Şimdi Ara

Meditasyonun Zararları - Meditasyon ve Yoga Yapmayın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
2
Favori
4.067
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar bu 2 sinden kesinlikle uzak durun ben 3 yıl yaptım pişmanım.

Ruh sağlığımı bozdu.

Şu an yeni öğrendim meditasyonun zararları diye aradım

İsteyene açıklama yaparım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38EAF14ED -- 6 Haziran 2022; 3:26:52 >

• Anlat hocam nasıl zararları var? Ruh sağlığını nasıl bozuyor?

• Hocam açıklayabilir misin
  • DoubleDragon D kullanıcısına yanıt

Başka yere yazdığımı atıyorum

Ben uzunca süre meditasyon yaptım huzur veriyor diye. Çakralar ve 3. göz aktif oldu(açılmadı) ama meditasyon yaptıkça huzur bulacam sandım ama farkında olmadan ruhsal hastalıklar geldi. Ruhsal hastalık geldikçe daha çok meditasyon yaptım iyi gelecek diye. İnternette araştırın meditasyon zararları diye tüm yazıları sırayla okuyun sekme sekme açıp. Meditasyon illeti yaparken büyük bir zevk veriyor evet ama mani, depresyon, kaygı, korku yapıyor zamanla. Hatta halisünasyon, psikoza neden olabiliyor.

İstedikleriniz için dua edin, namaz kılmasanız da, hem de çok daha kolay.

Arkadaşlar ben yoga meditasyon hatasına düştüm 3 yıl kadar. Ve psikolojik sıkıntılara neden oldu. Şu an bipolar bozukluk hastasıyım. İyi gelecek diye meditasyon yaptıkça daha çok hasta oldum hiç uyanamadım da zaten bu zamana kadar. Çünkü meditasyonun zararı olacağını hiç düşünmemiştim. Şu ansa meditasyon ve yogayı hayatımdan kalıcı olarak çıkaracağım. Doğru yol sadece 1 tane

ŞU ÇOK ÖNEMLİ: Yoga eğitimi veren Yogilerin amacı kundalini denen uyanışı yaşamak. Bunun içinse düzenli meditasyon yaparlar, kundalini yoga uygularlar, zifiri karanlıkta otururlar. Onlara göre gerçek ışık karanlıkta saklı.

ALINTI:

normal bir insan beyninin(altbeyin+üstbeyin) ortalama %18'ini kullanır.

kundalini(içsel yılan) aktive olduğunda ise beynin kullanım oranı hızla yükselmeye başlar. bu nedenle tüm dehalar kundalinisi uyanmış kimselerdir.

tüm uzakdoğu mistik ekolleri, masonlar ve sair spiritüalist akımlar, insandaki kundaliniyi uyandırmayı hedefler.

onlar size sadece şu uyarıda bulunurlar, "hazır olmadan kundaliniyi uyandırmak büyük risktir"... ötesini söyleyemezler; zira kendilerinin de haberi yoktur.

halbuki kundaliniyi uyandırmak değil, onu uyandırdıktan sonra dönüştürebilmek marifettir. tek başına kundaliniyi uyandırmak, feth-i zulmani'dir; yani karanlık bir açılımdır. deccalın yolu budur. hatta kundalini'nin bizatihi kendisi firavun veya deccaldır.

misal, hz. musa kundaliniyi uyandırdı ama öyle mi bıraktı onu?

evet, hz. musa'nın dahi kundalinisi bir yılan idi önce; ama sonra âsâ haline getirdi onu. işte mesele budur. kundaliniyi uyandırıp sonra da dönüştürmeden yılan olarak bırakan kimse, artık ya firavun ya da deccal hükmüne girmiştir(firavun mu yoksa deccal mı olduğu bilincinin mertebesine göre değişir).

uyanan kundalininin üstüne musevi bilincin nurlarını sevk ederseniz, o yılan bir âsâya dönüşür ve artık her türlü faydalı iş için kullanılır veya isevi bilincin nurlarını gönderirseniz, deccal hükmündeki kundalini kılıca veya zülfikâra dönüşür. zülfikâr niçin iki başlıdır biliyor musunuz? o iki baş, yılanın dilinden kalan bir bakiyedir. hz. ali'nin zülfikârın sahibi olması da onun isevi meşrep olması ile alakalıdır.

kısacası peygambere iman, bağlılık ve itaat olmaksızın yapılan her türlü spiritüel yolculuk, firavun veya deccal olmakla neticelenir.

