Şimdi Ara

Merhabalar , Vodafone icra hakkında çok acil bilgiye ihtiyacım var lütfen içeri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
4.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar saygı değer forum halkı. Ben üniversiteyi yeni bitirmiş ve özel bir kurumda çalışan bir sınıf öğretmeniyim. Babamı kaybettiğim için maddi olarak ailem ve ben çok zor günler geçirdik ve çözüm olarak Vodafone'den hattımın üzerine cihaz alıp sattım ve ailecek maddi sıkıntımıza bir çözüm üretmeye çalıştım.

2 ay öncesine kadar taksitlerimi düzenli ödemekteydim bir rahatsızlık geçirdim ve işe tekrar Eylül ayında başlayacağım. Vodafone benim cihaz taahhütümü iptal etmiş ve kalan borcumu (2700 TL) Tek kalemde istemektedir. Benim şu anda ödeme gücüm yoktur ve düzenli ödemeye başlayacağım tarih Ekim aynından itibarendir.
    Soruma gelecek olursam
    1-) Vodafone beni icraya verecek ve icraya verdiğinde ne yapmam lazım ?
    2-) Annemle birlikte yaşıyorum üzerimde hiç bir malım mülküm yoktur mal beyanında bulunsam annemin evine haciz gelir mi ?
    3-) İcraya verildikten sonra haciz işlemi ne zaman başlar ve mal beyanında bulunmasam ne olur ?
    4-) Son olarak işe başladıktan sonra maaşıma haciz gelse iş yeri beni işten çıkartabilir mi ?
    Lütfen sorularıma cevap verir misiniz hepinize çok teşekkür eder hayırlı akşamlar dilerim.

• Icraya verdiğinde yapacak çok bir şeyin yok. Yani yapacağın her şey sana maliyet olarak yansır. Eve haciz gelebilir, adresin neresiyse oraya haciz gelir. Sana tebligat ulaştıktan 1 hafta sonra haciz işlemlerine başlayabilirler. Mal beyanı çok mühim değil. İşten çıkarmak için haklı bir sebep değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • itiraz et borcun artar ama zaman kazanırsın
  • @selvetarm ben borcumu kabul ediyorum. İtiraz edersem % 40 para cezası olacak. Haciz olursa benim korktuğum
    1.si evden bişey alabilirler mi
    2.si iş durumu
    yoksa ben düzenli geliirim olacak eylül-ekimden itibaren
  • quote:

Orijinalden alıntı: ScarletSunshine

@selvetarm ben borcumu kabul ediyorum. İtiraz edersem % 40 para cezası olacak. Haciz olursa benim korktuğum
    2.si iş durumu

Borç al o borcu kapat hocam; yojsa avukatlik masrafi vs ile birlikte o borç artar malesef.. Borc alabileceğiniz birileri yok mu? O kişiye ödersiniz icra tehdidi olmadan

• quote:

@selvetarm ben borcumu kabul ediyorum. İtiraz edersem % 40 para cezası olacak. Haciz olursa benim korktuğum
    2.si iş durumu

evden haczi kabil malları alabilirler
  • quote:

Orijinalden alıntı: sertosman

quote:

2.si iş durumu

evden haczi kabil malları alabilirler

haczi kabil mallar nelerdir acaba ?
    evde her eşyadan 1 er tane var
    buz dolabi derin dondurucu televizyon vs öyle ziynet eşyası felan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: trustem.111

quote:

2.si iş durumu

Borç al o borcu kapat hocam; yojsa avukatlik masrafi vs ile birlikte o borç artar malesef.. Borc alabileceğiniz birileri yok mu? O kişiye ödersiniz icra tehdidi olmadan

yok maalesef hocam
  • yaşam için zaruri olan eşyaların dışında kalan mallar
  • 3300 TL'nin altındaki borçlarınız için başlatılmış icra takibi varsa TUKAD olarak yardımcı olmaya hazırız.www.tukad.org sitesinden detaylı bilgi alabilir 0212 571 10 66 veya 0535 390 15 32 numaralı telefonlardan bize ulaşabilirsiniz. TÜKETİCİNİN KORUNMASI VE AYDINLATILMASI DERNEĞİ
  • Size tavsiyem bazı bankalarda şuan da faizsiz kredi imkanları mevcut ancak cüzi miktarlarda yaklaşık 1500 TL ye kadar verilebiliyor bunu araştırın. İş icra aşamasına gelirse arkadaşlarında belirttiği gibi hem avukatlık ücreti sorun olacaktır hem de ileride kredi çekmek istediğinizde bu kredi notunuzu düşüren bir unsur olarak karşınıza çıkacaktır.
  • Word özellikli kredi kartına 6 veya 8 taksit yapıyorlar.Bu da kolaylıktır

• Hukuk danışmanıyım sana yardımcı olabilirim

Sorun devam ediyorsa

05075330124

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.