Şimdi Ara

matematik yapamıyorum psikolojim berbat

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
677
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • mezuna kaldım temelim 0 meslek lisesi mezunuyum aktif matematik 0 dan başlayanlar için olan kitapdan başladım işlem yeteneği sorularinda bile zorlaniyorum 1 sayfa 20-30 dkmi alıyor kafam patlicak gibi
    lütfen yardımcı olun tum tavsiyelerinizi bekliyorum aldığım kitap kotumu temel için ne yapayım ilk 80k girmek hedefim en az

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mmezun -- 22 Eylül 2019; 20:16:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• zorlanman gayet normal, önemli olan bu sıkıntılı süreci atlatıp işlerini yoluna koyman. sadece devam et, olacak.

• hocam psikolojim çok berbat ve temelim olmadığı için onu atmam baya zamanımı alacak hedefime ulaşamam diye çok korkuyorum veya matematiği öğrenemem diye psikolojim çok berbat cidden daha ilk konularda işlem yeteneğinde 1 soruya 15-20 dk gidiyor oda yanda ornek var yinede anca yapiyorum
    bana verebileceğiniz oneriler varmı

• mmezun M kullanıcısına yanıt
    dostum seni anlıyorum ama tek verebileceğim öneri ders çalışman olacak. üst düzey bir çalışma yapman lazım, kolay kitapları bitirip üstüne zor kitapları da çözüp üstüne deneme çözmen lazım. olabildiğince çalış, günde 10 saat çalış minimum.

• mmezun M kullanıcısına yanıt
    Hocam matematik sandığınız kadar zor bir ders değil sadece en baştan sindire sindire çalışmanız lazım. Temeliniz sıfırsa soruları bir anda çözemezsiniz,kendinize güvenin çalışmaya devam edin bir süre sonra sorular akmaya başlayacak eliniz alışacak ama unutmayın zamanla olacak bunlar birden değil. Zorlanmanız, soruları yavaş çözmeniz normal yani gerekirse özel ders alın ya da youtubedan bol bol çözümlü soru izleyin kolay gelsin

• Hocam size şöyle bir tavsiye vereyim 80k için feni biraz daha yüksek tutarak hedefinize ulaşabilirsiniz yani kendinizi psikolojik olarak mahvetmeyin diye bunu söylüyorum yoksa çalıştıkça elbet yapacaksınız matematiği de.
    Bu sınav matematiği analitik zekanız olmasa bile istediğiniz nete ulaşabilirsiniz .

• Devam edecek hocam başka yolu yok benim geçen sene durumum seninle aynıydı bırakmadım devam ettim şuan iyi bir konuma geldim bırak abi gitsin o 10 20 dk yani sana katacaklarının yanında önemi yok ama temel düzey bir kitaptan başlaman daha iyi olur herhangi bir youtube hocası ile götür mesela temel düzey kitabı çok zorlanmazsın sonra orta düzey bir kitaba geç o 20 dk olur sana 12 dk ve git gide azalır

• Youtubeden destek al kardeşim

• Konuş kral konuşşş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam fonksiyonları kaftan mı halletiniz benim temelim yoktu hiçbir şey anlamadım ilk tk lardan

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bende meslek lisesi mezunuyum 12.sınıfa kadar temel işlemler dışında matematik hakkında hiçbir şey bilmiyordum . Matematiği çözdükçe seveceksin pes etmemeye çalış kaynak olarak ant mat 1-2 , karekök 0 , 3-4-5 sıralaması ile gidebilirsin ama hergün çöz youtubeden soru çözüm videoları izle . 12. sınıfta staja gitmeme rağmen tyt mat iyi olmasa da 13-2 gelmişti sen mezun halinle daha da fazlasını yaparsın kendine güvenmen gerek .
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.