüm destekleyen 10 farklı model bilgisayarı vardır belki 15 olsun dünya'da 1000'lerce hatta 10000 lerce farklı PC konfigürasyonu var. İkimiz de Mac kullanıyor olsak ikimiz de "sötöböl" olurduk ama bu durumda sadece ben sötöbölken sen olmayabilirsin. Senin donanımı yani laptop'ı üreten firma dandik bir model piyasaya sürmüş olabilir. Uyumsuz stabil olmayan dandik parcalar kullanmıs olabilir

Not: Yeni sürüm işletim sistemine geçememe konusunda hassassın sanırım fakat MacOS'da +5 senelik Mac'leri desteklemez. Üstelik MacOS sürümleri arasında çok fark vardır. Bugün Windows 7'de tonla program çalıştırabilirim ama aynı yıl çıkmış Snow Leopard'da çalıştıracak browser bile bulamazsın. Yani Microsoft yeni Windows vermiyorsa eskisi de uzun süre işini görür ama apple tarafında eski bir OS X'i doğru düzgün kullanamazsın çünkü hiç bir yeni program o sürümlerde calısmaz..

Alıntıları Göster

Hocam +5 yıl mevzusunda gerçekten ciddi misin? Eğer öyle bir şey varsa tanıttığı her sürüme para verip almak zorunda değil misin?

Kafamda oyun pc den kurtulup günlük işler için uzun ömürlü olsun diye macbook yada mini almak vardı...

• krstarica kullanıcısına yanıt

Mobil diye önüme koyduğun laptop serisi öküz gibi bilgisayar 2 kilo. Macbook air 1.29. Kağıt gibi. Ne söylediğine bi bak. Ben gösteriyorum ultra book bu bana örnek veriyo light gaming book. okey.

Marka hayranlığı yok ortada. 6 saat batarya süresiymiş o da verirse. 12-16 saatleri konuşuyoruz burada gelmiş asus masus diyo.

Macbook kullanmadan kötülediğin milleti marka sevdasıyla suçladığın o kadar açık ki. Çok zavallıca bi hareket. Ben sana neden macbook almıyorsun diyor muyum da sen millete neden alıyo diye aşağılama hakkını kendinde buluyosun. Millet markaya kanıyo demek bi akıllı kendini zannetmektir. Bu da bu insanlara hakaret eden küstah bir kibir demektir. Ben de şu an windows kullanıyorum ama gerçekleri söylemekten çekinmiyorum.

Kullanmamışsın uzun süreli konuşuyosun ileri geri. Marka fanboyluğu ne kadar leş ise hater olmak da aynı derece leş. Bilgisizce konuşan bağnazca düşmanlık eden bir üye olduğun için bloklandın.

• Huawei Matebook neyi yapamiyorda iki kati fiyat farki cekiyor Apple o zaman. Donanim guclendikce sogutucu, fan, donanimsal ozelliklerden kg da artis olur illa. 500 gram derdinse, git 500 gramlik tablet al sus otur. Hakaret edip aklinca posta koymus.

• quote:

Orijinalden alıntı: Lacano

Hocam +5 yıl mevzusunda gerçekten ciddi misin? Eğer öyle bir şey varsa tanıttığı her sürüme para verip almak zorunda değil misin?

Kafamda oyun pc den kurtulup günlük işler için uzun ömürlü olsun diye macbook yada mini almak vardı...

Alıntıları Göster

Benim IMac Mid 2011'i ben 2012'de aldım, son aldığı MacOS sürümü High Sierra oldu. Bundan sonrasında, Apple, işlemci kaldırabilecek kadar güçlü oldugu halde, güncellemeyi kesti. High Sierra 2017 yılında çıkmıstı. Yani 6 senede güncelleme desteği kesilmiş. Ben aldım 2012'de benim icin 5 sene.

Mac platformunda durum böyledir. Ha Dosdude1 diye bir adam var patch yayınlıyor eski maclere yeni OS X yüklenebiliyor ama Apple desteklenmeyen makinelerin donanım sürücülerini de OS X'den kaldırdıgı için hackintosh gibi bir şey yapmıs oluyorsun stabilite bozulabiliyor kesin sorunsuz çalısma garantisi yok o yüzden yıllardır Apple alırım 10 sene 20 sene kullanırım diye dolaşan bazı tipitiplerin ne kadar yanlış düşündügünün de ispatı tabii ki bu durum..

