Yüzbaşı
24 Kasım 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 47 (Bu ay: 0)
Gönderileri

Merhabalar, Monster ABRA A7 V7.2 model laptop'uma RAM takviyesi yapmak istiyorum.

Mevcut RAM:Samsung M471A2K43CB1-CRC 16 GB 1 x 16 GB DDR4 2400 MHz SO-DIMM CL17

32 GB bir RAM alıp üstteki belleğin yanına eklemek istiyorum(16+32=48gb). Ancak bu hız ve CL değerine sahip bir 32gb RAM bulamadım. Bulabildiğim bellekler;

-Kingston Hyperx Impact HX424S15IB/32 32 GB DDR4 2400 MHz CL15 Ram (1500tl)

-Kingston HyperX Impact HX426S16IB/32 32 GB DDR4 2666 MHz CL16 Ram (1750tl)

İlk sıradaki ram'in sadece CL değeri farklı, ikincisinin hızı da farklı. Acaba bu ram'ler benim mevcut ram'imle birlikte çalıştığında bir sıkıntı yaratır mı? Başka ram tavsiyeniz var mı?

Teşekkürler

Herkese merhaba, 12V 10A lik güç kaynağım, benim hatam sonucu + - uçlarına değdirmem sonucu arızalandı. Kısa devre koruması olduğu yazıyordu ama demek ki yokmuş.

12V çıkış hala veriyor ama sadece 300-400 mA civarı besleme yapıyor. 1Amper bile veremiyor. Sorun nereden kaynaklanabilir acaba?

Yanık görünsü yok

Sigortasını avometre ile ölçtüm sorun yok.

Resimde sağ altta kalan MBR20100FCT model şotki diyotun sağ ve sol bacağı arasında kısa devre var. (Devrede bağlı olduğundan kaynaklanabilir mi?)

Yukarıdaki 2 adet D13007K NPN transistör bacakları arası kısa devre yok

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/10/0c/39/100c39616f6c127c91ce49faf3cb91a2.jpg&t=0&width=480&text=1
2 araç arasında kaldım. Yakıt tüketimi ve konfor kriterlerine göre hangisini tavsiye edersiniz?

Peugeot 301 1.6 HDi Allure
Fiat Linea 1.6 Multijet Lounge

Bu seviyede dizel, 1.6 motor full paket başka önerileriniz var mı?
-bütçem 30000 civarı
-önceliğim 5 kapı hatchback ama tasarımı iyi olursa sedan da düşünebilirim.
-yakıt herkes için olduğu gibi önemli
-Şehir içi kullanacağım
-Genelde araçta 2 kişi olacağız.
-düz-oto fark etmez

önerileriniz nelerdir acaba?

Peugeot 207 1.4 Benzin&LPG yi gözüme kestirdim. Özellikle ön tasarımı 2016 yılına aitmiş gibi duruyor. Tavsiye eder misiniz?
40 inç civarı led TV arayışındayım.
Şu özellikler mutlaka bulunmalı;

-Digiturkplay uygulaması destekli smart TV
-Dahili Uydu Alıcı ve CI modül girişi
-Kavissiz düz panel olmalı

Bu kriterlere uygun Samsung 40KU7000 ve LG 43UH650V modellerini tespit ettim. Hangisini önerirsiniz veya başka marka önerileriniz vbar mıdır?
teşekkürler
Bir haftadır "mi band" i kullanıyorum. adımsayarı oldukça hatalı. küçük kol hareketlerini dahi adım olarak sayıyor. daha önce kullandığım klasik adımsayar "Omron-HJ 320" %99 doğrulukta adım sayabiliyordu. Omron tam olarak yürümeye başlamadığınız sürece saymaya başlamıyordu.

Sadece adımları doğru bir şekilde sayabilen bir akıllı bileklik var mıdır acaba? kullanıcı deneyimlerini bekliyorum.
son telefonum xperia u nun hurdaya çıkması sonucu yeni telefon arayışındayım.
-bütçem max.1200tl civarı
-telefonu navigasyon,kitap okuma,video izleme bazen sörf amaçlı kullanacağım
-oyun hemen hemen hiç oynamam
-normalde not almak için ipadmini kulanıyorum, bu tel not almada yeterli olursa ipadi taşıma ihtiyacı da duymayacağım.

1-neo bu gereksinimlerimi karşılar mı?
2-neo nun özellikle not almaya özel menüleri note3ükilerle aynı mıdır?
3-neo nun dış görünüşü note3 ile aynı mıdır? aynı kılıflar kullanılabilir mi?
Football Manager Classic 2014 ps vita versiyonu nihayet çıktı. Oyun PC'de de olduğu gibi Türkçe
Aynı oyunu PC ile PSVitada çapraz kayıt ile oynayabiliyorsunuz. (Ancak bu durum sadece FM Classic modu seçildiğinde geçerli)

(PC versiyonundan)

PC deki büyük ekran ve mouse kullanımının sağladığı rahatlık olmasa da mobil olarak neredeyse PCdeki oyununun aynısını oynamak keyifli olacak

Oyun PCdeki gibi 3 lig seçmemize izin versede fazla lig seçildiğinde haliyle kasıyor.

PC deki gibi özelleştirilmiş oyuncu fotoğrafları logolar vs. ekleme şansımız elbette yok. Ama FM bazı oyuncuların ve kulüplerin resimlerini eklemiş.

Yine PCdeki gibi 3D ve 2D maç imkanı mevcut.

PSVitada oyununuzu oynayıp steam bulutuna oyunu kaydettikten sonra(steam hesabınızı aktifleştirmeniz gerekli)

Oyuna kaldığınız yerden PC de devam edebiliyoruz. Tabii bu sefer logo ve oyuncu fotoğraflarıyla oynama imkanımız var.

Oyun ilk izlenimde fena durmuyor ancak psvitanın küçük mekranında PCdeki keyfi vermeyeceği aşikar. Ancak mobil bir cihazda bu kadar kapsamlı bir oyunun olmasının aslında bir mucize olduğunun da gözden kaçırılmaması gerekir
s-pen desteği olan en ucuz tablet hangisidir acaba?
tek kıstasım s-pen kullanılabilmesi, donanımı yazılım desteği vs. önemi yok...
PDF okuma odaklı kullanmak için

-ekranı kaliteli
-ucuz
-tercihen 4/3 oranında 7-8 inçlik
(16/9 luklar A4e göre uzun inceler)

bir andoid tablet tavsiye edebilir misiniz?

ram/hafıza/gps vs. benim için 2.planda.
ancak ekran gerçekten önemli, Evopadin bir 7inçlik(150tl lik) tabletini deneme fırsatım oldu, ekranı gerçekten facia idi.

* ipad minim aslında işimi fazlasıyla görüyoe ancak çalıştığım ortamlarda yanımda bulundurmak istemediğimden yedek tablet arayışındayım...
Hakkında
Hakkımda:
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
yvz
Otomobil
Peugeot
Mobil cihaz
Sony Ericsson
Operatör
Türk Telekom
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
Oyun Platformu
Xbox
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: 3 hafta
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 638
İkinci El Bölümü Mesajları: 29
Konularının görüntülenme sayısı: 22.582 (Bu ay: 439)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 25 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Oyun
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.