Şimdi Ara

Memura Araç Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
54
Cevap
0
Favori
4.075
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba, 2004 yılından bu yana forumu okuyorum, bilgileniyorum hatta sürekli okumaktan nickimi bile unutmuşum:))
    şimdi sizlere soracağım mevzu mevcut aracım olan 2006 model grande punto 1.4 fire ı değiştirmek istiyorum, bu araç şehir içinde(mersin) 7.0 litre yakıyor, yazın 6.8 e düşüyor, şehirler arası da 5,5-6,0 arası yakıyor. Memur olduğum için hafta içi günde 20km şehiriçi yol yapıyorum, ayda yaklaşık bir iki defa Adana'ya gidip geliyorum otobandan, mersin-adana 100 km. Yılda bir iki defada ankaraya gider gelirim. kabaca yılda 4800 km şehir içi , 4000km de şehirler arası yol yapıyorum. bu durumda c segment hatchback araç olarak öneriniz ne olurdu? bütçem 37000.
    dizel mi almalıyım yoksa benzinli mi?

Çevremden jetta 1.2 tsi al diyen çok kişi var o araç 41000 Tl, sizce bütçeyi arttırıp bu tercihe mi yönelmeliyim. Sizlerin alternatifleri var mı?

• Bu fiyat aralığında alabileceğim aracın c sınıfı ise kesinlikle dizel olmasını isterim. Ama yıllık 10bin km bile yapmadığınıza göre mevcut aracınız kdar tasarruflu benzinli araç bulmanız biraz zor olacaktır.
    1.2 jetta sizin isteklerinizi karşılar kesinlikle ama trendline olan donanım o parayı hak etmiyor
  • yılda 10 bin km'nin altında yol yaptığınız için dizel motora fazladan 6-8 bin tl fiyat farkı vermeye gerek yok benzinli almak daha mantıklı.

Hb değil ama Chevrolet Cruze 1.6 125 bg tavsiye ederim bütçenize en uygun araçlardan biri. c segmenti araçların başlangıç fiyatı 40 bin tl nin üstüne çıktığı için artık 37 bin tl ye pek bir seçenek kalmıyor.

eğer marka takıntınız yoksa Fiat bravo,Seat Leon,Renault Megane,Hyundai i30,Kia Ceed gibi araçlarda 37 bin tl ye tercih edebileceğiniz diğer C segmenti araçlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eylülnisaeyvaz

Bu fiyat aralığında alabileceğim aracın c sınıfı ise kesinlikle dizel olmasını isterim. Ama yıllık 10bin km bile yapmadığınıza göre mevcut aracınız kdar tasarruflu benzinli araç bulmanız biraz zor olacaktır.
    1.2 jetta sizin isteklerinizi karşılar kesinlikle ama trendline olan donanım o parayı hak etmiyor

eylülnisaeyvaz aslında bende dizel istiyorum ama ekonomiklik konusunda dizel gerçekten ekonomik mi çözemedim, örneğin benim gittiğim güzergahlarda giden fleunce 1.5 85 dizel hizmet aracımız var 2011 model, o araçta 6.1 yakıyor benim araçla arada 1 litre var bu şekilde ekonomi sağlanır mı bilemiyorum. aralık ayında focus 1.6 90 hp collection alacaktım son anda erteledim yeni kasa gelecek diye, şimdi de 36000 tl ye pek c segmenti kalmadı ama bir iki aya yeni araç girişleri ile fiyatlar düşebilir. sizlerinde önerileri ile alacaz artış bir araba :))

• quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

yılda 10 bin km'nin altında yol yaptığınız için dizel motora fazladan 6-8 bin tl fiyat farkı vermeye gerek yok benzinli almak daha mantıklı.

Hb değil ama Chevrolet Cruze 1.6 125 bg tavsiye ederim bütçenize en uygun araçlardan biri. c segmenti araçların başlangıç fiyatı 40 bin tl nin üstüne çıktığı için artık 37 bin tl ye pek bir seçenek kalmıyor.

eğer marka takıntınız yoksa Fiat bravo,Seat Leon,Renault Megane,Hyundai i30,Kia Ceed gibi araçlarda 37 bin tl ye tercih edebileceğiniz diğer C segmenti araçlar.

canvarol haklısın c segemnt başlangıç fiyatlar 40000 e çıktı, haliyle bende 40000 leri zorluyacağım o zaman da önüme jetta 1.2 tsi getiriyorlar, jetta da allah var güzel görünüyor, sorunda burda zati.

