Şimdi Ara

Messi'nin neden en iyi olduğunu açıklıyorum (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
66
Cevap
1
Favori
5.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Şu forumda düzgün yorum yapan bir kaç real madrid'li hariç herkesi blocklamaya başladım. Muhatap almaya değmez hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Okudugunu anlamadan mesajlarimi okuyun demeniz ironi herhalde?

Juventus macindan sonra da messi en iyiydi su an da oyle yazdim farkettiysen. Bunu da sizin gibi messi 2gol atinca yeni oyuncu kesfetmis gibi konu acip kendi kendini eglendiren insanlara tepki olarak yazdim.

• ipodnano1 kullanıcısına yanıt
    Ben yanlış anlamışım. Kusura bakmayın.
  • Donald Trump kullanıcısına yanıt
    resmi büyütüp seyircilere bakmasam pc oyunu sanmıştım
  • Kim ne derse desin herkesin kendine göre bir efsanesi vardır. Benim efsanem ise Ronaldinho'dur
  • Bunun cevabı forma numaralarında gizli Ronaldo 7 numara giyiyor ve 7 numaranın yapması gereken görevleri yerine getirmeye çalışıyor Messi 10 numara giyiyor oda aynı şekilde 10 numaranın yapması gereken işleri üstleniyor eğer 2 oyuncu karşılaştırılacaksa forma ve pozisyonlarına göre karşılaştırılır.

Mesela Suarez Benzema

Neymar Bale

Ronaldo Arda

Messi James

Rakitic İniesta

Modric Kroos

gibi bu gibi la liga maç sonundaki karşılaştırmalara bakın onlarda bu şekilde her maç sonu oyuncular belirlenen parametrelere göre karşılaştırılıyor ve veriler elde ediliyor buna göre performans değerlendirilmesi yapılıyor.
  • Ne Real ne de Barca tarafındayım. Juventus'u tutarım. İspanya Ligi'ni de nadiren takip ederim. Genellikle Premier Lig izleyicisiyim ve Tottenham'a sempati duymaktayım. Bu şartlar altında 2 takıma da en ufak bir sempatim olmadığı gibi Real'in büyük maçlardaki kontra futbolunu ve Marcelo ile Ramos'un hücum katkılarını çok beğenip Barcelona'nın oyununu genel olarak sıkıcı bulmaktayım ve Iniesta dışında beğendiğim bir oyuncusu olmadığını ileteyim. (Konuda bahsi geçen oyuncuları hariç tuttum takımlardan oyuncu belirtirken.)

Bana göre bu şartlar altında Messi ile Ronaldo'yu kıyaslama gafletinde bulunmak futbola yapılmış bir ayıptır ve Ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu söyleyenler bence bu spora olan ilgilerini tekrar gözden geçirmeliler. Günümüzde en iyiler listesi yapıyor olsam Messi'nin ardına Hazard, Lewa, Eriksen, Iniesta, De Bruyne, Zlatan, Kante, Cavani, Griezmann gibi adamları koyarım. Bunlardan sonra (mutlaka unuttuğum birileri vardır) Ronaldo gelir.

Biraz makul olup fanlık yapmadığınızda ve belli bir takımın maçı haricinde maçları takip ettiğinizde gözünüzü biraz daha açabileceğinize inanıyorum.

Subjektif fikirlerdir. Katılmıyor olabilirsiniz. Real Madridli ronaldo_7_best nickli elemanlar alıntılayıp saçmalamasın diye not düşeyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus III

Ne Real ne de Barca tarafındayım. Juventus'u tutarım. İspanya Ligi'ni de nadiren takip ederim. Genellikle Premier Lig izleyicisiyim ve Tottenham'a sempati duymaktayım. Bu şartlar altında 2 takıma da en ufak bir sempatim olmadığı gibi Real'in büyük maçlardaki kontra futbolunu ve Marcelo ile Ramos'un hücum katkılarını çok beğenip Barcelona'nın oyununu genel olarak sıkıcı bulmaktayım ve Iniesta dışında beğendiğim bir oyuncusu olmadığını ileteyim. (Konuda bahsi geçen oyuncuları hariç tuttum takımlardan oyuncu belirtirken.)

Bana göre bu şartlar altında Messi ile Ronaldo'yu kıyaslama gafletinde bulunmak futbola yapılmış bir ayıptır ve Ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu söyleyenler bence bu spora olan ilgilerini tekrar gözden geçirmeliler. Günümüzde en iyiler listesi yapıyor olsam Messi'nin ardına Hazard, Lewa, Eriksen, Iniesta, De Bruyne, Zlatan, Kante, Cavani, Griezmann gibi adamları koyarım. Bunlardan sonra (mutlaka unuttuğum birileri vardır) Ronaldo gelir.

Biraz makul olup fanlık yapmadığınızda ve belli bir takımın maçı haricinde maçları takip ettiğinizde gözünüzü biraz daha açabileceğinize inanıyorum.

Subjektif fikirlerdir. Katılmıyor olabilirsiniz. Real Madridli ronaldo_7_best nickli elemanlar alıntılayıp saçmalamasın diye not düşeyim.

