Şimdi Ara

KIA CEED 1.6 CRDİ SİLKELEME SORUNU

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
2.702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Kia Ceed 1.6 CRDI otomatik (4 ileri) 2012 eski kasa aracım var.

Sorun: 1400-1500 devirde silkeleme/gaz yememe/motor stop edecekmiş gibi bir sarsıntı oluyor. özellikle yolda giderken yavaşlayıp tekrar hızlanmak istediğimde, devir 1400-1500'lerde ise bu sorun ortaya çıkıyor, ayağımı gaz pedalından çekip veya fazla bastığımda sorun kayboluyor. bir de sankı motor soğukken daha belirgin oluyor, 5-10 dk sürdükten sonra çok nadır oluyor.

4-5 ay önce istanbul'da yetkili servise götürdüm. aracı teslim aldığımda "hava akış metresi temizlendi, KDS ile sıfırlama yapıldı, sorun tekrar ederse enjektörler sökülmesi gerekecek" yazıyordu sevis evraklarında. 4 ay boyunca sıkıntısız kullandım ancak 2-3 haftadır tekrar aynı sorun belirlemeye başladı.

yetkili servisin notuna göre enjektörlerin işlem görmesi gerekiyor, ama internette araştırdığımda yazılımsal sorun diyen de çok.

acaba aynı sorunu yaşayan veya bu sorun ile ilgili bilgisi olan arkadaş yol gösterebilir mi? yetkili servis/usta tavsiyeniz var mıdır?

Teşekkür ederim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• merhabalar
    aynı araç ve aynı sıkıntı bende de var acaba sorunu çözebildiniz mi?
  • Merhaba, sotun devam ediyor. Gelecek ay servise götürmeyi düşünüyorum, bir gelişme olursa buraya yazarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: sarmoodi

Merhaba, sotun devam ediyor. Gelecek ay servise götürmeyi düşünüyorum, bir gelişme olursa buraya yazarım.
    ayni sorun i30 aracimda da var hocam cözüm bulabildin mi

• PunkBunny kullanıcısına yanıt
    Merhaba, konuyu çok araştırdım. Kronik sorunmuş, enjektör yazılımı atılması ile geçici (2-3 ay) çözülür sonra tekrar ortaya çıkıyor. Facebook grubunda da bazı arkadaşların söylediğine göre enjektör söktürüp ayarlanması da çözüm sağlamıyor. Yani kalıcı çözüm yokmuş maalesef.

Her sene bu aralar sorun daha belirgin hale geliyor bende! Havadan mı? Bakım zamanı yaklaşmasıdan mı? Anlamadım.

• quote:

Merhaba, konuyu çok araştırdım. Kronik sorunmuş, enjektör yazılımı atılması ile geçici (2-3 ay) çözülür sonra tekrar ortaya çıkıyor. Facebook grubunda da bazı arkadaşların söylediğine göre enjektör söktürüp ayarlanması da çözüm sağlamıyor. Yani kalıcı çözüm yokmuş maalesef.

Her sene bu aralar sorun daha belirgin hale geliyor bende! Havadan mı? Bakım zamanı yaklaşmasıdan mı? Anlamadım.
    desene isimiz zor

• sarmoodi S kullanıcısına yanıt
    Ben denedigim seylerden cozum alirsam sana da yazarim hocam

• quote:

2010 otomatik ceed im var. 3 aydır araç 50 60 arsı düz yolda sabit hızda 1500 1700 devir arası giderken slkeleme yapıyor. Gaza basarsam veya çekersem geçiyoir. Enjektörleri temizlettim ve ayarlattım 1 ay falan düzeldi. Şimdi tekrar başladı. Demekki kronik usta usta dolaşmaya gerek yok. Birde aracı ikinci viteste kullandım 50 60 arası devir daha yüksek olduğundan yapmıyor. D de ve 3. Viteste yapıyor. Kafayı yiyecem aslında. Satmayı bile düşünebilirim

• Molyerbartelemo M kullanıcısına yanıt
    Sorma hocam, aynen bu son 3-4 aydır bende de aynı sorun arttı gibi (zaten hep vardı, ama arttı sanki). Havalar ısınınca mı acaba artıyor?. Hakketen can sıkıcı, bir ara bende satmayı düşündüm, ama sonra vazgeçtim, zaten bilinen bir sorunmuş. Enjektör yazılımı ile geçici çözülür ancak 2-3 ay sonra tekrat başlar.
    Bakım zamanı yaklaştı, ustaya da soracağım, bir çözümü varsa paylaşırım.

• Bende bugün kendi ustama gittim. Müsait değildi ama deneme sürüşü yaptı. Akstan muhtemelen dedi. Yarın yaptırmaya gideceğim. İnternette aks lalesi arızasına baktım. Benimkine çok uyuyor gelişmelere göre yazarım buraya

• KIA CEED 1.6 CRDİ SİLKELEME SORUNU

• https://otolye.com/blog/aks-lalesi. Bu adresten ulaşabilirsiniz

• Bugün aks lalesini söktüler. İçinden su gibi yağ aktı. Gres yağı gitmiş boşluk bulamadılar parçada. Gresle tekrr yağlandı. Şu an mekanik seste gitti dah silkelemede yapmadı. Aksi bir durum olursa yazarım.

• Molyerbartelemo M kullanıcısına yanıt
    İnşallah sorununuz çözülmüştür. Ancak aracımdaki tekleme/sarsıntı daha çok ateşleme ile ilgili gibi, sanki motor tam gaz yemiyormuş, stop edecekmiş gibi, o da sadece 1500 devir civarında.

• Benim problem çözüldü. İnşallah sizinkide hallolur. Bendeki problemi tekrar anltıyım 50 60 civrı 1400 1500 devirlerde bir silkeleme oluyor ayağımı gazdan çekince geçiyordu. Son dönemlerde 80 civarında da daha hafif şekilde yapıyordu. Ancak dediğim devirlerde. Birde ara sıra gaz vermede avans vurur gibi metalik bir ses geliyordu. Enjektör bakımı ile çözülmedi. Aks lalesi yağlanması ile çözüldü. Yağ sıvı olmuş artık metalik ses ve vuruntu ordan oluyormuş. Laleyi söktüklerinde lalede bi hata bulamadılar o nedenle parça değişmedi. Sadece gres yağını yenilediler düzeldi. İnşallah sizinkide böyle kolay şekilde çözülür.

• Gaz vermedeki metalik ses hareket halinde oluyordu. Boşta bir sıkıntı yoktu.

• Bugün metalik ses çok az vardı ancak bir kez silkeleme yaptı. Herhalde bu da tam çözüm olmadı.

• Hocam enjektörleri temizlettim bir kaç ay idare etti sonra yine yaptı. Şaka gibi ama sattım arabayı nedenini kimse bulamadı. Özelden mesaj yazan arkadaş için yazdım. Özelden cevap veremedim sistemden

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.