Şimdi Microsoft'un da Apple gibi donanıma sınırlama getirmesi kullanıcı icin iyi olmadı ama yine de en azından eski windowslar da yeni yazılımlar uzun süre çalışabilir. MacOS da 3 - 4 Mac OS sürümü çıktım mı genellikle browser bile bulamazsınız.. Chrome Firefox pat diye keser desteği 2 - 3 sene sonra ortada kalırsınız.. fakat eski windowslara tarayıcı desteğini o kadar kolay kesemiyorlar.. ben simdi Mid 2011'imde Windows 10 kullanıyorum mesela ayrıca toplama PC bilgisayarım da var.. High Sierra'da karanlık mod desteği bile yok sonucta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Temmuz 2021; 14:56:10 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Programming Guru

Bence senin bu mesajın çok trajik olmuş. Tam bir bilmeden fikir sahibi olma trajedisi.. Programlama için Windows daha çok kullanılıyor. Böyle olmasına şaşmamak gerekir. Çünkü Linux gerçekten büyük çöp.

Alıntıları Göster

Aynen dostum her yüz programcidan 12 si Wordpress işletim sisteminde yazıyor kodunu, gelmişsin quora denen çöplükten 3 upvote almış şeyi kanıt olarak sunuyorsunMicrosoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek 

Bu verinin bahsettiğin şeyle de alakası yok şimdi stackoverflow verisine inanmıyor musun diye bik bik etmeden de söyleyeyim Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek 

• Şeyinde don olmayan adam Microsofta sallıyor. Neymiş paraymış da beceremiyormuş da bık bık bık. Lan senin şeyinde don yok ona bak önce bi sonrada kaldır başını elin şeyinde eleştirdiğin şirketin dünyaki yerine bak, teknolojiye ne kattığına bak. Sadece arge için senin ülkenin yıllık gelirinden fazla masraf yapıyor adamlar. Bu kadar basit mi sanıyorsun? Hem sana zorla mı satıyor adamlar? Alma, kullanma o zaman yiyorsa. Yemez ki? Kendi işletim sistemini üret, dünyaya sat. Hadi bakalım görelim marifetini hadi! Ya bi gidin ya. Ne boş beleş adam var şurda.

• quote:

Orijinalden alıntı: teoman80

Şeyinde don olmayan adam Microsofta sallıyor. Neymiş paraymış da beceremiyormuş da bık bık bık. Lan senin şeyinde don yok ona bak önce bi sonrada kaldır başını elin şeyinde eleştirdiğin şirketin dünyaki yerine bak, teknolojiye ne kattığına bak. Sadece arge için senin ülkenin yıllık gelirinden fazla masraf yapıyor adamlar. Bu kadar basit mi sanıyorsun? Hem sana zorla mı satıyor adamlar? Alma, kullanma o zaman yiyorsa. Yemez ki? Kendi işletim sistemini üret, dünyaya sat. Hadi bakalım görelim marifetini hadi! Ya bi gidin ya. Ne boş beleş adam var şurda.

Microsoft'a sallayıp, çöp Linux'un fanlığı yaparak bilgili olduklarını zannediyorlar.

Dünyanın en boş insanları.. Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Programming Guru -- 28 Temmuz 2021; 18:17:20 >

• quote:

Orijinalden alıntı: John Citizen

Aynen dostum her yüz programcidan 12 si Wordpress işletim sisteminde yazıyor kodunu, gelmişsin quora denen çöplükten 3 upvote almış şeyi kanıt olarak sunuyorsun 

Bu verinin bahsettiğin şeyle de alakası yok şimdi stackoverflow verisine inanmıyor musun diye bik bik etmeden de söyleyeyim  

Alıntıları Göster

Al o zaman buna bakarak ağla.. Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek 

.

Microsoft, Windows 11'in uyumsuz bilgisayarlara yüklenmesini engelleyecek

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.