Şimdi Ara

mi band 2 ve ID107 kalp nabzı raporu (hastalık için)kullanıcılar lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhabalar bende ufak bir rahatsızlık var. Ritim problemi. Bu cihazlardan birini almak istiyorum.

1. Mİ BAND 2
    2 ID107

cihazları siteden ve bir çok yerden inceledim. Ancak bu incelemelerimde bulamadığım bir şey var.

Nabız hızını ölçüyor. Bunda problem yok nabzın nasıl attığını rapor olarak verebiliyor mu. Benim için önemli olan bu.
    Yan gün içerisindeki 1 saatlik nabız atış raporu olarak almak istesek bunu bilgisayara aktarabiliyormuyuz yada uygulamada gösteriyor mu.

Bu cihazların hangisinde böyle bir özellik var bu benim için önemli arkadaşlar. Yardımlarınız için tşkler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cgr1903 -- 2 Ekim 2016; 14:44:05 >

• cgr1903 kullanıcısına yanıt
    Miband 2 " Mi Tools" adlı uygulama ile 1 dakikada bir nabzı ölçebiliyor diye bir şey okumuştum sanki. Xiaomi Makibes firmasından daha iyi bir firmadır, işin içinde sağlık girecek kadar önemli ise olçmeniz, Mi Band almanızı oneririm

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazılım özelliklerini bilemiyorum ama kalp için alacaksanız 37 degree markasına bakın bu iş için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 cihazı da kullandım. öncelikle bu cihazların tıbbi olarak kullanılamayacağı zaten kutularında yazar.

-ID107 sürekli nabız ölçebiliyor. ancak yazılımı raporlaması çok zayıf. öyle dışarıya grafik, excel verisi falan export edemezsiniz. ID107'yi kendi yazılımından başka yazılımlar görmediğinden, bu iş için kullanamazsınız.
    -miband2 nin ise kendi yazılımında sürekli nabız ölçümü yok ama Mi Tools ile bu özelliği kazanabiliyor. dışarıya CSV vs. formatta export da edebiliyorsunuz.

Yalnız karşılaştırmalı ölçümlerinde ID107nin miband2ye nazaran daha doğru ölçtüğünü saptadım.

Ama dediğim gibi 2 cihaz da tıbbi olarak iş görmez.

Aklıma gelen en sağlıklı ölçüm metodu, çoğunlukla bisikletçilerin kullandıkları göğüs bandı şeklindeki kalp atış sensörlerinden almnız. Bunlar zaten yazılımlarla tam uyumlular ve bilekliklerden katbekat doğru sonuç verirler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.