Şimdi Ara

mazot pompası hakkında bilgi istiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Malum dizel motorlu arabaların motorlarında bir kaç pahalı parça bulunmakta bunlardan en pahalısı da mazot pompası. dizel motorun temiz yakıt alması gerek en hassas konu denilir fakat mazot pompası yakıttan ötürü nasıl bozulur bunu anlatabilir misiniz? hangi iç aksamı neden bozulur. hadi enjektör tıkanır vs 10 numara yağ atma durumları var internette dönüyor. bende arabama en iyi yakıtı almaya çalışıyorum fakat neden bozulduğunu merak ettim.

• hangi durumlarda yakıt alırsınız?
    yani ışık yanar yanmaz fazla vakit kaybetmeden hemen yakıt alanlar da var deponun dibini görenlerde.
    siz hangi koşullarda yakıt alıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.ERTEN

hangi durumlarda yakıt alırsınız?
    yani ışık yanar yanmaz fazla vakit kaybetmeden hemen yakıt alanlar da var deponun dibini görenlerde.
    siz hangi koşullarda yakıt alıyorsunuz?

hocam benle alakası yok konunun da yinede söyliyim ışık yanmadan normal alırım yarıdayken mesela fullerim. mesela benim bahsettiğim şu durumlarda pompa arızalanır diye duyduğumdan dolayı soruyorum. kaliteli yerler diye tabir edilen yerler başlıca bilinenler shell bp total diyelim yakıtları tüm normları karşılayan bir de diyelim karşılamayanlar yani ucuz yakıt satan yerler çek oil pasific gibi çoğaltılabilir buralardan alırsanız bozulur sözleri duyduğumdan sordum. pompada hangi parça neden bozulur pislikten mi? pislikten ise pislik olmayan yakıt olarak 10 numara yağ kullanılsa da pompa zorlanır deniyor bu zorlanma hangi parçası zorlanıyor iç yapısına baktım anlayamadım. egzantrik mili bunda da bulunmakta oralar mı aşınıyor acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.