• ford focus un herhangi bir seçeği uygun olur
  • Uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız yeni çıkmış bir modele yönelmenizi tavsiye ederim. Yeni Jetta çok güzel, 1.2 TSI 105hp 175nm üreten motor mevcut aracınızdan hem daha performanslı hemde daha ekonomik olacaktır, dizele yönelmenize bence de gerek yok - ancak bu motora LPG uygulanamadığını da belirtmek isterim- bunun dışında Opel Astra Classic 1.3 dizel de önerebilirim
  • Sanıyorum düz vites alacaksın. Önünde seçenek çok fazla. Bütçen de yeterli.
    Memursan, arabaya bu kadar para harcamamanı tavsiye ederim.

Fiat Linea 1.3 motor dizel alabailirsin. İkinci el alırsan 20-25 bin TL arasına sıfır alırsan 30bin tl nin biraz üzerine sahip olursun sanırım.
    Hem vergisi uygun hem yakıtı uygun. Birçok C sınıfı araçtan geniş, hatta D sınıfı diye geçen bazı araçlarla aynı boyutlarda

1.3 motor dizel sahibi olursan hem vergiden hem yakıttan yırtarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HITM@N -- 20 Şubat 2011; 10:21:38 >
  • Astra classic 3 1.3 cdti alabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Janjan

Uzun süreli kullanmayı düşünüyorsanız yeni çıkmış bir modele yönelmenizi tavsiye ederim. Yeni Jetta çok güzel, 1.2 TSI 105hp 175nm üreten motor mevcut aracınızdan hem daha performanslı hemde daha ekonomik olacaktır, dizele yönelmenize bence de gerek yok - ancak bu motora LPG uygulanamadığını da belirtmek isterim- bunun dışında Opel Astra Classic 1.3 dizel de önerebilirim

Janjan grandepuntonun şehir içi tüketim verisi 7.7 litre benim güzergahımda 6.8-7.0 arası tüketimi var, yaklaşık 0.7 litre az tüketiyor, diğer araçlarda da böyle bir şekilde daha az tüketir miyim, örneğin jetta 1.2 tsi şehir içi 7.1 veriyor bu durumda benim güzergahta 6,5 litre mi tüketir, bu mantıkla hareket etmek doğrumudur.?

• quote:

Orijinalden alıntı: HITM@N

Sanıyorum düz vites alacaksın. Önünde seçenek çok fazla. Bütçen de yeterli.
    Memursan, arabaya bu kadar para harcamamanı tavsiye ederim.

Fiat Linea 1.3 motor dizel alabailirsin. İkinci el alırsan 20-25 bin TL arasına sıfır alırsan 30bin tl nin biraz üzerine sahip olursun sanırım.
    Hem vergisi uygun hem yakıtı uygun. Birçok C sınıfı araçtan geniş, hatta D sınıfı diye geçen bazı araçlarla aynı boyutlarda

1.3 motor dizel sahibi olursan hem vergiden hem yakıttan yırtarsın.

HITM@N memuruz ama yaş daha 29:)) araba sevdası da olunca linea emekli işi gibi geliyoo:)), ama mantık açısından yaklaşınca dediğin gibi linea iyi seçenek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MINERVAL

Astra classic 3 1.3 cdti alabilirsin.

MINERVAL bu aracı aralık ayında 35.200 den satmışlar, şuan bu araç bulunmuyor, yoksa çok uygun ama maalesef araba yok.
  • Yeni Astra HB 1.6 115 HP Enjoy Plus Paketi 42.936 biraz pazarlıkla 41.000 liraya alınabilir.Ben kendi adıma bu aracı öneririm,C sınıfı HB araçlar içerisinde tasarımını en beğendiğim araçtır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: dranov

Yeni Astra HB 1.6 115 HP Enjoy Plus Paketi 42.936 biraz pazarlıkla 41.000 liraya alınabilir.Ben kendi adıma bu aracı öneririm,C sınıfı HB araçlar içerisinde tasarımını en beğendiğim araçtır..

dranov, astra tasarımıyla gel beni al diyor ama, o atmosferik 1.6 benzinli şehir içi 10lt tüketirse benim için ekonomik olmaz. kulllananlar acaba nasıl memnun mu tüketimden??
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_memur

quote:

Yeni Astra HB 1.6 115 HP Enjoy Plus Paketi 42.936 biraz pazarlıkla 41.000 liraya alınabilir.Ben kendi adıma bu aracı öneririm,C sınıfı HB araçlar içerisinde tasarımını en beğendiğim araçtır..

dranov, astra tasarımıyla gel beni al diyor ama, o atmosferik 1.6 benzinli şehir içi 10lt tüketirse benim için ekonomik olmaz. kulllananlar acaba nasıl memnun mu tüketimden??

