Şimdi Ara

MEGANE 2 1.6 MI ? VECTRA 1.6. VEYA 2.0 Mİ ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.230
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bencede vectra design edition modeli mükemmel.opelden tek korkum kaza anında hava yastıklarının açılmayışı. görünüş ve konfor olarak çok iyi bir araç.
  • ben sadece megané mı vectra mı sorusuna vectra dedim.Öğrenci içinse tabiki megané fakat megané vectra gibi konforlu değildir
  • tabiki vectra 1.8 olsun yeterli oluyo bu motor bu araca diğeri sadece biraz daha hantal ama fena sayılmaz. vede 2.0 vectralar turbolu sadece ben öyle biliyorum turbosuz olanları 2.2ler. vergi yönünden bence gerek yok bu kadar abartmaya 1.8 bulursan temiz çokta iyi olur gazla vergide çok aşırı olmaz hem
  • quote:

Orjinalden alıntı: desiya

tabiki vectra 1.8 olsun yeterli oluyo bu motor bu araca diğeri sadece biraz daha hantal ama fena sayılmaz. vede 2.0 vectralar turbolu sadece ben öyle biliyorum turbosuz olanları 2.2ler. vergi yönünden bence gerek yok bu kadar abartmaya 1.8 bulursan temiz çokta iyi olur gazla vergide çok aşırı olmaz hem

Ne olursa olsun vectra'lar her zaman sorunlu olmuşlardır yeni kasanında mutlqalaka üzücü bi tarafı olacaktır olmasa bile benzini çok yakar parçası pahalı olur olmasa bile vectra çok hantal bir araç,olmasa bile parçası pahalı ve çabuk arıza veren bir araç artı vectra nın fiyatı da gereksiz yere çok pahalı olur die düşünüyorum...Yani megane daha iyi bu kesin benim görüşüm tabi,iyi kaçar ,az yakar çok sağlamdır altı yüksek her yola gelir vs vs vs. Kesinlikle Megane

• perfonmans ve yakıt açısından megane derim bide vectra 1.6 motorlar arasında 0-100 km hızlanmada sonuncu perfonmans bekleme donanım olarak megane seni tatmin eder xenon farlar 6 cd changer otomatik katlanan yan aynalar lastik basınç göstergesi sunroof cruse control bide megane'nin arka diz mesafesi vectradan daha fazla
  • beyler yapmayın ya megane ile astra kıyas kabulünde astra öndeyken siz kalkmış vectrayı tartışıyosunuz . Valla 2sinide kullandım vectra çok daha üstün bir araç. bilip bilmeden herkes yazmış bişeylerde yok sorun çıkarırda yok bişey olurda eski vectralar bile bugün taş gibi yollarda iken buna neden laf attınız bilmiyorum . bence vectranın megane dan tek eksiği daha büyük olmasıdır (şehir içi kullanımda birazcık daha dikkat gerektiriyo) e oda olsun sınıfları ayrı arabalar
  • Yok be kardeş işin aslı öle değil yahu.... ben 2 sene kullandım vectra yı parçası çok pahalı çoook yakıyor tamam konfor vs var ama arızada var parçası da pahalı.. ben memnun kalmadım hiç tabi benim görüşüm...
  • 1.6 megane hb siyah spor tampon....
    Megane çok olduğu için parça v.s. rahat oluyor...çıkmacılardada bulabilirsin...
    d sınıfı bir araç modifiye edip kullanmak ki 1.6 ağır kalır ..
    mgane hb daha genç işi...
    uzun yol yapıcaksan vectrra iyidir...Esp li olanı alırsan aktif güvenlik tam olur iyi olur...
  • quote:

Orjinalden alıntı: vaynett

Yok be kardeş işin aslı öle değil yahu.... ben 2 sene kullandım vectra yı parçası çok pahalı çoook yakıyor tamam konfor vs var ama arızada var parçası da pahalı.. ben memnun kalmadım hiç tabi benim görüşüm...

anladım kardeş. fakat ne bileyim motordada falan tanıdıklarım hiç sorun yaşamadı ki önceki kasanın parçalarıda gayet uygun fiyatlı.vede aracı satarken 250bin kmde idi. bu kasadada hiç sorun yaşayan görmedm hemde baya sattı bu araçta. ama genç işi dersen yinede megane bakma derim daha genç işi astra bak civic hb bak
  • Megane II HB ünili adama gider
  • eyvallah kardeş ama kasasını hiç hoş bulmuyorum hb lerin,tabi zevk meselesi...yani ben biraz ağırlıktan yanayım,bu iki araçdan önce 1997 veya 1998 model bmw 5 serisine baktım,ama yakıt olarak fazla yakıyor,10yaşında araç alıcağıma 2 3 yaşında araç alıyım dedim..
    megane nın yanında vectra daha baba kalıyor ama megane ı da çok met ettiler..o yüzden karamsar kaldım

quote:

