Şimdi Ara

Mem-chanical Switch Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.170
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun zamandır A4 Tech KR-73 modelini kullanıyorum. Oyuncu kulaklığım, fare ve fare altlığım bulunuyor fakat klavyeye hiç önem vermemiştim. Son 2 haftadır klavye arayışlarına girdim. 250TL gibi bir bütçem var maalesef daha fazla yukarı çıkamam. 250 TL'ye pek fazla tercih bulunmuyor. Cooler Master MasterKeys Lite L adlı klavyeyi buldum ve çok hoşuma gitti. Bütçeme de çok uygun. Fakat gel gelelim ki "Mem-chanical" özelliğini görene kadar. Bazıları mekanik hisli diyor, bazıları membran ve mekanik birleşimi diyor. Nedir bu Mem-chanical Switch? Cooler Master MasterKeys Lite L alınır mı?

Ayrıca 250 TL'ye SS 6Gv2 mekanik klavye var fakat klavye çok eski olduğundan(3-4 yıllık bir klavye) ve harflerin çabuk silindiğinden almak istemedim. 6Gv2 kullanan arkadaşım harflerin çabuk silindiğini ve karanlıkta pek fazla görünmediği için RGB Led'li mekanik klavye almamı önerdi.

• bu bütçeye indirim yakalayıp g710 alabilrsiniz. Bugüne kadar g710, g910, blackwidow chroma, chroma x ve chroma v2 kullandım ve gerçekten en keyiflisi g710'du.
  • Bütçeyi biraz daha artırıp 300 liraya G710 çok güzel seçim olur o fiyat aralığındaki en iyi klavyedir. öneririm :)
  • Everest Rampage KB-R01 Öneririm güzel bir klavyedir fazla ses çıkarmaz tuşlara bastığında oyuncu klavyesi. G710 nasıldır bilemeyeceğim hocam sen yinede bir göz at hepsine.
  • Logitech almak istemiyorum. Logitech iyi bir marka fakat bana güzel gelmiyor. Ayrıca makro tuşlarına ihtiyacım yok. Sade bir klavye olması yeterli. Bu gidişle Cooler Master MasterKeys Lite L modelini alıcam. Zannedersem hem membran hemde mekanik karışımı bir klavye. Motospeed klavyeler var hem yurt dışından geldiği hemde fazla bilindik bir marka olmadığı için tercih etmek istemiyorum. Eğer başka marka mekanik klavye önerileriniz var ise açığım. Teşekkürler.
  • Tigoes K9 Rainbow Led ışıklı mekanik hisli (mem-chanical) klavye var. Fazla süslü püslü dersen Everest Rampage Blade R10 USB öneririm bu da mekanik klavye. Bütçene uygun olarak ikisi hoş bence.
  • Anladım. 175 liraya Rampage Blade R10 önerebilirim oldukça sade ve brown switch çoğu yerde fiyatları 220-300 tl arasında değişmekte bu sitede fiyatı çok uygun
    http://www.bilisimport.com/urun/everest-rampage-blade-r10-siyah-usb-aydinlatmali-oyun-q-mekanik-klavye
  • 167 tl ye düşmüş çok iyi. Almayı düşünüyorum.
  • Mete.D M kullanıcısına yanıt
    Ben siparişi verdim 2 gün önce yakında elime ulaşır ulaştığı zaman ufak inceleme yapacağım unutmazsam
  • Dostlar Rampage Blade R10 elime ulaştı şuan da ondan yazıyorum. Toplam 174 TL ödedim. Şuanlık çok memnunum uzun vadede ne gösterir bilemem fakat yazım hissiyatı gerçekten hoş. Başlarda alışmakta zorlanabiliyorsunuz fakat zamanla alışıyorsunuz.

Artıları:
    +Normal klavyeye göre ciddi tepkime süresi var bunu hissedebiliyorsunuz.
    +Klavyenin brown switch olması gerçekten çok iyi. Klavye sesi tok sizi rahatsız etmiyor
    +Kaliteli ABS plastik kullanmışlar elinize aldığınızda bir ağırlığı var.
    +Sıcak kırmızı LED çok hoş duruyor klavyede ayrı bir hava katmış.
    +Ürünün makrosu mevcut istediğiniz şekilde atamalar yapabilirsiniz
    +104 tuş anti-ghosting.

Eksileri:
    -RGB bulunmaması. Kimine göre farketmeyebilir fakat RGB olsa gerçekten çok güzel olurdu.
    -Bilek desteğinin olmaması. Az da olsa var fakat yeterli değil tam bileğinizi koyamıyorsunuz.

Şimdilik izlenimlerim bunlar oldukça güzel bir ürün bu fiyat aralığında brown switchli klavye bulmak gerçekten zor fiyatını hakediyor ürün. uzun kullanımda ne olur bilemiyorum fakat sıkıntı yaşadığımda paylaşacağım. Merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

• Çok güzel bir tercih yapmışsınız. Daha öncede ben bu ürünü almıştım. Tespitleriniz çok güzel. ürünü çok iyi anlatmışsınız
    bu fiyatlara alınabilecek en iyi ürün diyebilirim.
  • Bence mem-chanical ile membrane farkını en iyi bu foto anlatıyor.

Cooler Master ın ürettiği mekanik hisli bir switch türüdür. Devastator II ve Combo lite setimizin klavyelerinde kullanılır.Mem-chanical Switch Nedir?
  • O fiyata mekanik hisli klavye alıyorsun birde rgb mi arıyorsun yuh hocam valla.
  • MonacoDoom kullanıcısına yanıt
    Mekanik hisli? Ürün tamamen mekanik ve brown switch :)
  • Switch'in modelini ve menşeisini yazabilir misin peki?
    Internet sitesinde Jixian Brown switch kullandiklarini söylüyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam switch ile ilgili hiçbir bilgi yok internette farkındaysanız. Benim demek istediğimde buydu. Size tam anlamıyla hissiyatını verebilir ama bunu kalkıpta kailh ile eşdeğer tutamayız mesela (cherry'i zaten katmıyorum)
    Switch Çin menşeili buyuk ihtimal. 170 liralik bir üründen 500 liralık bir performans beklenmemeli. bu fiyata brown switch olmasi ve mekanik olmasi bence gayet yeterli :)

• İşte bende onu diyorum o fiyata mekanik bulmuşsun birde rgb istiyorsun hocam
    :) Valla gönül isterdi bi Corsair veya Razer ama bunla yetinicez artık :D

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.