Şimdi Ara

Microsoft Türkiye ile Windows Phone 8 işletim sistemini konuştuk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
1.151
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Microsoft'un yeni nesil mobil işletim sistemi Windows Phone 8, HTC ve Nokia üretimi akıllı telefonlar ile birlikte ülkemiz pazarına resmen giriş yaptı. Biz de bu vesile ile yeni işletim sistemi hakkınad merak edilen soruları, Microsoft Türkiye Genel Müdür'ü Tamer Özmen'e sorduk. Röportajımızda ayrıca Windows 8 ve Xbox'la ilgili sorulara da yer verdik.

• HTC 8X'i Turkcell'de test ettim, gerçekten mükemmel çalışan bir sistem olmuş Windows Phone 8. İlk gününden beri takip ediyorum, çıkmasını gün be gün bekliyordum. Gerçekten mükemmel olduğuna inanıyorum. Lumia 920'ni kamera ve çözünürlük olarak daha ileride olduğu gözüküyor teknik olarak ancak test etmek gerekiyor. İkisi arasında karar verip Aralık'ta WP8'li bir telefon mutlaka alıcam, Microsoft yıllar sonra sonunda bir devrim yaratabildi. İlerleyen zaman ne gösterir bilemem ama şu anda gerçekten çok iyi gözüküyor. Microsoft'un bu tempoyu devam ettirmesi gerekiyor.

• windows phone larada gerekli önemi verdiğiniz için teşekkürler

• Hata veriyor.
  • HATA VERENLER: reklam engelleyici programları kapatın.

• Ellerinize sağlık, güzel ve faydalı bir video olmuş. Kablosuz mikrofon teknolojisi ayrıca çok iyi olmuş, belki önceden geçilmiştir yeni farkettim.

• Aplikasyon nedir ya. İyice salıncak kurdular var ya Türkçe'nin içine..

• Roportaj icin tesekkur ederim DH. Roprtajdaki adam sanki ermis ses tonu adamin uykusunu getiriyor

• en sonunda düzgün konuşan sürekli ıııı demeyen(az dedi en azından) aklı başında bir genel müdür

• Vatandaşlara yazılım yazmayı öğretti sitenin adı neymiş?

• Microsoft açık akademi. Googleda aratın çıkar. Bende 2 hafta önce kayıt oldum gerçekten çok güzel bir kaynak. Programcılık öğrenmek isteyenler için çok değerli. En temel bilgilerden başlıyor ve sizi istediğiniz doğrultuda ileri doğru götürüyor. Microsoftu yaptığı yatırımdan dolayı takdir etmek lazım. Kimse kimseye son yıllarda beleş eğitim vermiyor. Yaptıkları güzel bir atılım.

• bir hevesle açıyorum izliyim diye hata veriyor sinir olup çıkıyorum ...

• Reklam engelleyici program yok. Tüm videolar böyle. Açılmıyorhttp://i.imgur.com/KEbLn.png

• ie 10, opera, mozilla hiç biri videoyu açamadı. Sürekli hata veriyor.

• açılmıyoor

• Lumia 920 kullanıcısı olarak şunu söyleyeyim. Wp8 de çok sade ve akıcı bir arayüz var. Uygulama konusunda sıkıntılar olabilir fakat şu an için normal, daha çok yeni bir sistem. Buna rağmen her uygulamanın orjinal olmasa bile muadili var. İnstagram yok mesela ama metrogram var. Androidin ilk çıkış zamanlarına benziyor. Benim umudum var uygulama konusunda. Microsoft türkiye tarafındada bayağı destek var gibi gözüküyor geliştiricilere. Benim merak ettiğim konu bu işletim sistemi ne kadar zamanda bir güncelleme alıyor?

• quote:

Orijinalden alıntı: Kadir Kaan

Aplikasyon nedir ya. İyice salıncak kurdular var ya Türkçenin içine..

Çok gıcık oluyorum bu duruma. Tamam ingilizce biliyorlar da Türkçe karşılığı olan bir kelimeyi Türkçe cümlede neden ingilizce konuşurlar anlamam.

• sayın Erdi bey;emeğinize sağlık,fakat bu görüşmede atladığınız ve burada ki çoğu forum üyesi için en önemli bilinmeyenlerden ve şimdiye kadar ki wp telefonların başarılı olamamasının en önemli unsurlardan biri olan yazılım desteği konusunu maalesef atlamışsınız.bu destekten kastımı açmak gerekirse;
    bilindiği üzere wp6 dan wp7 ye veya wp7 den wp8 e geçiş yapmak için şimdiye kadar maalesef o işletim sistemine sahip telefolardan edinmek gerekiyordu.yani bir üst ana sürüme maalesef yükseltilemiyordu wp telefonlar.peki bu durum wp8 ve beraberinde gelen cihazlar için değişecek mi?örnek vermek gerekirse;ben bir nokia lumnia 920 satın aldığımda ve ilerleyen zaman içinde microsoft un pclerde sunduğu,adını servis pack diye adladırdığı güncellemeleri elbette alacağım ama 1-1,5 sene sonra wp9(adı farklıda olabilir) ana sürümü tanıtıldığında benim telefonumun yazılımı bu sürüme yükseltilecek mi?
    sizlerden ricam,bu durumu netleştirmeniz olacaktır.
    şimdiden teşekkür ederim...

• quote:

Orijinalden alıntı: RonaRkk

Reklam engelleyici program yok. Tüm videolar böyle. Açılmıyorhttp://i.imgur.com/KEbLn.png

Bende de aynı şekilde sorun var. işin garip tarfı bütün eklentileri kaldırdım. Yine aynı

• Videoyu izleyebilen bir müslüman indirip youtube a atabilir mi ?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.