Şimdi Ara

Mayıs ayı faturasındaki zammı iptal ettiriyoruz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.669
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Turknet kullanıcılarının bildiği üzere haziran ayında fiyat güncellemesi yapacağını duyurulmuş olmasına rağmen sessiz sedasız zammı mayıs ayına çekerek ve birçok kullanıcıdan tepki aldı. Ben de haklı sebeplere dayandırılarak yapılan bu zammın iptal edilmesi konusunda sizlerin de faydalanabileceği bir açıklama yapacağım.

Öncelikle Turknet in Mayıs ayındaki faturayla başlayalım.

Aşağıda da görüleceği üzere son ödeme tarihi 1 Haziran olan Mayıs ayı faturası

Bu faturaya itiraz etmek için https://tuketicisikayet.btk.gov.tr adresine girerek fatura şikayet kaydı oluşturdum.

Not : Turknet Online İşlem Merkezini ileride karşılanabilecek bir uyuşmazlık vb durumlarında elimizde resmi yazışmaların kayıt altına alınmasını istediğimden kullanmaktayım. Destek kayıtlarının yazışmaları belli bir süre sonra Online İşlem Merkezinden siliniyor.

Sizin de gördüğünüz gibi Turknet maalesef yine çözümsüz ve konuyla pek te alakalı olmayan bir cevap ile şikayet kaydını sonlandırmak istiyor. Devam ediyoruz.

İtirazın üzerine tekrar yapılan telefon görüşmesiyle fatura indirimi alınıyor ve cevapta da belirtiliyor.

Tanımlanan indirimin sisteme yansıyıp yansımadığını faturayı ödeyerek kontrol ediyoruz.

Hepsi bu kadar!

@TurkNet Destek

• İnsanları böyle şeylerle uğraştırmak da Türknet'e yakışmamış. Yok btk'ya şikayet et yok indirim için pazarlık yap.

Ben Türknet'in zam yapacağını Mart ayında duyar duymaz başka iss'ye geçtim.

Nerede o müşteri memnuniyetine önem veren Türknet ve nerede insanların şikayetlerle, pazarlıklarla hakkını aramak zorunda kaldığı Türknet. Yazık gerçekten.

Madem zam yapacaksın, yap Haziran ayında işte herkes zammı o zaman bekliyordu. Tipik şark kurnazlıkları...

Gerçi çok ufak bir azınlığa ucuz 1gb/s fiber vermek için 8mbps / 16mbps hızda interneti 140tl'den satan bir yerden başka bir şey beklenemezdi.

• İnsanları böyle şeylerle uğraştırmak da Türknet'e yakışmamış. Yok btk'ya şikayet et yok indirim için pazarlık yap.

Ben Türknet'in zam yapacağını Mart ayında duyar duymaz başka iss'ye geçtim.

Nerede o müşteri memnuniyetine önem veren Türknet ve nerede insanların şikayetlerle, pazarlıklarla hakkını aramak zorunda kaldığı Türknet. Yazık gerçekten.

Madem zam yapacaksın, yap Haziran ayında işte herkes zammı o zaman bekliyordu. Tipik şark kurnazlıkları...

Gerçi çok ufak bir azınlığa ucuz 1gb/s fiber vermek için 8mbps / 16mbps hızda interneti 140tl'den satan bir yerden başka bir şey beklenemezdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zaris -- 22 Mayıs 2022; 21:50:52 >
  • Tüik'in açıkladığı enflasyon %70. Türknet'e gelen zam %40. Çok değil yani, fazla kasmayın kendinizi.

Daha uygun bir İSS bulursanız değerlendirin. Boşuna vaktinizi harcamayın.

A'dan Z'ye her şeye %70 üzerinde zam geliyor yılsonuna kadar.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Kraldan çok kralcılık yapma, SMS ve Elektronik Posta ile kullanıcılara "Haziran ayından itibaren" dediyse iş bitmiştir gerisi beni ilgilendirmez değil enflasyon, hiper enflasyon olsa umrumda olmaz.

• fractal design kullanıcısına yanıt

Burada bahsedilen durum zamla ilgili değil maalesef. Az veya çok iğneden ipliğe (marketteki alışveriş poşetleri hariç) herşeye zam geldi. Birçok kullanıcınında şikayetçi olduğu durum Haziran ayında yapılacağı duyurulan zammın sessiz sedasız 1 ay öncesine çekilmesi. Özelden geri dönüş yapanlardan anladığım kadarıyla Turknet destek personelide artık konuyu uzatmadan indirim tanımlıyorlar ki muhtemelen bu durumla ilgili kendilerine direk yetki verildi. Yoksa normal zamanda her tale edene indirim yapmazlardı diye düşünüyorum. Senin de bahsettiğin gibi şu anki fiyatlara bakacak olursak daha uygun ISS var fakat Türk telekomun 1 Hazirana ertelediği erişim portlarına zamlı tarifeler uygulamaya konulduğunda bu uygunluktan bahsedebileceğimizi zannetmiyorum. Ayrıca Turknet Haziran 2023 e kadar sabit fiyat bildirimini bile sayfasından kaldırmasıyla bir sonraki fiyat güncellemesi 2023 e girmeden gerçekleşmesi hiç te şaşırtmayacaktır beni.

