Şimdi Ara

''Michelin Cross Climate '' Kış Lastiği Gibi Davranan Yaz Lastiği (73. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
1.918
Cevap
65
Favori
260.364
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: akınhoca

quote:

Orijinalden alıntı: SiNaPSiS

Arkadaşlar dün ve bugün CrossClimate'leri deneme fırsatım oldu. Açıkçası beklediğimden ve etraftan duyduğumdan daha iyi lastikler.
    Balgat sokaklarında kar varken yokuşlarda özellikle aracı durdurup kaldırdım. Güzelce kalkıyor. Hatta bugün düne göre belki 2 kat kar vardı. Beklediğimden çok çok iyi, karda yolda bırakmıyor. Açıkçası kar koşullarını düşünerek Nokian Weatherproof ile Michelin CC arasında kalmıştım. Acaba Nokian WP alsam daha ne olacaktı dağa tırmanacaktım heralde. Videoyu akşama eklerim

Hala videoyu bekliyoruz..

Hocam dün ekledim, bir kaç önceki mesajdan izleyebilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Erdemsensoy

https://youtu.be/BBGOk3QtoIQ
    https://youtu.be/GyL4ghQdmRE
    https://youtu.be/glwZBk5Vh7s
    https://youtu.be/fAoPMEDPmiY

Arkadaşlar iki yıldır bu lastiği kullanıyorum. Çektiğim videoları izleyebilirsiniz. Genel yorumum;

1. Ankara için karda yolda bırakmadı.
    2. Kar lastiği kadar olmasa da yeterli performans sergileyen bir lastik. (Kış lastiği olmadığını unutmamak gerekir.
    3. Karlı yol koşullarında; Çekiş tatminkar, yönlendirme vasat, firen zayıf.
    4. V desenden olsa gerek yönlendirme ve viraj kabiliyeti zayıf.
    5. Yaz için de ortalama performans sergileyen bir lastik.
    6. Yaz şartlarında yanla tutunma da zayıf kalıyor yaz lastiğine göre.
    En iyisini arayanlar yaz ve kışlık ayrı lastik kullansınlar. Ortalama bir sürücü için ortalama bir performans hem yaz hem de kış şartlarında sizi bekliyor.

Hocam video için ellerinize sağlık. İlk videoda yokuşta ESP devreye giriyorken 1 ile mi kalkıyordunuz yoksa 2 ile mi devreye girdi?

• Araç 2011 Toyota Corolla 1.6 otomatik vites (tam otomatik.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://youtu.be/Ela_Ps_TgtM
    Bu da az önce çektiğim video. Umarım fikir sahibi olursunuz.

• quentin kullanıcısına yanıt
    Kesinlikle haklısınız.

• cc"ler için yaz lastiği gibi demek biraz fazla iddialı bir yorum olur..sonuçta onlarca kullanıcı yorumu var..denememiş olsam neyse.. kesinlikle 5cm kadar karda yolda bırakmıyor fazlası için bişey diyemem..sabuncubelinde bir arkadaş rezalet falan demiş ama zaten sabuncubeli o gün komple trafiğe kapanmış..http://www.hurriyet.com.tr/izmir-manisa-karayolu-kardan-kapandi-40320950 yani ciddi manada kar yağışı varmış..biz alışık değiliz bu kadar kara..benim iş yerim manisada..o gün gelen toptancılarımda kış lastiği olmasına rağmen izmire sabuncubeli üzerinden değilde ankara yolundan dönmek zorunda kalmışlar..

• quote:

Araç 2011 Toyota Corolla 1.6 otomatik vites (tam otomatik.

Hocam o zaman şöyle sorayım madem otomatik.. Kar modunu açtınız mı ya da açtığınızda ESP devreye girdi mi? Onu merak ediyorum. Ben düz kalktığımda patinaja girdiği yerlerde kar modunu açınca (benimki de otomatik) patinajsız kalkıyor
  • Bugün evimin sokağındaki dik yokuştan inerken crossclimate lastikler durmadı ve açık olan caddeye kadar kayarak indim. Çok şükür yol açıktı ve herhangi bir kaza olmadı. Yıllardır oturduğum ve daha önce alpin3 ve alpin4 kış lastikleriyle hiçbir sorun yaşamadan inip çıkardım. Aracımı yaz kış sıklıkla kullanan biri olduğum ve evimin sokağı oldukça dik olduğu için riske girmek istemedim. Açıkçası gözüm korktu ve hemen lastikçiye gidip continental ts850p kış lastiği aldım. Çok dik olmayan yerlerde crossclimate yetiyor ancak dik yokuşlarda kış lastiği şart oluyor.
  • eren1977 E kullanıcısına yanıt
    Ankarada buz çok oluyor CC o kadar iyi değil buzda. İstanbul lastiği daha çok..
  • Bu tercih anketini kendinize uygulayın bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: eren1977

