Şimdi Ara

Chery omoda 5

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
11
Favori
30.672
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, iyi bayramlar. Bu araç hakkındaki düşüncelerinizi öğrenebilir miyim teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mavisu48 -- 28 Haziran 2023; 10:15:42 >

• o zaman bir karşılaştırma yapayım konu daha net anlaşılsın,

Kullandığımız iki araç DS7 ile Omoda 5;

-benzer donanıma sahip,

-benzer güçte (DS7 225 hp olsa da 183 hp'lik Omoda da yaklaşık aynı hissettiriyor)

-benzer tüketim var (ikisi de 10 litre altına inmiyor, bu boyut, ağırlık ve güçteki araçlardan daha aşağısını da beklemiyorum zaten)

-benzer güvenlik seviyesi var

2 noktada farklılıkları var, DS7 biraz daha premium hissettiriyor ve yalıtım biraz daha iyi ama Omoda 5'in fiyatı 1,4 milyonken, DS7 2,8 milyon

burda karar ihtiyaç, bütçe ve zevkler doğrultusunda tüketiciye kalıyor,

Dünyadan haberin yok,

Tüp takılıyor,

Şehir İçi 11 i geçemedim,

uzun yol ortalamam 7.4

bu verilerde asla dikkat yok, 2021 x1 s drive 1.5 dizel aracımla aynı ayarda kullandım

Senin korkun var grubunun ipini çinliler çekecek Türkiyede ondan bu çamur at izi kalsınlar

hadi başka kapıya

Kuyuya bir tas atiyorsun sonra 40 kisi çıkarmaya calisiyor burda yazik insanlara cümleye bak anlama bak bu sicakta niyet oldan cekilmezsin o derece...

Zamanın behlulunde japon grubu araclar da turkiyeye ilk geldikleri yillar onyatgi varmis guvenmemisler sorun cikar demis burun kivirmislar muhtemelen senin atalarin kan bagin olabilir onlarla sonra yillar gecmis kabullenmisler

2015 yilindan sonra peugeut yapti bunu hala onyargili olanlar var onlarla birak arac konusmayi merhaba merhaba

Simdi de cinliler geliyor rusya endonezya turkiye sonra avrupa kacinilmaz son geely gelecek byd gelecek yenilikçi olun kirin kabugunuzu çıkarın at gözlüklerinizi ...

Annesine tiguan verseniz 3 litre ile gezer değil mi? Tiguan test ettiğimde şaşırmıştım ben tüketimine. Forumdaki verilerle alakası yoktu. 10 litre şehir içi 180hp suv için normal değerler. Hypermiling tarzı ekonomik kullanımla güzergaha bağlı 7-8 litrelere düşer, performanslı kullanılırsa 15-20de yakar. Chery özelinde değil bu. Hepsi için geçerli hibrit vs olmadığı sürece. Hafif ve verimli bir model 1-2 litre az yakar, chery gibi tüketimde iddialı olmayan modeller biraz fazla yakar. İlk alım fiyatı ve donanıma bakınca bu fark önemsiz. Bu yüzden chery gibi piyasaya giren bir marka 3 suv modelle iki katı modele sahip yılların vw sini geçiyor.

• Ağabeyim alacaktı, çok beğenmişti, ama bütçe sıkıntısı yüzünden alamamıştı

• Iyi bayramlar ozet geceyim hocam
    Nisan ayinda geldi fulu 930 bin liraydi az sayida geldi ilk 2 gunde bayilere 50 bin 100 bin hava parasi verenler aldi arac bitti sonra 50 bin lira zamlandi 980 bin lira oldu en fulu diğer parti gelen araclar icin 100bin uzeri hava parasi ve buyuk oranda kapora alindi yani anlayacagin alsatcilar aldi sari sitede 200- 300 bin kar koyup satti satmaya calisti ben vazgectim
    Motor 1.6 turbo 183 beygir tuscon gibi yakiti var normal arac agir lpg takiliyor sorun yok arac full cam tavan degil sunroof mevcut sahsen su an liste fiyatina veriyorsa alirim gram fazla vermem 1300 -1400 bandina cikacak olursam piyasada kendini kanitlamis 3008 alure alirim benim gozlemim bu yönde
  • Sunu da belirteyim yatirim tavsiyesi olmamakla birlikte yil sonu sifir arac almak isteyenlere guzel fırsatlar cikacagini düşünüyorum cunku araclar doviz bazinda deger kaybediyor su an en zirve yaptigi donemdeyiz faiz artisi ve aracin yatirim araci olmaktan cikmasiyla beraber ikinci elin sifirdan pahali olmasi saçmalığı son bulacak bayilere araclar dolacak onlar yine pesimizden kosacak olmasi gerektigi gibi balon patlayacak demiyorum taslar yerine oturacak az sabir ...
  • Teşekkür ederim anladığım kadarıyla fiyatı hariç bir sıkıntı gözükmüyor.
  • mavisu48 kullanıcısına yanıt

