Şimdi Ara

Mercedes C200d hakkında yorumlarınız

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
1
Favori
29.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 10 senedir Toyota Corolla araca keyifle ve sıfır sorun ile bindim, şu anda 276bin km de. Bakımlar dışında servis görmedim. Eşimle birlikte bindiğimizden sadece kaporta sıkıntıları oldu. Sürtme dokunma dolu vs... nedenli.

Şu an bu aracı eşim kullanmaya en az bir iki sene daha devam edecek ve kendime C200d düşünüyorum. Motor şanzıman performansı hakkı da sahibi olan yada kullanmış olan forum üyelerinden yorum alabilirim umarım.

Selamlar, iyi forumlar

• c200d bolca sorunu olan mercedes markasına yakışmayan bir araç. Gerek motor gerek elektronik bir çok kronik sıkıntısı var. Hatta düşük km'lerde motor yiyenler dahi var. İyice araştırmadan düşünmeyin derim.

• - 2018+ model FL kasa ise (OM654 kodlu motoru olan) eyvallah

- yok eski reno motorlu model ise uzak durun.
  • Josepth kullanıcısına yanıt
    Bu nedenle biraz araştırdım 1.5 motor reno iken 1.6 olan motor Mercedes olduğu söylendi. Elektronik ne gibi sıkıntıları var acaba? Düşük km de motor yemesi akla ziyan bir durum gerçekten endişelenilmesi gereken bir durum.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Bu durumda 2018 ve üstü model olursa sorun olmaz diyebilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: uisik34

Bu nedenle biraz araştırdım 1.5 motor reno iken 1.6 olan motor Mercedes olduğu söylendi. Elektronik ne gibi sıkıntıları var acaba? Düşük km de motor yemesi akla ziyan bir durum gerçekten endişelenilmesi gereken bir durum.

Yanlışın var 1.6 136 lik reno 1.5 değil c200deki motor ondan uzak dur 160 lik Merso motor al ama deli para çekerler bütçe onemliMercedes C200d hakkında yorumlarınız 

• 160hp olan baktığım zaten. Deli para çekerler derken?
  • 160 bg lik c200 d ler mercedes motoru. Yani facelift görmüş makyajlanmış C serisi. Bu motorda problem yaşamazsın. Şu an C kasada herhangi bir renault motoru kalmadı. Deli para dediği arkadaşın da arabaların zamlanmış olması. Bu da haliyle güncel şanzıman ve motor içeriyor.

• quote:

Bu durumda 2018 ve üstü model olursa sorun olmaz diyebilir miyiz?

evet olmaz, ancak 2018 model olup makyajsız kasa olan modellerde bir süre üretildi, bu yüzden 2018'lerin hepsi FL kasa değil.

FL (facelift) yani makyajlı kasa olacak zaten ön farlardan kolayca anlarsınız. bu kasada dizel motor değişimine ek olarak yaklaşık 1600 parça yenilenmiş/revize edilmiş. yani ne diyoruz "alınacak araç Mercedes bile olsa kesinlikle makyajlı kasa olanı alınmalı"

FL (makyajlı) kasa:

önceki makyajsız kasa:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 19 Aralık 2020; 14:16:14 >
  • quote:

160hp olan baktığım zaten. Deli para çekerler derken?

Yüksek pahalı demek istedim

• orthos123 kullanıcısına yanıt
    Evet maalesef her araç anormal pahalılandı. Şu an bindiğimiz araç dahil 100bin+ TL üzerinde ki satıp üzerine iyi bir rakam vermedikçe alınabilecek düzgün bir araç yok. O bakımdan bir süre daha eşim binmeye devam eder.
  • katılıyorum makyajlı kasalar baya pahalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: suatcagdas

evet olmaz, ancak 2018 model olup makyajsız kasa olan modellerde bir süre üretildi, bu yüzden 2018'lerin hepsi FL kasa değil.

FL (facelift) yani makyajlı kasa olacak zaten ön farlardan kolayca anlarsınız. bu kasada dizel motor değişimine ek olarak yaklaşık 1600 parça yenilenmiş/revize edilmiş. yani ne diyoruz "alınacak araç Mercedes bile olsa kesinlikle makyajlı kasa olanı alınmalı"

FL (makyajlı) kasa:

önceki makyajsız kasa:

Alıntıları Göster
    2017 modelde facelift makyajlı kasa olmayan 160bg motorlar Mercedes mi yoksa her ikisi de olabilir mi demek oluyor.
  • quote:

2017 modelde facelift makyajlı kasa olmayan 160bg motorlar Mercedes mi yoksa her ikisi de olabilir mi demek oluyor.

