Şimdi Ara

Mg hs mi Chery tigo 8 pro mu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
9.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Mg hs var bide Chery tigo 8 pro var ikisi hakkında ne düşünürsünüz MG HS ve Chery tigo 8 pro arasında kararsız kaldım ikisinden birini almayı düşünüyorum öneriniz nedir yada başka bi öneriniz varmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi t-miharbi -- 6 Ekim 2023; 22:47:14 >

• Ağustos ayından bu yana tiggo 8 pro excellent versiyonunu kullanıyorum.

daha önce 2018 polo aracım vardı.

tiggo 8 pro nun özelliklerine göre bu fiyat bandında rakipsiz olduğunu düşünüyorum.

benzer özelliklere sahip bir vw grubu aracı toplamaya çalıştığınızda (toplamaya çalıştığınızda diyorum çünkü vw grubunda çokça özellik opsiyonel) 2.5 MTL seviyesine geliyor. (7 koltuklu Torraco gibi veya seat ateca gibi,)

tiggo 8 pro da beni rahatsız eden herhangi bir özellik yok. yazılımsal olarak yapılması gerekenler var. ancak hemen her araçta benzer durumlar olabiliyor.

sağda solda yakıtından bahsediliyor. sakin kullanımda rodaj süresi sonrasında 8lt harcıyor. (beykoz-sarıyer arası hergün yolculuk yapıyorum. yakıt ortalamam bu)

ben son derece araçtan memnunum bugün de almak istesem aynı aracı alırdım.

• Ağustos ayından bu yana tiggo 8 pro excellent versiyonunu kullanıyorum.

daha önce 2018 polo aracım vardı.

tiggo 8 pro nun özelliklerine göre bu fiyat bandında rakipsiz olduğunu düşünüyorum.

benzer özelliklere sahip bir vw grubu aracı toplamaya çalıştığınızda (toplamaya çalıştığınızda diyorum çünkü vw grubunda çokça özellik opsiyonel) 2.5 MTL seviyesine geliyor. (7 koltuklu Torraco gibi veya seat ateca gibi,)

tiggo 8 pro da beni rahatsız eden herhangi bir özellik yok. yazılımsal olarak yapılması gerekenler var. ancak hemen her araçta benzer durumlar olabiliyor.

sağda solda yakıtından bahsediliyor. sakin kullanımda rodaj süresi sonrasında 8lt harcıyor. (beykoz-sarıyer arası hergün yolculuk yapıyorum. yakıt ortalamam bu)

ben son derece araçtan memnunum bugün de almak istesem aynı aracı alırdım.

• Mg hs yi incelediniz mi peki hiç

• Şu an MG Hs daha mantıklı gibi.

Chery fiyatlara zam yaptı, MG'de ise kampanya var ve fiyatlar çok cazip.

• Yani fiyat olarak değilde kalite olarak öneriniz nedir

• İkiside benzer araçlar kalite ve özellik bankımından. Ama MG marka bilinirliği ve satış sonrasında daha güven veriyor ayrıca fiyatı şuan daha uygun. Chery talep çok olduğu için çok saçma bir dönemde zam yaptı. Ayrıca ikinci eli MG ye göre daha zayıf.
  • t-miharbi kullanıcısına yanıt
    Chery Tiggo 8 biraz daha fazla özellikli ama MG HS malzeme kalitesi daha yüksek. Bir de 5 yıl garanti ve uygun kredi imkanı var MG de.

Bu arada mesaj atmışsınız ama mesaj alımınız kapalı.

Düzeltme: Chery araçlarda 5 yıl garantiliymiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siber84 -- 15 Ekim 2023; 13:58:18 >
  • MG HS kullanana arkadaşlardan cevaplarını merak ettiğim soru

vites geçişlerindeki sıkıntı hala devam ediyor mu

Keşke bunu almasaydımda şu dediğiniz araç oldu mu

• siber84 S kullanıcısına yanıt
    5 yıl garanti cheryde de var.
  • Arkadaşlar mg hs full olan 1399 ve 250bin 0.49 kredi imkanı var. Fena halde bu araca yöneldim. Omoda 5 1220ye alacakken bu daha mantıklı geldi. Sizler ne düşünüyorsunuz? Bu aracı kullanan arkadaşlar ne düşünüyorsunuz araç hakkında?
  • crzyhntr kullanıcısına yanıt
    Araç 1499 TL normalde takas indirimi mi yaptırıyorsunuz? Aracı kullanan biri olarak kesinlikle tavsiye ederim.

Araç hakkında olumlu ve olumsuz düşüncelerinizi söylermisiniz ve Chery tigo 8 proya göre hangisi tercih edilir ve neden tercih edilir

• t-miharbi kullanıcısına yanıt
    Aracımı almadan önce Chery Tiggo 8 Pro incelediğim araçlardan biriydi. Öncelikle güzel araç tercih edene hiç itirazım yok.

MG tercih sebeplerim:

- MG de malzeme kalitesi Chery'den daha iyi geldi bana. Chery kalitesiz demiyorum ama MG de kalite algısı daha güçlüydü.

- Her iki araçla da test sürüşü yapmadım ama izlediğim tüm incelemelerde Chery'de yalıtımın sınıfına göre biraz zayıf kaldığının, içeriye motor ve yol sesini fazla aldığının üzerinde duruldu ki video sesinden de belli oluyordu zaten. MG HS yalıtım konusunda gerçekten iyi. Konfor açısından önemli bence.

