Şimdi Ara

Linea 1.6 Multijet alsam mantıklı olur mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
0
Favori
2.212
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şu anda 2001 model Renault Megane HB 1.4 Authentique kullanıyorum. İlk arabam ve 14 aydır kullanıyorum, 10.000'i geçtim. Acemiliğimi dar yerlere park etmek dışında attım, uzun yol, Ankara şehir içi vs. yaptım, kazam da yok. Arabaya biraz masraf yaptım ve yürürü sorunsuz hale geldi. Ama elbette orasından burasından ufak tefek masrafları var.

Sorum şu: Seneye yaz gibi kredinin 1 senesi kalacak. Fiat Linea 1.6 Multijet 105 beygir orta donanımda ve 50.000 altında alsam mantıklı olur mu? Güvensiz bir araç olduğunu biliyorum ama çok ekonomik ve istediğim zaman rahatça satabileceğim bir araç. 28.000 e falan bulurum gibi görünüyor.

İsteklerim:

yürürü ekonomik
    km'si az
    başımı ağrıtmayacak
    kolay satılacak
    beygir gücü en az 100 ve üzeri (şu anda tüplü ve 95 beygir)
    yol tutuşu düzgün

bir araç. Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim. Marka takıntım yok ve kasa tipi önemli değil. Belki daha iyi tavsiyeleriniz olur.

• dediğin gibi linea, focus, fluence o fiyat aralığında olabilir ... ama bunlar arasında en çok linea tutulur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Mezarci

dediğin gibi linea, focus, fluence o fiyat aralığında olabilir ... ama bunlar arasında en çok linea tutulur.
    Al şöyle bişey bin ilan doğruysa güzel arabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2005-focus-1.6-yeni-kasa-sedan-ilk-el-orjinal-36000-km-de-140202742/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zero-Hour

dediğin gibi linea, focus, fluence o fiyat aralığında olabilir ... ama bunlar arasında en çok linea tutulur.

Fluence zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Demage

quote:

Orijinalden alıntı: Zero-Hour

Fluence zor

Alıntıları Göster
    Focus güzelmiş ama hem kilometre inandırıcı değil hem de mümkün olduğunca modeli yeni araba alayım diyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

Focus güzelmiş ama hem kilometre inandırıcı değil hem de mümkün olduğunca modeli yeni araba alayım diyorum.

Alıntıları Göster
    1-2 yaşında linea o paraya en çok tavsiye edeceğim araç olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kavalalı92

Al şöyle bişey bin ilan doğruysa güzel arabahttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-2005-focus-1.6-yeni-kasa-sedan-ilk-el-orjinal-36000-km-de-140202742/detay

hocam o para o arabaya verilmez yazıktır , konuya gelirsek linea aradığınız özelliklere göre gayet iyi bence tam bir aile arabası ama şirket arabası olmamasına dikkat edin

• citroen c-elysee ya da peugeot 301 de bakabilirsiniz. Gerci onlar 92 hp ama lineadan cok daha ekonomik. Fiatin multijetleri sehir ici cok tuketiyor. Ayrica 92 hp de oldukca atik sayilir ve bu bahsettigim otomobillerde ESP standart.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ismail76

citroen c-elysee ya da peugeot 301 de bakabilirsiniz. Gerci onlar 92 hp ama lineadan cok daha ekonomik. Fiatin multijetleri sehir ici cok tuketiyor. Ayrica 92 hp de oldukca atik sayilir ve bu bahsettigim otomobillerde ESP standart.
    bence alınabilir sadece şirket araçlarına dikkat et iyi araştır
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihceylan93

bence alınabilir sadece şirket araçlarına dikkat et iyi araştır

Alıntıları Göster
    yürütme maliyeti girdimi lineadan başla logan var 1.5 dCi başkası yalan zaten o fiyata.
  • quote:

Arkadaşlar şu anda 2001 model Renault Megane HB 1.4 Authentique kullanıyorum. İlk arabam ve 14 aydır kullanıyorum, 10.000'i geçtim. Acemiliğimi dar yerlere park etmek dışında attım, uzun yol, Ankara şehir içi vs. yaptım, kazam da yok. Arabaya biraz masraf yaptım ve yürürü sorunsuz hale geldi. Ama elbette orasından burasından ufak tefek masrafları var.

Sorum şu: Seneye yaz gibi kredinin 1 senesi kalacak. Fiat Linea 1.6 Multijet 105 beygir orta donanımda ve 50.000 altında alsam mantıklı olur mu? Güvensiz bir araç olduğunu biliyorum ama çok ekonomik ve istediğim zaman rahatça satabileceğim bir araç. 28.000 e falan bulurum gibi görünüyor.

İsteklerim:

yürürü ekonomik
    km'si az
    başımı ağrıtmayacak
    kolay satılacak
    yol tutuşu düzgün

bir araç. Tavsiyeler için şimdiden teşekkür ederim. Marka takıntım yok ve kasa tipi önemli değil. Belki daha iyi tavsiyeleriniz olur.

