Şimdi Ara

MGA marka balata kullanan var mı ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
7 Misafir (4 Mobil) - 3 Masaüstü4 Mobil
5 sn
48
Cevap
1
Favori
94.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fluence aracıma MGA balatalar aldım ön arka gayet memnunum yumuşak ve zımba gibi.

• Mga markanın ön disklerini aldım geçen yıl.Üzerinden 1 kış geçti diskler yamuldu.Tornacıda doğrulttuk 1 ay sonra yine yamuldu.Ben diskten memnun kalmadım.Diğer ürünleri için kullanmadığım için birşey diyemem.
  • Kale kullanmayan MGA, MGA kullanmayan Kale kullanıyor, Memnun kalan da çok kalmayan da, ucuz grup ürünler.

• RedRocco34 kullanıcısına yanıt

Hyundai,Kia (yeni nesil 2012 sonrası) Honda, Mitsubishi, yeni nesil Peugeot kullananlar nasıl:) ona göre pozisyon alalım.

Ayrıca Skoda ve seat kullananlar da ölücücülük seziyorum...

• quote:

Orijinalden alıntı: RedRocco34

Bu mesaj silindi.

Ustanın tavsiyesiyle mga aldık. Orjinal balatalar 58.000 km götürdü. Araç vw.

Ustanın 2000 km götürür dedigi balatalar söküldügünde neredeyse 1 cm kalınlıgı daha vardı . Ses vs yoktu 2000 km gider diyince ugraşmayalım dedik ama o balatalar bize en az 10.000 km daha giderdi. Balata ışıgı da yanmıyordu.

Benim anlamadıgım olay sag ve sol taraftan çıkan balataların kalınlıkları farklıydı. Sag taraf ile sol taraf arasında yarı yarıya kalınlık farkı çıktı. Sag taraf daha fazla erimiş.

• ustanın tavsiyesiyle geçen yıl trw yerine mga taktık ama yasaklardan dolayı pek kullanmadım.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

üstünde gelen orjinal balatalardı.fabrika çıkışı.

Şuanlık bir problem yok.Ses vs şikayetide yok zaten daha 100 km anca olmuştur.

• Aracın fabrikasyon balatası Ferodo idi. Sonra TRW taktım, eski TRW ler ile alakası yok, fren dozajı çok iyi ancak aşırı ses yaptı ve orjinal diski bitirdi. Sonra diski değiştirdim, diski Delphi aldım, balata Ferodo bu seferde normalde ses yok, dur kalk trafikte çok ısınınca ses yapıyor. Tavsiye üzerine MGA aldım, bir yıldır yedekte duruyor. Satıcı, MGA nın yumuşak olduğunu, ses yapmayacağı ancak diğer balatalardan daha çabuk biteceğini, para olarak üç aşağı beş yukarı aynı hesaba geleceğini söyledi. Tahminim yumuşak olduğuna göre fren mesafesi TRW ve Ferodo kadar iyi olmayabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Aracın fabrikasyon balatası Ferodo idi. Sonra TRW taktım, eski TRW ler ile alakası yok, fren dozajı çok iyi ancak aşırı ses yaptı ve orjinal diski bitirdi. Sonra diski değiştirdim, diski Delphi aldım, balata Ferodo bu seferde normalde ses yok, dur kalk trafikte çok ısınınca ses yapıyor. Tavsiye üzerine MGA aldım, bir yıldır yedekte duruyor. Satıcı, MGA nın yumuşak olduğunu, ses yapmayacağı ancak diğer balatalardan daha çabuk biteceğini, para olarak üç aşağı beş yukarı aynı hesaba geleceğini söyledi. Tahminim yumuşak olduğuna göre fren mesafesi TRW ve Ferodo kadar iyi olmayabilir.

Aynı kaderi paylaşıyoruz,araçtan çıkardığım trw ler italyan malı ve diski çizmeye ve ses yapmaya başlamıştı erken farkettimde

diski kurtardık balatalar çöp..

buradan TRw çok iyidir diyenlere sormam lazım iyiden kasıt nedir.

Trw sert bir malzeme disk dahil ne varsa alıp götürüyor

şu an aracımda mga var ve gayet başarılı vede yumuşak esaslı

balata ve disk değişim işini kendim yapıyorum bu arada..