Orjinalden alıntı: jeandan Type-R

Megane II HB ünili adama gider
  • emre açıkcası yazdıkların bile beni tatmin etmeye başladı
    artık biraz daha meg2 ye olumlu bakıyorum

quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

perfonmans ve yakıt açısından megane derim bide vectra 1.6 motorlar arasında 0-100 km hızlanmada sonuncu perfonmans bekleme donanım olarak megane seni tatmin eder xenon farlar 6 cd changer otomatik katlanan yan aynalar lastik basınç göstergesi sunroof cruse control bide megane'nin arka diz mesafesi vectradan daha fazla

• Yapmayın beyler yaa... Megane ne Vectra ne! Biri at biri eşek..Laguna'yla karşılaştır ama megane ne ki! Donanım diyosun da bir elegance'ın özelliklerini yaz bir de megane full'ün özelliklerini yanına yaz. Hangisi donanım olarak baskın gelecek bakalım Önce megane ....kurma kolu gibi vites sapını düzeltsin.
    quote:

Orjinalden alıntı: emregulec_1905

perfonmans ve yakıt açısından megane derim bide vectra 1.6 motorlar arasında 0-100 km hızlanmada sonuncu perfonmans bekleme donanım olarak megane seni tatmin eder xenon farlar 6 cd changer otomatik katlanan yan aynalar lastik basınç göstergesi sunroof cruse control bide megane'nin arka diz mesafesi vectradan daha fazla

• dostum opel kesinlikle önermem. çok fazla arıza çıkartıyor. biz ilk opel deneyimini 97 vectra cd alarak başladık kaç defa servise çıktı. plakasınıda verebilirim. dayım 98 vectra cd aldı aynen sorunlar artı pahala parça servis maliyeti şimdi işyerinde 2004 corsa dizel var satacagız. şu an samimi söylüyorum sülalemizde opeli olan yok
  • bende 1980 kadett 1.3 sw var babamdan sora 2. sahıbıyım araba daha ohc motor oldugu halde abartıgın kadar sorun cıkartmıyo deyıl plaka serı numarasına kadar verıym
    quote:

Orjinalden alıntı: phoenix20

dostum opel kesinlikle önermem. çok fazla arıza çıkartıyor. biz ilk opel deneyimini 97 vectra cd alarak başladık kaç defa servise çıktı. plakasınıda verebilirim. dayım 98 vectra cd aldı aynen sorunlar artı pahala parça servis maliyeti şimdi işyerinde 2004 corsa dizel var satacagız. şu an samimi söylüyorum sülalemizde opeli olan yok
  • dostum ona bakarsan eniştemlerde köyde 1970model renault Sw var taş gibi tek sorun yok.
    demek istediğimiz son jenerasyon arabalar yani elektronik aksamı çok tefurratı çok vb. gibi anladın
  • vectra gerçekten iyi fakat 1.6 olacaksa bence megane olmalı.
  • Valla bu forumda vectranın her tarafı eleştiriliyor. Anlamıyorum bu durumu. 2 senedir vectra 1.6 nb designe edition var ve hiç bir sorunla karşılaşmadık. Motoru zayıf diyenler 1.6 da ne bekliyor çok merak ediyorum. 1.6 alan bir kişi zaten bunu düşünürek alır. Yoksa segment düşürr 2.0 alır. Vectra biz aldığmzda esp opsynldi şmdi durum ne bilmiyorum ama alcağın araba mutlka esp li olsun. Bence ama 2 araba da değil. Siyah Focus HB
  • megane alma da ne alırsan al ... özellikle de 2004 - 2006 arası uzak dur ...direksiyon kutusu problemli olanları genelde satılığa çıkarıyorlar .bende öyle yaptım (3.800ytl .yani yan tarafa 10 lira koy baştan faz 2 almıycaksan ne olur ne olmaz,megane bu sana)..

vectrayı bilmiyorum ancak dışarıdan gördüğüm kadarıyla en başta ALAMAN arabası....duruşu daha ağır , işçilik daha güzel görünüyor ama sorunlu mu bilmem.... illa da megan 2 alacaksan ...2 eli şu an 24 -26 arası 2005 lerin ... modifiyeye de para ayırdım diyorsun ,ben olsam 3-5 de borç alır faz 2 extrem alırdım hem dıştan üniv öğr. için daha havalı görünümlü olur ve garantili olur......
  • kesinlikle vectra c 1.6 elegance,bende var memnunum ve tavsiye ederim....
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.