Bence düşünübilirsin bir arkadaşımız aldı 2 hafta falan oluyor sağdan soldan duyduğu laflara rağmen. şuan çok memnun aracından aracında olmayan özellik yok cruise control a kadar var araçta üstelik 1.6 multıjet çok iyi performans veriyor azda yakıyor diyor 2012 42 bin km deki dizel aracı 37 bine aldı

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutefe

quote:

Arkadaşlar şu anda 2001 model Renault Megane HB 1.4 Authentique kullanıyorum. İlk arabam ve 14 aydır kullanıyorum, 10.000'i geçtim. Acemiliğimi dar yerlere park etmek dışında attım, uzun yol, Ankara şehir içi vs. yaptım, kazam da yok. Arabaya biraz masraf yaptım ve yürürü sorunsuz hale geldi. Ama elbette orasından burasından ufak tefek masrafları var.

İsteklerim:

yürürü ekonomik
    km'si az
    başımı ağrıtmayacak
    kolay satılacak
    yol tutuşu düzgün

Bence düşünübilirsin bir arkadaşımız aldı 2 hafta falan oluyor sağdan soldan duyduğu laflara rağmen. şuan çok memnun aracından aracında olmayan özellik yok cruise control a kadar var araçta üstelik 1.6 multıjet çok iyi performans veriyor azda yakıyor diyor 2012 42 bin km deki dizel aracı 37 bine aldı
    Cıvıc,Corolla tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesutefe

quote:

İsteklerim:

yürürü ekonomik
    km'si az
    başımı ağrıtmayacak
    kolay satılacak
    yol tutuşu düzgün

Alınır binilir. o fiyata alınacak en iyi arabalardan ama biraz eski model bakmanız lazım.

• quote:

citroen c-elysee ya da peugeot 301 de bakabilirsiniz. Gerci onlar 92 hp ama lineadan cok daha ekonomik. Fiatin multijetleri sehir ici cok tuketiyor. Ayrica 92 hp de oldukca atik sayilir ve bu bahsettigim otomobillerde ESP standart.

işkembeden sallama , grande punto 1,3 multijet kullanıyorum ağır istanbul trafiğinde 4,5-5 litre arası gidip geliyor , bumudur çok yakan ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Alınır binilir. o fiyata alınacak en iyi arabalardan ama biraz eski model bakmanız lazım.

2010 model dynamic donanımlı ve az km'li modeller 30.000'e bulunur gibi. Mesela şu:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-sahibinden-sifir-hata-1.6-multijet-dynamic-plus-dizel-linea-138880902/detay

• arandur kullanıcısına yanıt
    Bulabilirseniz emotion bakın derim, 1.6 ların en karakterestik özelliği 16 inç jantlarıdır alabiliyorsanız bu jant lı modellerden bakın. Arada çokda fiyat farkı olmayacaktır.
  • ortadirek isen, elin mahkum ise, fiat'tan başka seçeneğin yok ise alınır. aksi takdirde yüzüne bile bakılmamalı, görünce ayıplanması gereken bir araç
  • quote:

Orijinalden alıntı: parker48

Bulabilirseniz emotion bakın derim, 1.6 ların en karakterestik özelliği 16 inç jantlarıdır alabiliyorsanız bu jant lı modellerden bakın. Arada çokda fiyat farkı olmayacaktır.

Sağolun, benim de gözüm 16" jantta ve özellikle 205 taban alanında. En kötü 195 olsun. 175 tabanlı mevcut tekerlerimi beğenmiyorum.

Bir de arkadaşlar Fiat Linea donanımlarını model model görebileceğim bir link var mı? Dynamic, dynamic plus, emotion, emotion plus derken hangi donanımlar var bilmem lazım. Malum sahibinden ilanları donanım olarak hep hatalı.
  • quote:

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Bu soru için her insan farklı cevap yazacaktır...Bir arabanın tek gideri yakıt değil....Bütün hesabı mazot litresi olarak yapmak yanlış...Kullanım maliyeti diye bir hesap var..parça, tamir, servis fiyatları asıl kazık buradan giriyor...Türkiyede şu an alınacak en mantıklı araba FİAT LİNEA diyorum.. Peynir ekmek gibi satılıyor...Şirketler, taksiciler, aileler, büyük çoğunluk Linea kullanıyorlar...Akıl veren çok para veren hiç kimse yok...Karar sizin..kolay gelsin..

• quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Bu soru için her insan farklı cevap yazacaktır...Bir arabanın tek gideri yakıt değil....Bütün hesabı mazot litresi olarak yapmak yanlış...Kullanım maliyeti diye bir hesap var..parça, tamir, servis fiyatları asıl kazık buradan giriyor...Türkiyede şu an alınacak en mantıklı araba FİAT LİNEA diyorum.. Peynir ekmek gibi satılıyor...Şirketler, taksiciler, aileler, büyük çoğunluk Linea kullanıyorlar...Akıl veren çok para veren hiç kimse yok...Karar sizin..kolay gelsin..

Alıntıları Göster
    Agresif mi kullanıyorsunuz? Şehir içinde 7 lt. fazlaymış. Benim doblo en fazla 5.5 yakıyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.