10 litreyi rahatlıkla yakacaktır,lpg düşünmüyorsanız ve ekonomik olsun diyorsanız Golf 1.6 TDI ve Megane III HB önermek isterim ama 1.6 TDI 90 PS Trendline modelinin fiyatı 44.500,ne kadar inerler bilemiyorum.

• quote:

quote:

1.6 115 hp yeni astra kullanıcısıyım hangi aracı alırsanız alın ilk tüketim değerleri yüksek çıkar. Bana servisten soylenilenler aynen şu şekilde 7500 km sonra yakıt tuketim değerlerini yakalıyorsunuz. Astra forumunda yakıt ve km değerlerini gösteren tabloyu inceleyebilirsiniz.

Araçta baz donanım enjoy plus olmasına rağmen yok yok. 40.000 tl para veripte boş bir araba da almayın bencede. Önünüzde sadece astra da yok seçenek yeni focus çıkacak onun çıkmasını bekleyip karşılaştırın bence hangisi size uygunsa onu tercih edin. Ama vw alacam diyede boş bi araba almayın. Fakat jettanın comfortline modelini imkanınız uyuyorsa tercih edebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecelnico -- 20 Şubat 2011; 11:45:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecelnico

quote:

quote:

1.6 115 hp yeni astra kullanıcısıyım hangi aracı alırsanız alın ilk tüketim değerleri yüksek çıkar. Bana servisten soylenilenler aynen şu şekilde 7500 km sonra yakıt tuketim değerlerini yakalıyorsunuz. Astra forumunda yakıt ve km değerlerini gösteren tabloyu inceleyebilirsiniz.

Araçta baz donanım enjoy plus olmasına rağmen yok yok. 40.000 tl para veripte boş bir araba da almayın bencede. Önünüzde sadece astra da yok seçenek yeni focus çıkacak onun çıkmasını bekleyip karşılaştırın bence hangisi size uygunsa onu tercih edin. Ama vw alacam diyede boş bi araba almayın. Fakat jettanın comfortline modelini imkanınız uyuyorsa tercih edebilirsiniz.

ecelnico hikayemi anlatim; araba alalım dedik, b segmentten başladık araştırmaya fiyatlar 34000 e dayandı alacağın araç fiesta titanium dizel 68hp, bu kadar para verdik bari focus alalım dedik 36500 veyahut muadili astra 1.3cdti, gel gelelim adamlarda araç kalmamıştı. ellerindeki araçları bitirince de fiyatları dayadılar 40.000 e, büyük ihtimalle marta kadar düşürürler fiyatları, alternatiflerde megane var ocak ayında 37000 diyorlardı şimdilerde bakmadım açıkcası, işin özeti b segemnt alim diyosun dolu b alana kadar c segemnt al diyorlar, 40000 lerde gezerken jetta girdi işin içine, birileri fiat alma değer kaybeder diyor volkswagen al diyor rahat satarsın şimdi volkswagende de bir tek jetta bana uygun, polo küçük geliyor. megana yerli üretim uzak dur diyenler var, leonun süspansiyonu sert diyorlar, linea ncapa girmemiş keza fluencede öyle alınmaz diyenler, aslında bütçem kötü bir aralıkta 36000-41000 tl arası full b segemnt, giriş c segment, benzinli dolu c segment(senin araç), boş donanım benzinli turbo tsi.....uzar gider:))

• Hocam bırakın plastik jantlı bomboş arabaları hem tasarım hem konfor için Yeni Astra tercih edin en baz donanımda bile esp var onuda 1.4 t olarak alın 41.000'e bulabilirsiniz araştırın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canvarol

yılda 10 bin km'nin altında yol yaptığınız için dizel motora fazladan 6-8 bin tl fiyat farkı vermeye gerek yok benzinli almak daha mantıklı.

neden bunları düşünmüyorsunuz? özellikle bravo sizin kullandığınızın aracın üst segmenti.yabancı bir arac değil yani size.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.