• quote:

Orijinalden alıntı: Akhenatonnn

ustanın tavsiyesiyle geçen yıl trw yerine mga taktık ama yasaklardan dolayı pek kullanmadım.

memnun kalacaksın endişe etme aynı balatayı kullanıyorum gayet başarılı bir ürün

• quote:

Bu mesaj silindi.

bu nasıl bir uslup,yedek parça işinde olduğunuzu yazmışsınız.

bu yaklaşımla ne gibi tepkiler bekliyorsunuz.

yada beklentiniz ilk size gelip hemen almalarımı..

sistem şöyle işliyor birkaç yere soruluyor sizin fiyat o rakama yaklaşırsa satış gerçekleşir.

bu piyasadaki bir çok ufak esnafın fiyat taktiğidir

o beğenmediğiniz müşteri profilide bunu piyasada tarar size gelir.

bende aynısını yapıyorum çünkü öyle fahiş fiyat isteniyorki

piyasa ortalaması ile hiç alakası yok

piyasa fiyatını söyleyince satıcı geri vites yapıp

ortaya doğru geliyor

sanırım yaşınız küçük bunları öğreneceksiniz bilmiyorsanız.

yada size öğretecekler o beğenmediğiniz araç sahipleri.

• TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    Evet üslup hiç hoş değil. Markayı karalamanın anlamı yok. Benim birçok müşterim Mga balatayı özellikle benden gelip talep ediyor.
  • TEPEE PREMİUM PACK kullanıcısına yanıt
    2 bin km kadar kullandım ferodo ve trw ye göre pek fark hissetmedim ,sanki yağmurlu havada daha iyi frenliyor belki lastklerdende farkedebilir falken taktırmışştım frenlerle beraber.
  • RedRocco34 kullanıcısına yanıt

Sizin gibi kendini beğenmiş esnaflar beğenmediğiniz don lastiği satmaya layık aslında da neyse.İşler azken gel abi maliyetine vereyim işler iyiyken bende yok etikliğinize tükürsünler.

• Bosch aldım ses yapınca ustam MGA al dedi. Sonra MGA taktım bir süre ses yaptı alışır dedim üzerinden 4000 km civarı geçti ancak ıslık çala çala gidiyorum. Boşuna iki sefer usta ve balata masrafı yaptım. En son ustama götürdüm ne yapacağız sen değiştir diyince de abi yapacak bir şey yok diyor. Diskte mi sıkıntı var diyorum bakıyor yok diyor. Öyle öte öte gidiyoruz sinir bozucu şekilde. Aynı balatayı VW Doğuş otodaki servis yetkilisi gördüğünde bu nasıl balata aşırı kalın bizim taktıklarımızın iki katı diye tepki vermişti.

• quote:

Orijinalden alıntı: Razor Crest

Sizin gibi kendini beğenmiş esnaflar beğenmediğiniz don lastiği satmaya layık aslında da neyse.İşler azken gel abi maliyetine vereyim işler iyiyken bende yok etikliğinize tükürsünler.

böyle bir zihniyet kaybetmeye hep mahkum

şimdi birde internet varki dahada vahimm

ben dahil herkes netden fiyata bakıp piyasaya öyle iniyor

isterlerse indirim yapmasınlar..)

2 takım lastik aldım netdeki fiyatına geldi esnaf o denli

soruşturmasam yeminli billahlı abi zararına diyordu

Adını andığınız makam çarpsın sizi diyorum kısaca..

• Genelde takıyorum burdaki kişilere aldanma kendim tamirciyim o kadar takıp 1 veya 2 defa ses şikayeti verdim bizim parçacıya.Kendim tamirciyim

• Kullanan ustalar genelde MGA markasından memnun. Ses yapmadığını söylüyorlar. MGA tavsiye eden bir ustanın videosu. Bu arada kişisel deneyim olarak sakın TRW balata almayın. Hem pahalı hemde aşırı sert olduğu için diske zarar veriyor. TRW balata bana bir disk takımına mal oldu. Diski mahvetmiş.

• Mga bilmemde Kale'yi tek geçerim. Çok kaliteli bi yerli ürün
  • quote:

Orijinalden alıntı: coskunserce

Kullanan ustalar genelde MGA markasından memnun. Ses yapmadığını söylüyorlar. MGA tavsiye eden bir ustanın videosu. Bu arada kişisel deneyim olarak sakın TRW balata almayın. Hem pahalı hemde aşırı sert olduğu için diske zarar veriyor. TRW balata bana bir disk takımına mal oldu. Diski mahvetmiş.

yorumu benim yazdığımı düşündüm bir an...)

başıma gelense aynısı balata nerdeyse yeni ama diskten ince bir ses gelmeye başladı hemen kaldırıp attım torna ile diski kurtardım..

KATİL TRW balataların cavsı gibi..

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.