Helal olsun hocam. Bu meaaj Messi ve Ronaldoyu karsilastiran fanatiklere gelsin benden.

Birde diyorlar ki, Messiyle Ronaldo ayni yetenekteymis.

• Ronaldo'dan evvel Cavani, Hazard yazarım diyip ciddiye alınmayı bekliyorsunuz enteresan adamlarsınız.

• Vaudeville kullanıcısına yanıt
    Ciddiye almıyorsan cevap vermezsin olur biter. Kimseye laf yetiştirmek zorunda değilsiniz. Fikirlere saygı göstermek gerekir.
  • "Bana göre bu şartlar altında Messi ile Ronaldo'yu kıyaslama gafletinde bulunmak futbola yapılmış bir ayıptır ve Ronaldo'nun Messi'den iyi olduğunu söyleyenler bence bu spora olan ilgilerini tekrar gözden geçirmeliler."

Saygı derken?

• yAV He he Ronaldo goller dışında yoktu dimi
  • quote:

Orijinalden alıntı: maşık

yAV He he Ronaldo goller dışında yoktu dimi

key pas verdi mi?

Pozisyon yarattı mı?

Adam eksiltip arkadaşlarına pozisyon imkanı verdi mi?

Ronaldo fanboyu kardeşim,ronaldo yine ceza sahasında pas bekleyip gol attı.Attığı 3 gol de aynen böyle oldu.Kaldı ki ben messi ile ronaldonun gol olarak karşılaştırılmasına karşıyım.Messi ronaldo gibi ceza sahasında pas beklemiyor,adam suarez ve neymarı gol pozisyonuna sokuyor.Ronaldo atleticoya isterse 100 gol atsın bir şeyi değiştirmez.

Messi'nin real madrid karşısındaki ilk golüne bak geçen haftaki ,bir de ronaldonun şu akşamki gollerine.Pozisyon nasıl yaratılırmış öğren
  • Asil Türk Kanı kullanıcısına yanıt
    Maçı izlememişsin blok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

key pas verdi mi?

Pozisyon yarattı mı?

Ronaldo fanboyu kardeşim,ronaldo yine ceza sahasında pas bekleyip gol attı.Attığı 3 gol de aynen böyle oldu.Kaldı ki ben messi ile ronaldonun gol olarak karşılaştırılmasına karşıyım.Messi ronaldo gibi ceza sahasında pas beklemiyor,adam suarez ve neymarı gol pozisyonuna sokuyor.Ronaldo atleticoya isterse 100 gol atsın bir şeyi değiştirmez.

Messi'nin real madrid karşısındaki ilk golüne bak geçen haftaki ,bir de ronaldonun şu akşamki gollerine.Pozisyon nasıl yaratılırmış öğren

Adam geçme ve key pas'da maçın en iyisi adam nerenle izledin maçı? Ezbere konuşuyorsunuz.

https://www.whoscored.com/Matches/1184129/LiveStatistics/Europe-UEFA-Champions-League-2016-2017-Real-Madrid-Atletico-Madrid

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Açıklayamadı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Outlaw-E -- 3 Mayıs 2017; 0:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asil Türk Kanı

quote:

key pas verdi mi?

Pozisyon yarattı mı?

Messi ve fanlarının yine gözleri yaşlı. Ronaldo dün akşam futbol dersi verdi.
    Finalde de messi ve arkadaşlarını tokat manyağı yapan juve'yi eleyip kupanın dünyanın en iyi oyuncusunun ellerinde kalkacağından hiç şüphe yok.

• Ronaldo 10/10 bir forvet iken

Messi 10/10 forvet 10/10 orta saha 10/10 kanat

Ronaldo gittiği takımlarda sadece kendi üstüne oynarlarsa başarılı olur. Messi ise takımları kendi başına oynatır.

Üzgünüm ama çok yönlü futbolda messi ile yarışabilecek biri yok. Ronaldo gibi gelir ki geliyor mbappe midir nedir. Tam bir gol makinesi büyük ihtimalle ronaldo gibi 50 maç 50 gol atar ama messi gibi bütün hücumu tek başına yönetemez

• Barcelona dışında vasat olan bir futbolcuya en iyi diyorlarya pes doğrusu. Yetenek ayrı en iyi futbolcu olmak ayrı. Yetenek söylerseniz yattara alanzinho messinin önüne yazılır

Ronaldo avrupa kupası ile messi ronaldo kıyaslamasını bitirdi tamamen şampiyonlar liginde yaptıklarıda pastanın çileği oluyor artık.

Ki messi fanatiği olmayan herkes barcelonanın messi olmadan da ligde ve şampiyonlar liginde aynı başarıyı kazanacağını aynı futbolu oynayacağı hatta daha iyi olabileceğini görüyor.

• sommet de la montagne kullanıcısına yanıt
    Bir zamanlar ümit özat vardı defansta sağbekte, solbekte, dos, gö, sğk, slk her mevkiide dörtdörtlük oynardı ama bu onu dünyanın en iyisi yapmadı maalesef

Ayrıca Ronaldo reale ilk geldiği yıllar forvet oynamıyordu bu kadar gol atmıyordu o yıllarda da messi forvete geçip istatistik kasıyordu!

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.