Şimdi Ara

mazda 3 balon mu? (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
302
Cevap
6
Favori
10.700
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    mazdanın tutulmama nedeni çok mükemmel olmayan arabalarını çok pahalı satmaya kalkması. başka yerde arama, ama şuda var adamlar çokta tutulma taraftarı degil, az satayım benım olsun işindeler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: grandfather_H

mazdanın tutulmama nedeni çok mükemmel olmayan arabalarını çok pahalı satmaya kalkması. başka yerde arama, ama şuda var adamlar çokta tutulma taraftarı degil, az satayım benım olsun işindeler.

Evet işçilik çok iyi değil ancak ikinci eli gayet iyi rakamlarda. O yüzden ikinci eli tercih edecem. Umarım iyi bir mazda 3 bulur ve sorun yaşamam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dusman52

quote:

Evet işçilik çok iyi değil ancak ikinci eli gayet iyi rakamlarda. O yüzden ikinci eli tercih edecem. Umarım iyi bir mazda 3 bulur ve sorun yaşamam

Allah gönlüne göre versin, tavsiye ederim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

quote:

Orijinalden alıntı: Dusman52

quote:

Allah gönlüne göre versin, tavsiye ederim...

Teşekkür ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: e-rose

Mazda sahibi olmamış, mazda kullanmamış, mazda felsefesini bilmeyen konu açarsa bu kadar olur... He canım Mazda kocaman bir balon... Hem de neye göre, Golf'e göre... Allah da seni güldürsün emi...

Şu veciz sözümü tekrarlayayım;

İlk aracı mazda olan için bağımlılık, son aracı olan için pişmanlıktır... Yani; ilk aracı mazda olan bağımlısı olur, son aracı mazda olan, neden daha önce mazda almadım diye pişmanlık duyar...

Kazasız günler.

aracınızın arkasına "huzurnamazda" yazdırmış olabileceğinizden şüpheleniyorum. (latife)

• Bir kaç yerde dikkatimi çekti, yanlış anlamayın Mazda 3 ü test edip gayet de beğenmiş biriyim ama bu "Mazda Felsefesi" nedir tam olarak?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Bir kaç yerde dikkatimi çekti, yanlış anlamayın Mazda 3 ü test edip gayet de beğenmiş biriyim ama bu "Mazda Felsefesi" nedir tam olarak?

Sorunsuzluk ve araca ruh katmak demek kısaca aslında temelinde aşırı ince düşünmek özellikle sky-activ ile bunu yaptılar.
  • Birinci golf ikinci de mazda 3'dür herhalde forumun en abartılan araçları.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • balon mu?
    bana göre sıradan c sınıfı bir araç. ben kötü demiyorum ama şişiren için balondur.
    o mantığa göre şahin de balondur. diyeceksiniz ki şahinin neresi balon.
    yedek parçası çok ucuz. Servis, tamirci sorunu yok. bak ben şişirdim balon oldu...
  • forum çok saçmalamaya başladı. Boş birinin balon sorusuna bu kadar yorum gelmesi ve hala konunun aktif olması seviyesizliği gösteriyor...
  • mrmst kullanıcısına yanıt
    sky-activ denen şeyi zaten bmw mercedes yıllardır yapıyor, amaç arabanın ağırlıgını azaltmak, sürtünmesini azaltmak, burda tek orjinal olan şey motor ve şanzımanında hafifletilmeye çalişilması ve sıkıştırma oranı yoksa bmw neden aliminyum kullansın araçlarda hafif ve dayanaklı
  • hocam allah aşkına mazda japon
    golf alman,

tabi konfor farkı olacak hiç bi japon alman arabası kadar konforlu olamaz.
    ama hiç bir golfte mazda kadar saglam olamaz kesinlikle mazda çok daha az arıza çıkartır çok daha uzun ömürlü olur. ben kesinlikle mazdanın oldugu yerde golfu düşünmem. golf abarttıldıgı kadar bir araba değil herşey yumuşak göğüste değil. golf uzun vadede sorun çıkartır diğer vw araçları gibi.
  • quote:

sky-activ denen şeyi zaten bmw mercedes yıllardır yapıyor, amaç arabanın ağırlıgını azaltmak, sürtünmesini azaltmak, burda tek orjinal olan şey motor ve şanzımanında hafifletilmeye çalişilması ve sıkıştırma oranı yoksa bmw neden aliminyum kullansın araçlarda hafif ve dayanaklı

