Şimdi Ara

ESP/ASR Arızası Citroen C4

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
54.879
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İki sabahtır yaklaşık 100 ile giderken ekranda "ESP/ASR arızası, aracınızı servise tamir ettiriniz" diye uyarı çıkıyor. Aracı stop ettirip çalıştırınca ESP ve ASR tekrar kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor.

Benzer sorun yaşayan var mı? Sorunun kaynağı ne olabilir?

• Fransiz opucugu geliyor dostum
  • quote:

Orijinalden alıntı: catalyst

Fransiz opucugu geliyor dostum
    Araç kaç model ? Benzinli mi ?

Symbol de arıza lambasını yol bilgisayarını resetleyince yok oluyor da,c4 ü bilemem
  • quote:

Orijinalden alıntı: flyer_mig

Araç kaç model ? Benzinli mi ?

Symbol de arıza lambasını yol bilgisayarını resetleyince yok oluyor da,c4 ü bilemem

Alıntıları Göster
    2012 dizel aracım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

2012 dizel aracım.

Alıntıları Göster
    Servise gitmeyi hiç düşünmediniz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Sorun yeni başladı, yani servis fırsatım henüz olmadı, en erken hafta sonu gidebilirim.
  • Bende c4 teslim alicam bu hafta ici korkutma hocam. Duzelir umarim konuyu takipteyim. Birde acaba esp acma kapama tusu varsa bir iki kez acip kapayin derim ben ama servis şart tabikide
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

quote:

Orijinalden alıntı: Alpine.

Sorun yeni başladı, yani servis fırsatım henüz olmadı, en erken hafta sonu gidebilirim.

Servise gitmenizde yarar var. Belki de mühim bir şey değildir.
  • bu şekilde aracınızı kullanmayın.. esp/asr hatası bende de oluştu, hill holder devre dışı kalır o anda, el freni tutmaz, abs de devre dışı kalır..

abs merkezi değişti aracın, 1 gün parça değişimi bekledim, ertesi gün aldım aracımı.. sallanmayın, servise götürün gösterin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: liebermann

bu şekilde aracınızı kullanmayın.. esp/asr hatası bende de oluştu, hill holder devre dışı kalır o anda, el freni tutmaz, abs de devre dışı kalır..

abs merkezi değişti aracın, 1 gün parça değişimi bekledim, ertesi gün aldım aracımı.. sallanmayın, servise götürün gösterin..
    Birden fazla kullanıcıda oluşması bir soru işareti.

Bu kasa C4'ler daha sorunsuz oldu diye düşünmüştük, yanıdık mı yoksa?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SinanATASOY

2012 dizel aracım.

Hata kodunu resetlemeyi deneyin.Şöyle bir yazı buldum,belki işinize yarar.Tekrar aynı hatalar ortaya çıkarsa donanımsal sorun

http://www.modpark.com/forum/teknik-destek/manuel-resetlemeler-11432/
  • quote:

Sebepsizce güldüm :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: tniaskrad

quote:

Sebepsizce güldüm :))

Alıntıları Göster
    Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum, benim araçta da bir kere olmuştu.

Araç 2006 model 307, aracı ilk aldığımız zamanlarda olmuştu.

"ESP/ASR System Faulty" diye hata mesajı çıkıyordu.

Periyodik bakım esnasına serviste hallettiler, o gün bu gündür (neredeyse 6 yıl zaman geçti) bir daha da sıkıntı çıkmadı. ESP de ASR de gayet güzel çalışıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam servisteki eleman "tekerlekteki sensörlere toz kaçması" gibi bir şeylerden bahsetmişti fakat bana pek inandırıcı gelmemişti

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Korkulacak bir şey olduğunu sanmıyorum, benim araçta da bir kere olmuştu.

Araç 2006 model 307, aracı ilk aldığımız zamanlarda olmuştu.

"ESP/ASR System Faulty" diye hata mesajı çıkıyordu.

Periyodik bakım esnasına serviste hallettiler, o gün bu gündür (neredeyse 6 yıl zaman geçti) bir daha da sıkıntı çıkmadı. ESP de ASR de gayet güzel çalışıyor.

Yanlış hatırlamıyorsam servisteki eleman "tekerlekteki sensörlere toz kaçması" gibi bir şeylerden bahsetmişti fakat bana pek inandırıcı gelmemişti

Alıntıları Göster
    ESP arızasını fren arızası gibi görüp anında servise müracaat etmenizde fayda var.

• rst78 kullanıcısına yanıt
    ABS merkezi yönetiyorsa ESP'Yi ASR'yi, sensörlerden gelen ya da gelemeyen hatalı bilgilerden dolayı arızayı verebilir. Yani servis doğru söylemiş olabilir. Ya da ABS merkezinin değişimi gerekebilir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

ESP arızasını fren arızası gibi görüp anında servise müracaat etmenizde fayda var.

Konuştum servisle, pasfi bir arızaya benziyor, gelin bakalım halledelim dediler. Yani sensörlerde sorun olma ihtimali üzerinde durdu. Daha ciddi bir arıza olsa motoru stop edip çalıştırınca geçici de olsa sönmez arıza dedi.. Bakalım yarın öğlen veya en geç Cumartesi gidip sonucu burada paylaşırım.
  • Sinan abi c4 nasıl meganı aratıyor mu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VipLife

quote:

Orijinalden alıntı: TuVNeRa

Konuştum servisle, pasfi bir arızaya benziyor, gelin bakalım halledelim dediler. Yani sensörlerde sorun olma ihtimali üzerinde durdu. Daha ciddi bir arıza olsa motoru stop edip çalıştırınca geçici de olsa sönmez arıza dedi.. Bakalım yarın öğlen veya en geç Cumartesi gidip sonucu burada paylaşırım.

Alıntıları Göster
    Herhangi bir parça değişimi olmadan düzeltmişlerdi, demek ki gerçekten de basit bir şeydi (toz-kir vs.).

Sizde de buna benzer bir olay vardır belki, ciddi bir sıkıntı olmaz umarım.

• quote:

Orijinalden alıntı: rst78

Herhangi bir parça değişimi olmadan düzeltmişlerdi, demek ki gerçekten de basit bir şeydi (toz-kir vs.).

Sizde de buna benzer bir olay vardır belki, ciddi bir sıkıntı olmaz umarım.
    pasif arızadır %90 ihtimal anlık olarak arıza kodunu yollamıştır. bir yokuşta falan hillholderı yol boşken deneyin genede. bir an önce servise gidin en kötü ihtimal abs merkezi değişir.

bu arada bu sistemleri firmalar kendileri üretmez, aracın markasından bağımsızdır bu tür hatalar. çok nadir görülür zaten.
  • the_zula kullanıcısına yanıt
    Valla açıkca söylüyorum, Megane iyiydi sorunsuzdu ancak sınıf atlamışım gibi hissettirdi Citroen.. Gidişi daha iyi, yol tutuşu az daha iyi, Yakıtı daha düşük.. İç konforu ve verdiği hissiyat daha iyi..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.