Alıntıları Göster

hocam motora göre bakmayın kafanız karışır. çünkü reno'nun 1.6 dizel motorunun çift turbolu versiyonlarıda var ve gücü 160hp oluyor. bu motor versiyonu talisman ve C200d'ler de kullanıldı. 2017 model diyorsanız onda reno motoru var. dediğim gibi model yılı ve ön kısımdaki makyajdan anlarsınız FL kasayı.

makyajlı C200d olmayacaksa makyajsız kasada benzinli C180 bakılabilir (dizel motor şart değilse) arada baya bi fiyat farkı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 19 Aralık 2020; 14:33:57 >
    Tek çıkış yolu o zaman far tasarımı mı oluyor? Tuhaf çünkü bahsettiğiniz fl kasa sarı sitede göremedim. Kıstasım 160 ve 136bg farkıydı bu durumda o kasayı biraz zor yakalarım gibi duruyor.

Suatcigim berat albayragin maasini alsan gene c200d almazsin cunku ariza aciyor diyorlar en iyisi japondan sasmayacaksin. Reno motoruyla ne alakasi var mercedesin o zaman almanin anlami yok ki mercedesin. Bu dedigin suna benzer iphone telefon alayim dersin 10 lira samsung 5 lira arasinda fark yok ki. Samsungta instagrama giriyor iphone da giriyor foto cekiyor pubg aciyor birbirine gore bariz ustunlukleri yok ki ?

• quote:

Tek çıkış yolu o zaman far tasarımı mı oluyor? Tuhaf çünkü bahsettiğiniz fl kasa sarı sitede göremedim. Kıstasım 160 ve 136bg farkıydı bu durumda o kasayı biraz zor yakalarım gibi duruyor.

en belirgin fark ön farlar dediğim gibi, ordan anlaması çok kolay. Ben resimleri sarı siteden aldım zaten orda var ama C200d ve C200d Bluetec olarak ayırmışlar. bu yeni motorlu FL kasa yeni olduğu için olan sayısı daha az haliyle. iki bölüm biraz karışmış biribirne sarı sitede, ilan girenler tam bilememiş hangisini seçmesi gerektiğini. iki bolumdede FL kasalar çıkıyor. listeyi "model yılına göre önce en yeni" diye sıralayın çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 19 Aralık 2020; 15:22:42 >

2018 model 4 matic amg var 180 bg parasının arabası değil kesinlikle.2013 f30 var aynı zamanda her konuda 2 gömlek üstün bmw👍

• quote:

Orijinalden alıntı: landscapee

2018 model 4 matic amg var 180 bg parasının arabası değil kesinlikle.2013 f30 var aynı zamanda her konuda 2 gömlek üstün bmw👍

bende biliyorum hocam ancak konu sahibi arkadaş "Mercedes" bakıyor. ayrıca F30 kasaları temiz bulmak çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi suatcagdas -- 19 Aralık 2020; 19:49:33 >
  • Yakin zamanda bende benzer konu acmistim. Sizinle ayni durumdayim. C serisi bakanlar icin suan ki durum cok karisik.

2021 ortasinda C serisi kasa degistirecek. Makyajsiz kasa alirsaniz 3.nesil eski tip sanzimani olan (7g) bir araciniz olacak.Bu araclar 1.6 136 beygir ve cesitli kronik sorunlari olan bir kasa olarak görünüyor.

2018 ve uzeri FL kasa ise 9g tronik sanzimani ve Mercedes 1.6 dizel motoru ile 2.0 performansi almanizi sagliyor.
    2018 yilinda C200d FL kasa stok fazlasi ve kur artisindan dolayi cok satimamis. 2019 yilindada Türkiye'ye aracin sifiri gelmemis.

Ikinci el ilanlarina bakaraniz cok sayida 2018 model dusuk km 2019 sonu ve 2020 basi trafige cikmis arac görebilirsiniz.

2020 yilinda da pandemiden dolayi cok az arac ulkemize gelmis gelen araclarda galeriler tarafindan alinmis. Daha sonra ötv artisi nedeniylede aracin sifiri maalesef ucmus durumda. Param var araci sifir alayim derseniz Yil sonuna kadar arac yok demisti bayiler.

Özetle C serisinin kasa degistirecek olmasi sizin acinizdan sorun degilse FL kasa almanizi tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.