Şimdi Ara

Memur Olupta Sakal Bırakan Var Mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
1
Favori
2.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sakallar tam çıkmadığı için pek dert etmiodum bu konuyu ama baya dolmaya başladı sakallar 1-2 seneye tamamen dolar gibi o yüzden de soruyum dedim kamu kurumunda çalışıpta sakal bırakabilenler var mı veya bırakılıo mu yönetmelikte yasak ama bazı kurumlarda istediğin gibi takılabiliyosun duyumları aldım açıklık getirebilir misiniz bu konuya ?

• Ben kamuda ögretmenim cok asiri bir sac sakalin olmadigi surece kimse karismiyor serbest yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 151515

Ben kamuda ögretmenim cok asiri bir sac sakalin olmadigi surece kimse karismiyor serbest yani

Teşekkürler hocam ben de kirli sakal bırakmayı düşünüyordum memur olduğumda
  • 151515 1 kullanıcısına yanıt

top sakal bırakılabilir miyiz peki hocam.

• Ogretmenlikte sendiklarin yaptigi eylem var hacı sakali olmadigi muddetce kimse karismaz top sakal vs serbest

• öğretmenlerle diğer kamu kurumundaki memura farklı ışlio galiba geçen biride babam saçı toplu şekilde gidio okula demişti öğretmen hairicinde kamu kurumunda bırakabilen var mı ?
  • Diyanet te çalışıyorsan bırakabiliyorsun.

• CeyKalDa kullanıcısına yanıt
    bile nie dedin reis kellik yasak mıydı sizde ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: CeyKalDa

keşke sizi bu halde görmeseydim hocam

• Serbest.
  • 657 kanuna göre yasak,ama şu kamuda türban serbestliği geldiği için yani 657 kıyık kıyafet yönetmenliği delindiği için kimse pek bir şey diyemiyor.

çünkü sakalına bir şey dendiği an sen de dersin ki kanuna göre iş yapacaksak türbanlılar da kanuna göre giyinsin gelsin.

kanuna göre iş yapacak olunsak esasen devlet memurlarının şapka giymesi de gerekir çünkü şapka kanunu hukuken halen yürürlükte o kanun iptal edilmedi.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    eyvallah reis valla içime su serptin şu an atama bekliyorum iş başı yaparsam umarım müdür karışmaz sakala
  • up
  • Guest8080 kullanıcısına yanıt

Hangi kuruma atanacaksiniz hocam

• Ersup E kullanıcısına yanıt
    TCDD demiryolu
  • ben de bir KİT'de memurum (tcdd dediğiniz için ben de dedim). genelde bir hafta ellemiyorum, sonra makineyle alıyorum. kılık kıyafete de pek karışılmıyor bizim burada. gömleği pantolonun içine sokmayıp kravat takmıyorum mesela. tcdd'de de çok sıkmazlar bence.

• 20
  • kangaetemo kullanıcısına yanıt
    oradaki müdürün insiyatifine bağlı yani yönetmeliğe göre değil
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.