Sıkıntı gözükmüyor derken araç daha yeni turkiye piyasasına girdi . Daha kaç kişi, kaç km kullandı ki ne sıkıntısı olduğu ortaya çıksın . Demek istedigim siz ilk kullanicılar olarak kobaysınız. Siz uzun zaman kullanacaksınız bizler de bekleyip göreceğiz.

• Bildigim kadariyla Bu araç Rusya ve Kazakistan'da 2 yıldır kullanılıyor. Yeni üretilen bir araç değil
    Sadece ülkemize yeni girdi. Araçla ilgili kronik bir sorun olmamakla beraber servis ve satış ağının genişlemesiyle yollarda bolca görmeye başlayacağız.
  • Euro ncap testi oldugu icin bana sempatik geliyordu bu arac. Sonra bayiye gidip inceledim. Tiggo 7 daha albenili geldi.
  • Yolda giderken bir garip duruyor bu araç. Kaporta sonradan başka bir aracın üzerine oturtulmuş gibi. Leylek gibi duruyor.

Yine de f/p olarak çok iyi duruyor.
  • Bu çinliler asya’da ki ucuz otomotivin mimari toyoto, honda gibi japonları hem Avrupa tipi kalite hem de Avrupa tipi tasarımla tahtından etti ve etmeye de devam ediyor.

Bu aracın tasarımıda hoş duruyor.
  • daswagen kullanıcısına yanıt

Kuyuya bir tas atiyorsun sonra 40 kisi çıkarmaya calisiyor burda yazik insanlara cümleye bak anlama bak bu sicakta niyet oldan cekilmezsin o derece...

Zamanın behlulunde japon grubu araclar da turkiyeye ilk geldikleri yillar onyatgi varmis guvenmemisler sorun cikar demis burun kivirmislar muhtemelen senin atalarin kan bagin olabilir onlarla sonra yillar gecmis kabullenmisler

2015 yilindan sonra peugeut yapti bunu hala onyargili olanlar var onlarla birak arac konusmayi merhaba merhaba

Simdi de cinliler geliyor rusya endonezya turkiye sonra avrupa kacinilmaz son geely gelecek byd gelecek yenilikçi olun kirin kabugunuzu çıkarın at gözlüklerinizi ...

• Ne anlatıyosun sen ya behlül mehlül
  • daswagen kullanıcısına yanıt

Yar gözlerin melül melül:)

• Güzel araç
  • tiggo'dan iyi neden iyi tiggo evet daha gösterişli ama omoda avrupa pazarına yönelik üretilmiş bir araba euroncap'ten 5 yıldızı da kaptı tiggo serisinin euroncap testi yok. bence omoda alınır tiggo yerine.

• CaptainSkyWalker kullanıcısına yanıt

Alınır

Yedek parca zamanla bollasir.

1500 kg suv a ve de 183 bg turbolu araca gore normal yakıyor.

Lpg takiliyor.

Bilmeden cahilce ve de baska marka fanatikligi gibi yorumlara gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: CaptainSkyWalker

Bu mesaj silindi.

sıfır araçlarda ağzının payını aldığın yetmiyor buralarda da mı kaşınıyorsun, dh trolü

• quote:

Orijinalden alıntı: fortune1905

Alınır

Yedek parca zamanla bollasir.

1500 kg suv a ve de 183 bg turbolu araca gore normal yakıyor.

Lpg takiliyor.

Bilmeden cahilce ve de baska marka fanatikligi gibi yorumlara gerek yok

Bir halttan anladığı yok , babası vw almış zamanında başka araç görmemiş , trol işte takılmayın kaptantrole

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.