Şimdi Ara

MGA marka balata kullanan var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
49
Cevap
1
Favori
93.108
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyat olarak cok uygun. Ama biraz ucuz diye diskleri cizmeyelim hani.
    O yüzden bir sorayim dedim. Daha once kullanan var mı bu markayi ?

• Yillar önce yine benim açtığım bir konu

Bu süre zarfında en az 7-8 araç değişim, son olarak Octavia için balata arar iken yine MGA ile karşılaştım, artık daha tanınır olmuş, eskisi gibi ucuz da değil. TRW 120, MGA 102 tl idi.

Usta devamlı taktığını yumuşak ve sessiz dedi. Netten almıştım, taktik bakalım.
  • MGA balatalarda genelde ciyaklama sesi çok erken başlıyor bildiğim kadarıyla.

Ayrıyetten pekte tanınmış bir firma değil.

Bosch iyidir.
  • Bir yakınım geçenlerde disk ve balataları değiştirdi, ucuz bir marka tercih etti, markanın ne olduğunu sormadım.
    Bir kere uzun yola gitti geldi (araç Citröen Jumper) yoldan gelir gelmez tekrar disk ve balataları TRW ile değiştirdi.
    Araç frene basınca durmayacakmış gibi sanki, fren doğru düzgün tutmuyordu diyor.
    Ani bir fren durumunda aracın 1 mt hatta 0.5 mt erken durmasının bile hayati önemi olabilir yerine göre.
    Bence fren işi riskli, can güvenliği sonuçta.
    Fren, lastik, ön düzen, direksiyon bunlar 1. dereceden can güvenliği, geri kalan tüm aksamlar ve parçalar hikaye.
    Ben aracımda TRW kullanıyorum ve oldukça memnunum, elbette fiyatı muadillerine göre biraz daha yüksek.
    Ya da TRW yerine biraz daha uygun fiyatlı Valeo veya Jurid de olabilir bunlar da oldukça kaliteli.
    Ama yine de kara sizin.
  • Trw yi duymuştum.
    Ah ah zaten ucuz maldan Hayır ummak çok saflik olur du
  • quote:

Orijinalden alıntı: asbengu

Trw yi duymuştum.
    Ah ah zaten ucuz maldan Hayır ummak çok saflik olur du
    guncel
  • quote:

guncel

Alıntıları Göster
    kendi soruma ben cevap vermiş olayım bari;

MGA balatayı aklımda soru işaretleri ile aldım, fakat bende takan ustada kaliteye şaştık, çok güzel ürün güvenle kullanabilirsiniz.
    sessiz ve uyarı ikaz fişleri de vardı. Orjinalinden hiçbir farkı yok, serviste 350 TL işçilik dahil
    nette arartırsanız çıkar, reklam olmasın diye yazmadım aldığım siteyi,
    benim araç için ön+arka takım balata kargo dahil = 64 TL + 40 TL işçilik = 104 TL

hesap ortada :)
  • quote:

kendi soruma ben cevap vermiş olayım bari;

MGA balatayı aklımda soru işaretleri ile aldım, fakat bende takan ustada kaliteye şaştık, çok güzel ürün güvenle kullanabilirsiniz.
    sessiz ve uyarı ikaz fişleri de vardı. Orjinalinden hiçbir farkı yok, serviste 350 TL işçilik dahil
    nette arartırsanız çıkar, reklam olmasın diye yazmadım aldığım siteyi,
    benim araç için ön+arka takım balata kargo dahil = 64 TL + 40 TL işçilik = 104 TL

hesap ortada :)

Alıntıları Göster
    Geçen sene açılmış konu ama ben hortlatim en iyisi :) bende mga marka balata takmak istiyorum acaba geçen seneden bu yana balatadan memnun kaldınızmı fiyat olarak çok iyi ama güvenemedim açıkçası
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sadece Sürücü

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    ben mga balata alıp frenciye gittim,abi ben bun markayı tavsiye etmem garantide vermem dedi, parçacıdan gidip trw aldım onları taktım.3 bin km frenler çok sağlamlaştı,son zamanlarda abs erken devreye giriyor ancak sebebi balatadan olduğunu sanmıyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

ben mga balata alıp frenciye gittim,abi ben bun markayı tavsiye etmem garantide vermem dedi, parçacıdan gidip trw aldım onları taktım.3 bin km frenler çok sağlamlaştı,son zamanlarda abs erken devreye giriyor ancak sebebi balatadan olduğunu sanmıyorum

hocam biran önce balatalara baktırın
    abs nin erken devreye girmesi demek fren balatalarında aşırı aşınma demektir
    ileride diskleride yamultabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: BatuKır

quote:

Orijinalden alıntı: freeman6161

hocam biran önce balatalara baktırın
    abs nin erken devreye girmesi demek fren balatalarında aşırı aşınma demektir
    ileride diskleride yamultabilir

Yanlış bilgilendirme yapmayalım. Absnin erken devreye girmesinin ne diskle ne balatayla alakası olmaz. ABS tekerler kilitleneceği zaman devreye girer.
    Erken devreye giriyorsa ya lastiklerin frenaj kabiliyeti zayıflamıştır, yada sensörlerin okuma yaptığı porya dişlerinin arası çamur dolmuştur.
  • yeni balata taktıktan hemen sonra özellikle yokuş inerken fren yaptığımda pedal bir kademr boşalıyordu
    usta balataya alışmasından ötürü dedi

sanırım alışmış olmalı çünkü balata değişiminden sonra 300 km yol yaptım sorun kalmadı
  • Mga balata ilgili bir arkadasimin ozellikle alma demesine ragmen gittigim parcacida baska marka olmamasi sebebiyle tercih ettim.
    Balatalar takildiktan sonra aracta belli belirsiz surtme sesleri bas gosterdi.
    Durumun teker bilyasindan kaynaklandigina kanaat getirip,bir sure aracimi bu sekilde kullanmaya devam ettim.
    Haftasonu teker rulmani icin sanayide 3farkli yerden teker rulmaninin saglam oldugunu,kullanilan balatanin ses yaptigini soylediler.
    Durumu balatayi aldigim yere bildirdim,garantili mal oldugunu degisim yapacaklarini soylediler.
    Malzeme kalitesini cok onermem ancak garantisinin olmasi hosuma gitti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi toojohn -- 20 Haziran 2016; 8:52:00 >
  • Yillar önce yine benim açtığım bir konu

Bu süre zarfında en az 7-8 araç değişim, son olarak Octavia için balata arar iken yine MGA ile karşılaştım, artık daha tanınır olmuş, eskisi gibi ucuz da değil. TRW 120, MGA 102 tl idi.

• quote:

Yillar önce yine benim açtığım bir konu

Merhaba, nasıl memnun kaldınız mı üründen? Bende balataları değiştireceğim de nette araştırırken karşıma çıktı. Bir kullanana soralım dedim.
  • Kale nasıl bu arada ?
  • Senkei kullanıcısına yanıt
    Hocam biraz geç olmuş ama cevaplayayım. 2005 kangoo da ilk balata olarak orjinal bosch vardı. 2. balata olarak kale taktırdık. Duyduğum kadarıyla daha çok taksicilerin kullandığı bir marka performansa gelirsek yüksek araç olduğundan öne yığılma daha fazla oluyor. Fren sistemi de önler disk arkalar kampana olunca tüm yük neredeyse balatalara biniyor ve biz memnunuz bir sıkıntı çıkarmadı. Geçen lifte çıkardık aracı bakım için 40 bini buldu hala bi 10 bin giderim diyecek kadar kalınlık vardı. Sadece bizim diskler hala orjinal olduğu için biraz ses yapıyor eğer diskleriniz sorunsuz ise tavsiye edeceğim bir marka. Ama spor bir kullanımız varsa fren mesafesi bir miktar artmakta o da normal bence sonuçta ne kadar ekmek o kadar köfte bosch lira iken kale liraydı. Isınınca ve spor da bir miktar fren mesefasi artıyor o kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ouzqan -- 23 Temmuz 2018; 12:39:40 >
  • Bende bugün arabama bu balata yı taktım. Satıcı bunu önerdi ustada bunu al dedi daha pahalıları varken bunu al dedi

Yılda 10.000 km zor yapıyorum baya bi götürür beni sanırım.

Clio symbol 1.4 rna benzin lpg
    2000 model
  • Ben aldım. İlk önce arkaya aldım memnun kaldım sonra öne mga fren balatası aldım.

Bu sefer memnun kalmadım çünkü frene basınca leş gibi zehir koku geliyor. 1 haftadır geçmedi hala geliyor. Fren mesafesi uzadı. Yani her parti malda aynı kalite yok belliki. Birdaha tercih etmem.

Almayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 8 Eylül 2019; 20:51:59 >
  • quote:

Yillar önce yine benim açtığım bir konu

Selamlar. İki yıl sonra MGA yorumunuz nasıl, memnun kaldınız mı? Bugün yıllardır alışveriş yaptığım parçacının tavsiyesi ile aldım. TRW, Ferodo, Mais orijinal ne kadar balata kulandıysam hepsi ısınınca uğultu çıkartmaya başlıyor dedim, MGA yumuşaktır, kendi Fluence aracımda da ullanıyorum diyerek tavsiye etti.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Çok memnuniyet verecek bi mal değil ona göre kullanın albea 1,4 hemdisk hem balata MGA
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.