• eninde sonunda hepiciği aynı yüksek fiyattan satacak şunun şurasında 1 hafta kaldı hazirana

• ben yüksekten ödedim faturayı. ama yine de şikayetimi giriyorum sisteme. Mevzu 30-40₺ ek para ya da bir ay öncesi sonrası değil. Mevzu yapılan muamele.

• Konu sahibine teşekkürler. 10.30'da yaptığım başvuru az önce sonuçlandı ve öbür ay ki faturama 40₺ indirim yansıyacak.

dediğim gibi: mevzu aradaki fiyat farkı değil, yapılan muamele ve verilen sözün tutulmaması. Yanlış bir şey yaptıklarını biliyorlar bence. yoksa BTK'ya başvurduktan 2 saat sonra arayıp hatalarını düzeltmezlerdi.

• BTK'ya şikayet ettim, çözüm olarak gelecek ay 40TL tahsil edilmeyecek fakat ben bu tavırlarından dolayı diğer servis sağlayıcılarını radarıma aldım.

Gibirnet, Commernet, Netspeed gibi servis sağlayıcılarının yeni fiyatlarını bekliyorum

• diemcizone kullanıcısına yanıt

Hat güzel ise Zamlar gelmeden Comnet geçiş yapın 1 sene peşin ödeyin arkadaşını getir kodla +1ay 13 ay aylık 91.3tl ye kullanın. (100lük tarife)

Fiber için 13 ayda aradaki fark 631TL

modem varsa 35mbsps VDSL için fark 991.9tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 24 Mayıs 2022; 15:16:44 >

Çok merak ediyorum Nisan ayında zammın 1 ay geriye çekileceği bilgisi kendisine sms olarak gelen kullanıcı var mı acaba burada?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi qbilay -- 25 Mayıs 2022; 10:29:50 >
  • bana sms gelmedi. dediğiniz yerden şikayet ettim. saçma salak cevap veriyorlar. ben diyorum ki haksız zam yaptınız, adam yazmış en yüksek hızı en uygun fiyata veriyoruz, şeffafız kaliteliyiz :D zamanında ilk kez turknet'e başvuru yaptığımda müşteri hizmetleri aradı tatatatatata sanki taramalı tüfek gibi konuşan ergen gibi bir çocuk sesi. dedim ne saçma firma evrak falan yollamadım :D zaten altyapım en fazla 50 mbit hız veriyor.

• elınıze saglık hazıran ayı zam var dıye duyurup mayısta zam yapmak yakısmıyordu ıyı olmus paylasım

• FTTH (Daireye kadar fiber) olarak kullanıyorum, Comnet hosting gibi gözüktüğü için bir çok sitede ve uygulamada sorun yaşanabiliyormuş, siz kullanıyor musunuz acaba? kullanıyorsanız arkadaşını getir kodu varsa lütfen paylaşın bende geçip 12-24 ay taahhüt vereyim.

• qbilay Q kullanıcısına yanıt

Bana mesaj geldi. Şikayet oluşturup oluşturmama arasında kaldım.

Ben bir sitede sorun yaşamadım.Fakat dizibox'ı duydum.(aslında site yönetimi 1 tıkla çözebilir)

FTTH üzerinde sistem iyi (isp geçişleri bile otomatik oluyor, zaten sinyal vb gibi farklar yok pasif network)

Ben ONT sonrası kendi dağıtıcımı kullanıyorum, şuan için sorun yok 100mbps 12 ay ödedim (olmaması temennim)

Kod çok ben nezaketen kullanan olursa süre yüklendikten sonra istediği bir vakıfa kişi adına bağış yapacağım dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 26 Mayıs 2022; 3:26:1 >
  • 1 yıllık peşin ödeme var mı acaba? Sitesinde göremedim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aylmz07 kullanıcısına yanıt

12 aylık alım var süre uzatma yada satın alırken

enpara ve ziraat ile alıp 6'ya bölüyor o bankayla çalışan arkadaşlar ,

Benim kodu özelden attım forum kuralı

Telegram Grubu FTTH yeni altyapıda işler iyi işliyor.

Mayıs ayı faturasındaki zammı iptal ettiriyoruz.telegram
    COMNET Türkiye | Kullanıcı Platformu
    https://t.me/comnetturkiye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackdaniels™ -- 26 Mayıs 2022; 14:55:5 >
  • Yani hocam ben 1200₺ pesin ödeme yapıp, 1 yıl kullanabiliyor muyum? Suan Turknetteyim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aylmz07 -- 26 Mayıs 2022; 17:42:6 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • aylmz07 kullanıcısına yanıt

Aynen 1200 arkadaşını getir kodu girilince 13ay kullanılıyor,

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.