Şimdi Ara

Masaüstü aniden donuyor sonra kapanıyor? (Çözüldü)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
682
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımın sorunları bitmek bilmiyor Masaüstüne yeni ram taktım rami sorunluydu taktıktan 1 gün sonra bilgisayarı açtım 10-15 dk sonra birden dondu.(Film izliyordum ekran dondu ve garip sesler geldi.)Kapattım tekrar açtım bu seferde XP yükleniyor ekranında dondu.Bidaha kapatıp açtıp bu sefer masaüstü geldi ama yine 10-15 dk sonra kapandı bu sefer mavi ekran geldi .Bilgisayar boş daha yeni formatlamıştım sorun ne olabilir sizce şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkayoznacar -- 8 Temmuz 2013; 0:54:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: berkayoznacar

Bilgisayarımın sorunları bitmek bilmiyor Masaüstüne yeni ram taktım rami sorunluydu taktıktan 1 gün sonra bilgisayarı açtım 10-15 dk sonra birden dondu.(Film izliyordum ekran dondu ve garip sesler geldi.)Kapattım tekrar açtım bu seferde XP yükleniyor ekranında dondu.Bidaha kapatıp açtıp bu sefer masaüstü geldi ama yine 10-15 dk sonra kapandı bu sefer mavi ekran geldi .Bilgisayar boş daha yeni formatlamıştım sorun ne olabilir sizce şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

windows 7 yükle devam ediyorsa donanım sıkıntısı var.

• quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Bilgisayarımın sorunları bitmek bilmiyor Masaüstüne yeni ram taktım rami sorunluydu taktıktan 1 gün sonra bilgisayarı açtım 10-15 dk sonra birden dondu.(Film izliyordum ekran dondu ve garip sesler geldi.)Kapattım tekrar açtım bu seferde XP yükleniyor ekranında dondu.Bidaha kapatıp açtıp bu sefer masaüstü geldi ama yine 10-15 dk sonra kapandı bu sefer mavi ekran geldi .Bilgisayar boş daha yeni formatlamıştım sorun ne olabilir sizce şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

Bilgisayarda herhangi bir yavaşlatma yapmaz mı Win7 çünkü donanımım pek iyi değil. 1gb Ram 512 mb ekran kartı.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

quote:

Bilgisayarda herhangi bir yavaşlatma yapmaz mı Win7 çünkü donanımım pek iyi değil. 1gb Ram 512 mb ekran kartı.

lite sürümünü indir kur 700mb

• evet format atıp win7 yükleyin. 1gb ram ile çalışır problem olmaz. birde mümkünse anakarta bios güncellemesi yapın ram uyumsuzluğunu giderebilir varsa eğer.

yine düzelmezsa büyük ihtimal donanımsal ve ram olma ihtimali çok yüksek. rami satın aldığınız yere söyleyin yada kasayla birlikte götürün rami değiştirsinler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Logic_Man -- 6 Temmuz 2013; 19:57:02 >
  • bence senin bilgisayarda donanımsal bir şey var çünkü bende 1 gb ram var kullanımı fullenince bile kasıyor ama mavi ekran falan yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Logic_Man

evet format atıp win7 yükleyin. 1gb ram ile çalışır problem olmaz. birde mümkünse anakarta bios güncellemesi yapın ram uyumsuzluğunu giderebilir varsa eğer.

yine düzelmezsa büyük ihtimal donanımsal ve ram olma ihtimali çok yüksek. rami satın aldığınız yere söyleyin yada kasayla birlikte götürün rami değiştirsinler.

Bios güncellemesini biraz açabilir miyiz? Nasıl yapabilirim?
  • berkayoznacar kullanıcısına yanıt
    Anakartın modelini bilmeniz lazım. Daha sonra anakartı üreten firmanın destek sitesinden modele uygun en son bios güncellemesi bulup indirilir. yardımcı prog. vasıtasıyla bios güncellenir.

Önemli nokta bu tip işlerde fazla tecrübeniz yoksa bilen birine yaptırmanız daha doğru olur. Herhangi bir hatada anakart kullanılmaz hale gelebilir. Yeni tip anakartlarda bios güncelleme işini otomatik yapan programlar mevcut bu var ise daha basit yapılabilir.
  • Format atmaya başlayacağım da eğer format atarken bilgisayar tekrar donarsa format yarıda kesilirse ne olur?
  • Format atarkende dondu Sadece copying files kısmı tamamlandı ardından pat dondu ekran gelmedi birdaha formatda atılmıyor ne yapacaz biz
  • quote:

Orijinalden alıntı: viatka

Bu mesaj silindi.

Reklam yapma be bütün mesajların reklam
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • Logic_Man kullanıcısına yanıt
    Hocam çok teşekkürler bios güncelleyerek yaptım eski konularda baya iyi anlatılmıştı.Korka ko
  • quote:

Hocam çok teşekkürler bios güncelleyerek yaptım eski konularda baya iyi anlatılmıştı.Korka ko

Yardımcı olabildiğime sevindim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.