Şimdi Ara

Mazda 'da 2021 ocak ayına kadar sıfır araç yok!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
4.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam bugün merser e gittim sipariş vermek için ama bırak siparişi 6 ay boyunca araç yok dediler☹️ daha sonra bir kaç bayiyi aradım ,İstanbul dışında ki bayi aradım aynı cevap
    Bu Mazda çalışanları nasıl para kazanacak bu da aklımı kurcalıyor, çalışan insanlara da yazık aslında

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ne alakası var kardeşim adamlar çok satıyor bundan dolayı araç yetişmiyor. Koronadan önce 6 adet satıyorlardı. Nasıl yetişecekler bu talebe? Koronada üretim azaldı adamlar şimdi 7 adet sattıysa yetişmez ki.

Rezalet falan yok ortada Mazda Türkiye'yi haklı buluyorum. 10-15 bayi daha açılmalı ki ayda 7 araç satışını yetiştirebilsinler ama imkanlar kısıtlı.

Not: İroni yazmama gerek yok herhalde diye düşünüyorum
    İthal olarak geliyor diyorlar ama 6 ay nedir ya hu?! Bu adamlar normalde gemilerin içinde üreterek geliyorlar diye biliyorum.
    Corona virus tüm dünyayı vurdu o zaman Mazda komple firmayı kapatsın. Bu işte ki saçmalık Türkiye distribütörü ile alakalı bir şey bence. 6 ay boyunca satış yapmaz isen zaten batmisindir
    Roadster yani Mx-5 hakkında yanlış bilgiler yazılmış.
    Bir kullanıcısı olarak söylüyorum ki hafif arabada yüksek torka ihtiyaç yok.
    Yüksek ağırlığa sahip araçlarda yüksek tork o ağırlıkla başa çıkabilmek için faydalı oluyor.
    Bu sebeple otobüsler, kamyonlar, iş makinaları falan yüksek torklu dizel motora sahiptirler.
    Gelgelelim motosikletlerde turbo yoktur, yüksek tork çok önemli değildir yani.
    Önemli olan şey response. Yani tepki zamanı.
    Bir spor otomobilde de response her şey demektir.
    Yüksek tork uzaktan kulağa hoş gelebilir ancak biliyoruz ki turbolu araçlarda tepki gecikmesi yaşanıyor. Ferrari gibi bazı özel üreticiler pahalı sistemlerle bunun önüne geçse de bizim gibi kullanıcıların önüne gelen paketlerde bu gecikme yaşanır.
    Fiat 124 Spider Mx-5'in ikizidir fakat motoru farklıdır.
    Tüm Avrupada, üzerindeki 1.4 turbo motor yüzünden, yani o "bari turbo koysaydın Mazda" deyip düşlediğiniz motor yüzünden yerden yere vuruldu.
    Satışlarda gümledi ve sessiz sedasız üretim durdu.
    Hiç kimse bu motoru bu arabaya yakıştıramadı.
    Mx-5'te 7500 devir çeviren harika bir motor varken kimse 124 Spider'ın torku yüksekmiş ay ne güzel demedi.
    Bazı şeyler kağıt üzerinde güzel durur sadece.
    Mazda TR'yi savunmam.
    Mazda'nın diğer modelleri ile pek bilgim yoktur, genelde 2000 motoru çok beğeniliyor ancak bizim saçma vergi sistemimize takılıyor ve ülkeye uzak.
    Fakat gerçekten de Mx-5 turbosuz daha güzel.
    Otomobil sektörünün bizlere dikte ettiği "daya turboyu gitsin" akımına karşı durduğu için alkışı hak ediyor.
    Hele ki bizim vergi sistemimize uyan bu arabayı bu motorla geliştirdikleri için. Bu arabayı bu paralara alabilmek mutluluk verici.
  • Mazda Türkiye'yi kapatsın Mazda artık, ne satışı var ne servisi. Markayı iyice butik pırlantacıya çevirdiler, sanki bana Rolls Royce.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Armin van Buuren* -- 22 Haziran 2020; 16:52:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Armin van Buuren*

Mazda Türkiye'yi kapatsın Mazda artık, ne satışı var ne servisi. Markayı iyice butik pırlantacıya çevirdiler, sanki bana Rolls Royce.
    Kesinlikle

Artık piyasadan çekilmeleri lazım, iyi marka olsada en başta servis ağı yok satışı yok.