Maalesef sadece onlardan ibaret değil sky-activ teknolojisi anlamak için gerçekten bilgi sahibi olmak lazım sizin gibilere ne anlatsak boş. Amaç sadece kasayı hafifletmek değil maalesef ve ya sürtünmeyi azaltmak. Motor ve şanzımanda hafifletmeye gidilmesi tek orijinal yanı değil maalesef. Sırf sky-activin ne olduğunu sayfalarca anlatabilirim ama at gözlüğünü çıkartıp ta objektif olmak için çaba sarf etmyen birisi için nafile. Bu foruma ilk yazma sebebim vakti zamanında ki Golf hayranlığımdandır gel gelelim insan yaşadıkça araştırdıkça ve objektif baktıkça neyin ne olduğunu çözebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrmst -- 8 Mayıs 2014; 1:12:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: bLooP

Bir kaç yerde dikkatimi çekti, yanlış anlamayın Mazda 3 ü test edip gayet de beğenmiş biriyim ama bu "Mazda Felsefesi" nedir tam olarak?

Alışılmışa meydan okumak, hareketin ruhu, her daim hızlı ve spor görünen tasarım ortaya koymak, sorunsuzluk...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jjuuddaass

hocam allah aşkına mazda japon
    golf alman,

ama hiç bir golfte mazda kadar saglam olamaz kesinlikle mazda çok daha az arıza çıkartır çok daha uzun ömürlü olur. ben kesinlikle mazdanın oldugu yerde golfu düşünmem. golf abarttıldıgı kadar bir araba değil herşey yumuşak göğüste değil. golf uzun vadede sorun çıkartır diğer vw araçları gibi.

Olay keşke sadece yumuşak göğüste değil. Keşke öle olsa bende alırdım mazda 3, uzun yolda en önem verdiğim şey yol sesidir, içerde oluşan uğultu beni mahvediyor şu an elimde jazz var sağlam şimdiye kadar sorun cıkarmadı ama hayatta 100 km lık alan dışına cıkmam, mazda 3 dede aynı sıkıntı bu kadar olmasada devam ediyor

• quote:

quote:

hocam allah aşkına mazda japon
    golf alman,

Olay keşke sadece yumuşak göğüste değil. Keşke öle olsa bende alırdım mazda 3, uzun yolda en önem verdiğim şey yol sesidir, içerde oluşan uğultu beni mahvediyor şu an elimde jazz var sağlam şimdiye kadar sorun cıkarmadı ama hayatta 100 km lık alan dışına cıkmam, mazda 3 dede aynı sıkıntı bu kadar olmasada devam ediyor

neden 100 km lik alan dışına çıkmazsınız hocam jazz la ondada mı yol sesi oluyor ?

• mrmst kullanıcısına yanıt
    Gerçekten çok komiksin ne bildiğini çok merak ettim, ben boş konuşmayı sevmem şu videoyu bi izle senin sayfalarca anlatamadıgını 0.33 ile 0.53 arasında anlatmış (umarım ingilizcen vardır) yoksa ingilizcen benim önceki yazımı tekrar oku aynısı:))))
    http://www.youtube.com/watch?v=9Dl6o3itORY
    ayrıca sana sky activ için 1.23 arka bagajdaki paspasa iyi bak, çünkü kartondan nede olsa hafiflik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grandfather_H -- 8 Mayıs 2014; 23:18:13 >
  • jjuuddaass kullanıcısına yanıt
    50 km den sonra arabanın içinde rüzgar sesini geçtim Gırdap oluşmaya başlıyor:)))
  • quote:

50 km den sonra arabanın içinde rüzgar sesini geçtim Gırdap oluşmaya başlıyor:)))

civicle eskişehir bursa , eskişehir ankara arası yol yaptım bana civicte ben çok rahatsız olmadım civic nasıl sizce
  • quote:

quote:

civicle eskişehir bursa , eskişehir ankara arası yol yaptım bana civicte ben çok rahatsız olmadım civic nasıl sizce

jazzdan önce 2008 civic vardı bende, daha tahammul edilebilir düzeyde zaten yeni gelecek makyajlı civic de listemde (ama bi golfe ve mondeo ya binsen farkı çok rahat anlarsın)
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.