KAYNAKLARDAN RESİMLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-38EAF14ED -- 6 Haziran 2022; 2:35:34 >

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E530B75F0 -- 30 Temmuz 2022; 2:47:8 >
  • LeviEfendi kullanıcısına yanıt

Yazdım resimlerle beraber

• Hocam siz bu konuda bilgilisiniz galiba.

3. gözüm açılmadı ama alın bölgemde 3. göz çakramı hissediyorum

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E530B75F0 -- 30 Temmuz 2022; 2:47:28 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E530B75F0 -- 30 Temmuz 2022; 2:47:2 >
  • Bana mantıklı geldi, ne meditasyonu kardeşim, açarım bi kitap okurum, şiir okurum rahatlarım. Ben öyle boş boş bişey düşünme falan. Ben sadece korkuyorum böyle bir durumda. Beni gerer. Bazı şeyleri fazla düşünmemek lazım. İnsan olarak zayıf canlılarız, 80 yıl yaşıyoruz ve bitiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 6 Haziran 2022; 2:59:56 >
  • arkadaşlar şok olacaksınız ama cin diye metafiziksel hiçbişi yok

• Namaz kılarken neden sıkıntı yaşıyorsunuz ve ne oluyor o esnada?

Ben Kuran-ı Kerim dinleyeceğim artık. Bunun bana fayda getireceğine inanıyorum

Aktif epifiz bezinin kapanma şansı var mı? Yoksa ömür boyu aktif mi olacak artık?
  • CSB yazmayan adam C kullanıcısına yanıt
    Hocam korkmanız aslında boş yere değil.

İnsanın bir hobisi ve hobileri uğraşları olmalı ancak meditasyon ve yoga denen şeylere hiç girmemek gerek

Geçenlerde bir yazı okumuştum. Amerika da Yoga ve Meditasyonu yeni bir din altında insanlara sunuyorlar ve çok fazla takipçi kitlesi oluştu. Türkiye ise Müslüman bir ülke olduğu için Yoga ve Meditasyonu, hiç bir dinin ritüeli olmayıp her kesimden insanın yapabileceği stress giderici huzur veren bir aktivite olarak kanıksattılar
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-E530B75F0 -- 30 Temmuz 2022; 2:46:55 >
  • kaynak haber7 :D :D :D :D

• Bu hiç duyulmadık bilinmeyen bir şey değil. Zen budistleri japonlar da bu konuda gayet uyarıyorlar, özellikle sanrılarla ilgili. Ama onlar bir kurtuluş, ilah, beyinin kapasitesini arttırma gibi zırvalar vadedip prim yapma derdinde değiller rahat söylüyorlar.

Aynı şekilde namaz en iyi yogadır-meditasyondur--spordur demek yobaz bir iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x-c9 -- 6 Haziran 2022; 5:30:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E530B75F0

.

Arkadaş şizo ilaçlarını unutmuş

• Google'da herhangi bir şeyin zararlarını aratırsanız illa karşınıza sonuç çıkar, bu o şeyin doğru olduğu anlamına gelmez.

Senin halinle meditasyonun bağlantılı olduğunu düşünmüyorum. Psikiyatriste gitmelisin.
  • olishernandez kullanıcısına yanıt

krdşm şok olacaksın ama ortalama 30 40 vea 50 60 yıl içinde şuanda şuradakilerin %75 inden fazlası metafizik dünyasına "ahirete" gidecek sen de dahil xd.

• Bir ara ben de uğraştım çok iyi gelmedi gibi saldım uğraşılacak şey degil bence
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.