Bugün evimin sokağındaki dik yokuştan inerken crossclimate lastikler durmadı ve açık olan caddeye kadar kayarak indim. Çok şükür yol açıktı ve herhangi bir kaza olmadı. Yıllardır oturduğum ve daha önce alpin3 ve alpin4 kış lastikleriyle hiçbir sorun yaşamadan inip çıkardım. Aracımı yaz kış sıklıkla kullanan biri olduğum ve evimin sokağı oldukça dik olduğu için riske girmek istemedim. Açıkçası gözüm korktu ve hemen lastikçiye gidip continental ts850p kış lastiği aldım. Çok dik olmayan yerlerde crossclimate yetiyor ancak dik yokuşlarda kış lastiği şart oluyor.

Açikçasi 4 mevsim alip çok memnun kalanlar aracını düz yolda kullananlar gibi geliyor bana.
    Yazin antalya-mugla bolgelerine uçakla giden veya hic gitmeyen kisiler gibi.
    Kışin gece arac kullanmayan insanlar gibi.
    Aracıni iyi tanimayan insanlar gibi.
    Burada siz 4 mevsim kullanicilarini kizdirmak istemem. Ama araci agresif kullananlara uygun lastik kesinlikle değil.
    Sakin kullanan , rakimi dusuk bolgede yasayan , yazinda cok yuksek sicakliklarda +37 gibi arac kullanmayan biriyseniz alinabilir. Yazinda frenler iyi tutmadigi gibi lastik kaucuk orani fazla oldugundan omru cok kisa oluyor sicakta. 4 mevsim lastigi +40 +50 yasindakilere yakistiriyorum. Eskiden nasil nasil arabalarla , lastiklerle gitmisler. Onlar icin ideal
    En azindan kisin , yaz lastigiyle gezmekten iyidir...

• Buzlu kar dışında hiçbir olumsuzluk yaşamadım. Normal kullanıcılar için bence oldukça yeterli bir lastik. Yaz lastiği olarak oldukça iyi değerlere sahip. Sadece ağır kış koşullarında yetersiz kalıyor. O da normal..
  • quote:

https://youtu.be/Ela_Ps_TgtM
    Bu da az önce çektiğim video. Umarım fikir sahibi olursunuz.

Burasi hangi il

• cutmysoul C kullanıcısına yanıt
    Bende G.punto aracımda kullanıyorum ve kar performansından hiç memnun değilim aynen.Kesinlikle güvenip zorlayacak yanı yok.Ama konforu sessizliği kuru ve ıslak zemin tutuşu iyi..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: engineeer

Bende G.punto aracımda kullanıyorum ve kar performansından hiç memnun değilim aynen.Kesinlikle güvenip zorlayacak yanı yok.Ama konforu sessizliği kuru ve ıslak zemin tutuşu iyi..

Şehir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cihanair kullanıcısına yanıt
    Ankara Eryaman

• quote:

Ankara Eryaman

Ankaraya uygun bir lastik degil ki
    Kisin karin az yagdigi donun az oldugu yerin lastigi bu mesela istanbul

• Harita ve anket yalan söylemez

• cihanair kullanıcısına yanıt
    Arkadaş videoyu Ankara'da çekmiş ve rampada da görevini yerine getiriyor, ben de goodyear vector var o da aynı şekilde, bu lastikler araç ile çok fazla yol yapmayan standart kullanıcı için Türkiye deki çok kar alan ve soğuk olan doğu illeri hariç bütün iller de kullanılabilir

Fabrika değerleri ortada video ortada neden hala bu tip lastikler kışın iş yapmaz deniyor anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: Bobera10

Arkadaş videoyu Ankara'da çekmiş ve rampada da görevini yerine getiriyor, ben de goodyear vector var o da aynı şekilde, bu lastikler araç ile çok fazla yol yapmayan standart kullanıcı için Türkiye deki çok kar alan ve soğuk olan doğu illeri hariç bütün iller de kullanılabilir

Fabrika değerleri ortada video ortada neden hala bu tip lastikler kışın iş yapmaz deniyor anlamıyorum

Hocam, kışın Goodyear Vector ve Nokian Weatherproof, Crossclimatedan daha basarılılar ama yazın ise tam tersi olarak Crossclimate başarılı.

• 
Sayfa: önceki 7172737475
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.