Şimdi Ara

Megane 3 su alıyor yardım.a

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.971
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar aracım megane 3 2012.. 2 hafta önce 3 günlük bir yağış olmuştu aralıksız. O zamandan beri ön cam buhu yapmaya başlamıştı. Paspas altları döşemeler kuruydu. Bugün döşemeleri kaldırdığımda altlarının ıslak hatta göl olduğunu gördüm. Ön ızgaraların içindeki tahliye kanallarını sürekli temizlerim. Bagaja baktım bagajdanda almamış. Kapı fitillerinden de almamış çünkü üst döşemeler kuruydu. Bu su nereden giriyor bilen allah rızası için yardım etsin.

(Bu arada babamda duster var şirket aracım dokker. Bi tanıdığımda clio ve yakın arkadaşımda symbol var. Hepside böyle yağışlarda içi göl oluyor. Reno ve dacia bu konuda berbat. Birdaha asla reno ve dacia almıyacağım.) Sanayiye gittiğimde 5 tane daha reno aracın su almasından dolayı döşemeci döşemeleri söküyordu...

• Bu sorunu megane 2 aracımda yaşamıştım yıllar önce symbol ve dacia mcv de kullandım onlarda yoktu
  • Renault grubu araclari tasarlayanlarin hatasindan kaynaklaniyor.Aracin sileceklerin orada izgaradan yaprak ve tozlarla alttaki gider borulari tikaniyor ondan sonra o bolge kuvet gibi doluyor agzina kadar doldugunda havalandirmadan aracin içine su dolmaya basliyor.Ne kadar erken farkedilirse klima ve kaloriferle belki kurur ama iyice islanmissa koltuk ve doseme sökulup kurutulup geri takilir.Buaradada once silecekler sonra izgara sökülüp gider temizlenir yoksa arac erken paslanir...
  • Bu olay hyundai ve citroendede var
  • Fuji kullanıcısına yanıt

Hocam orayı açıp temizlemiştim. İlk açtığımda bile tıkalı değildi. Birde oradan girse döşemeler ıslak olur ama döşemeler kuru altları göl gibi.

• 4ikaos kullanıcısına yanıt
    İlk olarak Bagajdaki havalandırma deliklerine bakıldi mi..? Birde kapi altındaki delilkler diyecegim ama onda kapı cepleride su dolar. araci lifte kaldırılıp alttaki tahliye deliklerinede bakmak lazim.son olarak Aracin ilk sahibi misiniz kaza sonrasi tamiratta yapılan bir eksiklikte olmus olabilir

Sadece boyalı parçalar var. Bagaj kupkuru.

Ayrıca kazasız tarafta ıslak 4 paspas altıda yani.

Su giderleri de açık. Anlayamıyorum nerden giriyor. Ön camdan mı giriyor diye ona bile baktım yok..

Su giderleri tikanmistir 1998 clio 2009 symbol halen kullaniyorum hiv.boyle.sorunla.karsilasmadim. esege biner.gibi.biniyoruz arabaya bakimsiz falan.

Senin gazete kagidi.koyup test etmen lazim. Suyun kaynagini.bulacaksin on izgalardan giriyor delikler var orada, boyali parcalar kaput camurluktur kesin  

Klimanin giderini hic kontrol etmediniz mi o da cok tikaniyor.klima aractan cektigi nemi alttan bosaltamazsa araç icine doldurur.paspas alti dediginize gore hali döşeme islakligi ondan olur.silecek giderleri tikansa arac saga sola dönüşte dalga gibi su sesi geliyor oradan anlasilirdi.
  • Yillar once megane 2 de ayni durum olmustu. Su gideri tikanmisti ici camur doluydu. Temizlenince bir daha iceri su girmemisti.

Döşemeyi sökmüşken hortumu çıkarıp baktım birşey yoktu.

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Çamurluk ve kapılar kaput sağlam. Boyalı parçalarda lokal

• flyer_mig kullanıcısına yanıt

Gazete ile bulamam saçların altından heryere gidiyor. Nerden girdiği belli değil. Sadece sol taraf daha ıslak. Sağ taraf çok az ıslak

Benim eski aracimda aynen sol daha islakti sag daha azdi.Tek care araci benzinliklerde olan surekli akan suyun altina tutup aracı yavas yavas surup baska birinin kontrol etmesiyle gelen yeri bulmak. son aklıma gelen kapı tam oturmuyor olabilir ayarlanmasi gerekebilir.Giderler acik , kapı fitilleri saglam,kaza onarimi yoksa..,

Valla en son döşemeleri sökünce çeşme ile 10 dk su tuttum bol bol hiç su akmadı içine. O yüzden bulamadım zaten. Yoksa bulurdum. Çeşme ile su yuttum ama hiç su akan yer olmadı

O zaman Kapi fitil ve her kapida olan gidilerlere yogunlasin.Fitiller eskidiyse icine akvaryum hortumu ile dodurup etkinligini arttirabilirsiniz

Kapı giderlerinin yerlerini bulamadım aslında. Birde fitillerden alsa halıflex ıslanırdı üst halıflex kupkuruydu. Yarın yağmur var gene kontrol edicem kapıları teşekkür ederim.

Megane 2 de olsa aynı yerlerde oluyor giderler...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.