Şimdi Ara

Megane II BVA çekiş sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.096
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    2008 model, 134.000 km.de, 105 hp otomatik dizel aracımda bir süredir performans sorunu oluştu. Tüm bakımları yetkili servislerde yapıldı.
    Özellikle rampada 1.viteste bile yığılıp kalıyor, sanki stop edecek gibi, kendini toplamıyor.
    C.tesi servisteki ustaya gösterdim, EGRden olabilir temizleyip bakalım ancak hafta için 1 akşam bırakıp ertesi gün akşama çıkar dediği için ve zamanım olmadığından sanayide EGR yi temizlettim. Gerçekten çok kirlenmiş ve kurum tutmuştu.
    Güzelce temizlediler ve taktılar. Biraz farketmekle birlikte aynı sorun devam ediyor.
    Yakıtı sürekli SHELL veya OPET'in aynı istasyonlarından almaya çalışıyorum. Ancak yaz tatilinde aynı markaların bir çok istasyonundan yakıt aldım, yaklaşık 20-30 km de kırmıı yandıktan sonra kullandım ki, hiç yapmamıştım bunu.
    Şanzuman olamayacağını düşünüyorum çünkü araçta titreme, geri kaçırma veya vites geçişlerinde sarsıntı yok.
    Sağını solunu çok kurcalatmakta istemiyorum
    Neden kaynaklanabilir acaba, deneyimi olanlar paylaşabilir mi?

• Konu hort ama cevabı aracı serviste bilgisayara bağlayıp tüm arıza buji vb genel kontrolünü yaptırmak. Ayrıca eğr vakfı temizlendikten sonra usta egr ile ilgili fabrika ayarlarını yükledi mi? Ayrıca otomatik vites geçiş oranlarını kontrol ettirdiniz mi? BVA larda en büyük şikayet kararsızlık ve etkilemeler bunun nedeni dışardan yapılan bakım ve kontroller sonrası fabrika değerlerine uygun olup olmadığının kontrol edilmemesi. Maalesef özel servislerde bu bilgisayar ve kontrol programları olmadığından zamanla Manuel'in bakım sonucu müdahalelerde aracın optimum ayarları bozulur. Megane kullanıcılarının en büyük şikayeti budur.
    Edit imla...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DJlogic -- 3 Mayıs 2014; 1:39:32 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.