- Çoğunlukla şehir içinde aracı kullanacağımdan yakıt tüketimi değerlerinde MG biraz daha avantajlıydı.

- MG HS 120.000 TL daha ucuzdu.

- MG kredi kampanyası.

- Benim açımdan çok düşük bir etkisi olsa da Türkiye'de genel marka algısında MG bir tık üstte duruyor.

Karşılaştırmayı bir kenara koyduğumda araçta beğendiğim özellikler:

- Açılır panoramik cam tavan çok başarılı.
    - Çarpışma önleme ve şerit takip sistemleri iyi çalışıyor. Yaya, bisikletli vs. algılıyor.
    - Cam ve ayna kontrol grubunun önde konumlandırılması iyi olmuş.
    - Araçta gözlük için özel bir saklama alanı yok fakat sürücü kapısının kol dayamasındaki tutma boşluğuna gözlük sığıyor. Orayı gözlük yeri gibi kullanıyorum. Kapıyı açmamı da engellemiyor.
    - Trim sesi vs. rahatsız edici hiçbir şey yok.
    - Arka tavan lambaları önden açılıp kapatılabiliyor.
    - İnce düşünülmüş birkaç özellik var. Örneğin adaptif hız sabitleyici aktifken virajlarda otomatik hız düşürüyor.
    - Kırmızı döşemeyi sevdim.
    - Bagajın alt kısmındaki alet kutusu çıkartılarak genişçe bir ek bagaj hacmi elde edilebiliyor.
    - Arka kol dayama çok şık olmuş.
    - Sürüşü keyifli ve güvenli hissettiriyor.

Araçta eksikliğini hissettiğim şeyler:

- Bir head-up ekran ya da ön cama bilgi yansıtma olsa iyi olurdu.
    - Head-up olmasa bile Android Auto harita uygulaması kullanılırken navigasyon sembolleri gösterge ekranında gösterilse iyi olurdu.

Araçta gördüğüm önemli bir olumsuzluk yok. Fakat daha iyisi olabilirdi dediğim şeyler:

- Ses sisteminin bir numarası yok. 6 hoparlörlü sıradan bir sistem.
    - USB müzik oynatma özellikleri çok yetersiz. Bir klasör bitince diğerine geçiş yapmayıp baştan alıyor. Klasörleride alfabetik sırada göstermiyor. Saçma.
    - Araçtaki 4 kameranın çözünürlükleri neden bu kadar düşük tercih edildi anlamadım. İş görüyor ama göze daha hoş gelebilirdi.
    - 18 inç jant ve lastikler konfor açısından iyi fakat estetik açıdan 19 inç daha çok yakışırdı.

Son olarak Chery Tiggo 8 deki dikkatimi çeken fazlalıklardan bahsedecek olursam:

- Kablosuz Android Auto ve Carplay (Aldığım küçük bir cihazla bu eksikliği giderdim.)
    - Kablosuz telefon şarjı
    - Son sıra koltuklar yatık haldeyken devasa bagaj hacmi.

Tiggo 8 de katlanıp açılan ek 2 koltuk olması bir avantaj olarak sayılabilir ama ben uygulamasını pek başarılı bulmadım. Küçük çocuklar rahat edebilir ancak. Bunların dışında Chery de ufak tefek bazı ek özelliklerde var ama kalite/özellik/fiyat ölçeğinde ben MG HS yi daha mantıklı buldum. 100000 TL fazla param olsa, uygun kredi kampanyası olsa ve ses yalıtımı başarılı olsa Chery tercih edebilirdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siber84 -- 17 Ekim 2023; 1:12:12 >

Hocam cherynin ses alma olayı için çoğu kişi lastiklerden kaynaklı diyor. Kayış gibi kalitesiz bir çin lastiği var. Değiştirenler ses bariz bir şekilde arttı diyor. Ben de ikisi arasında tiggo 8i tercih ettim. Ocak başı alacağım
  • PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Araç güzel zaten ama mesele sadece yol sesi değil motor sesi de var. Ben tiggo 9 geldiğinde bakacağım Chery e.
  • PeTeRPaNN kullanıcısına yanıt

Yuvarlanma sesi var araçta çok bariz. 2 defa test sürüşü yaptım sırf bu ses olayından kaynaklı. Maalesef yuvarlanma sesi 60 lardan başlıyor ve şu anki aracım corolladan bariz fazla. Davlumbaz içi yalıtımı vb ile giderilir mi denemeden bir şey bilmek güç. Lastikten kaynaklanması da olası ancak üzerindeki lastikler kaç db bulmak lazım.

• vesaire86 kullanıcısına yanıt
    Hocam diyorum ya lastiklerdenmiş diye. Gruplarında uzunca araştırdım daha yumuşak lastiklere geçen arkadaşlar sesin büyük ölçüde azaldığını söylemişler, Ben de 3 aydır araba araştırıyordum en son cheryde karar kıldım
  • vesaire86 kullanıcısına yanıt

Ses konusu benim içinde çok önemli. Corolla yalıtımı zayıf bir araç. Ondan bile zayıf geldiyse cheryi direk eleyeceğim galiba. MG yada 408 benimde tercihlerimde.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.