Bide doğruya doğru showroom çalışanları çok uyuz tipler, adam akıllı insanları çalıştırsınlar Toyota çalışanları gibi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mazda, Subaru ve Alfa Romeo koca senede 500 tane araba bile satamıyor

Kapatıp gitsinler elektrik parasına değmez

• quote:

Orijinalden alıntı: AsiretinMarjinalCocugu

Mazda, Subaru ve Alfa Romeo koca senede 500 tane araba bile satamıyor

Kapatıp gitsinler elektrik parasına değmez
    Alfa Romeo ya doğrudan Fiat bakıyor, servis ağı fazlaca var.

Alfa Romeo nun belirli kitlesi var Mazda Subaru gibi değil, Subaru kitlesi için kilit model impreza ve legacy bu araçlarda Türkiye'de yok

• İthal olarak geliyor diyorlar ama 6 ay nedir ya hu?! Bu adamlar normalde gemilerin içinde üreterek geliyorlar diye biliyorum.
    Corona virus tüm dünyayı vurdu o zaman Mazda komple firmayı kapatsın. Bu işte ki saçmalık Türkiye distribütörü ile alakalı bir şey bence. 6 ay boyunca satış yapmaz isen zaten batmisindir

• Zaten mazda öyle sıfır satışı fazla olan bir marka değil
    2020 model ikinci eli bırakın 2019 model ikinci eli bile yok
    2018 modelde 18 tane ikinci el çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antalyalı. -- 22 Haziran 2020; 18:0:39 >
  • corona dan öncede yoktu..

• quote:

Orijinalden alıntı: Antalyalı.

Zaten mazda öyle sıfır satışı fazla olan bir marka değil
    2020 model ikinci eli bırakın 2019 model ikinci eli bile yok
    2018 modelde 18 tane ikinci el çıkıyor
    Gittiğim bayi de tek bir araç vardı, 2018 power. 18.000 de tek parça boyalı 205 bin lira. Ellerinde ki tek araç!

• Daha önce, forumda, mazda disbritörlüğünün iyice mazdayı boşladığını yazmışlardı. Onun devamıdır!

• Ne alakası var kardeşim adamlar çok satıyor bundan dolayı araç yetişmiyor. Koronadan önce 6 adet satıyorlardı. Nasıl yetişecekler bu talebe? Koronada üretim azaldı adamlar şimdi 7 adet sattıysa yetişmez ki.

Rezalet falan yok ortada Mazda Türkiye'yi haklı buluyorum. 10-15 bayi daha açılmalı ki ayda 7 araç satışını yetiştirebilsinler ama imkanlar kısıtlı.

Not: İroni yazmama gerek yok herhalde diye düşünüyorum
  • Sirf Mazda Türkiye'nin ülkemizdeki bu vurdumduymaz tavri yüzünden her baktigimda hala ic gecirsem de mazda 6 tercih etmedim. O kadar lakayitlar ki bayiye girince ellerini öpmemizi istiyorlar sanki. Kim satıcı kim müşteri belli değil

• Mazda bildiğim kadarı ile Avrupa'dan değil kendi ülkesi Japonya'dan geliyor.

Bu virüs nedeni ile bir çok ülkede fabrikalar kapalı kaldı ve üretim durduruldu.Şimdi üretimler başladı.

Sadece Mazda değil diğer marka bayiilerin çoğunda'da otomobil yok.3 ay sonraya sıra veriyor üstelik zam gelirse ekleriz diyorlar.
  • Mazda zaten hep bir önceki yılın aracını satar ve araçta olmaz! Nasıl para kazanıyorlar anlamak zor?

• quote:

Orijinalden alıntı: zotacing

Bu mesaj silindi.
    Tam anlamıyla BOMBOŞ bir yorum

Bir motor atmosferik diye kötü olmuyor. Mazda bütün Ar-Ge'sini kendisi yapan bir firma, ve surekli gelişime açık

• zotacing kullanıcısına yanıt
    hocam bi siz bi de caliph ,diliniz sivri ama yazdiklariniz genelde cok hakli oluyor
    su forumda sevdigim nadir uyelerdensiniz

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.