Şimdi Ara

Marmara'da olacak deprem ve istanbul'a etkisi (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
289
Cevap
33
Favori
53.249
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
369 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Birikmiş bu segmentlerin birlikte kırılmasıyla 7.7 – 7.8 gibi bir değere ulaşılmasından bahsediliyor,

İlk mesajdaki şu cümleniz ile tv ye çıkan deprem profesörlerinin söyledikleri benzerlik gösteriyor. Buradan yola çıkarsak sorum; bahsedilen büyük deprem ancak tüm fayların aynı anda kırılması ile mi olacak? Yani tek tek kırılırsa düşük şiddette olup çok zarar vermeden atlatılma ihtimali var mı? Yada bahsettiğiniz bu tek tek kırıkların her biri mi 7 şiddetinde deprem yapacak?
  • "Bina vasat malzeme ve işçilikle imal edilmiştir."

vasat malzeme ne anlama geliyor hocalar? bina mezar olur mu bize .D

bi de şu itü analizine baktım. mahallem için orta riskli denmiş. hemen bitişiğimizdeki altımızdaki mahalle yüksek riskli denmiş. neden olabilir?

bina 1997 yılında 10 binalık bir kooperatif sitesi olarak yapilmiş. müteahhit kim bilmiyorum. kooperatif olması biraz daha nizamına göre yapilmiştir beki diye umutlandırıyor.

her bina 11 katlı (9 normal kat + zemin kat + bodrum)

hiçbi binanın altında dükkan vs. yok, yani kolon vs. kesildiğini sanmıyorum

herhangi biri çökme potansiyelindeyse ve hepsi çökerse koskoca site kocaman bi mezarlık olacak bu kadar insana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 29 Eylül 2019; 12:55:38 >
  • Mesajlara bakacağım arkadaşlar, çok vaktim olmadı ilgilenmek için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kendini o kadar kasmışsın ki yarıda kesmek zorunda kaldım. Nedir bu ? Nedir bu ? Nedir bu? ben söyliyeyim sana E.A

• Olası bir depremde iletişim yok. Hayatta kalsanız bile su yok doğalgaz yok. Küçücük gölcükle karıştırmayın istanbulu. Yüzbinlerce dar sokak dayanıksız ev var. Olası bir 7.4 yada bahsedilen değerlerde deprem olursa yaşadığımız şehir dümdüz olur. Kurtarılmayıda beklemeyin. Tüm ülke seferber olsa kurtarılmanız minimum bir iki aydan fazla sürer. Çöken direkler şehirden kaçmaya çalışanlar aşırı yoğun trafik. Yangınlar su baskınları. Cesediniz muhtemelen kepçeyle alınacak toplu mezarlara gömülecek. Salgın hastalıklar baş göstericek. 17-18 milyonluk bir şehir. İlaç yok su yok yiyecek yok. Devletinde bunları karşılamaya gücü olmayacak döviz kurları fırlayacak ülkede kaos hakim olacak ve dış güçlerde bunu fırsat bilip ülkemizin üzerine daha çok oynayacaklar. Rabbim hepimize güç versin. Sabır versin. Umarım o polianna cılar haklı çıkar. İslamiyetin son kalesi yıkılmaz. Rabbim kimseyi gözü yaşlı bırakmasın. Anne baba abi kardeş acısı yaşatmasın kimseyi kendinden başkasına muhtaç bırakmasın. Allahın dediği olur.

• her depremden sonra yüzlerce uzman cıkıyor kopnusuyor edıyor. bana samimi gelmiyor alayı ne yapıyorsun depremden önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: _RaGoN_

Benim bildiğim Beylikdüzü depreme dayanıklılık olarak İstanbul'un en iyi bölgesi. Hem zemin sağlam hem de binalar nispeten yeni. Ben mi yanılıyorum.
    bizim oturduğumuz bina 99 öncesi yapılmış. gerçi tünel kalıp sistemi ile yapılmış ama yine de evde bir endişe hakim. bir de çeşitli forumlarda zeminin gevşek olduğu yazılı. şimdilerde bi deprem sigortası yaptırmayı düşünüyorum.
  • 2 haftada süt liman olursa fay yöneticisinden tut vatandaşına kadar herkes unutçak burası turkey...o yüzden fazla kasmayın...depremden yırtmamız için zengin refah bir ülke olmamız gerekiyor para para para şu an başa babanızın oğlu bile geçse boş yani...siyasilerle fazla alakası yok yani boru belli...allah geçinden versin demekten başka birşey yapamıyoruz, bir depreme dayanılıklı 0 daire olmuş 500-700 bin lira hayaller dünyası...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 29 Eylül 2019; 14:58:28 >
  • GüvenlikMurat kullanıcısına yanıt
    Hepsi de aynı şeyi söylüyor “Verilerin Dikkatle İncelenmesi Lazım”. Ulan biz mi inceleyecez!! Jeolog olan ,dalında prof olan sizlersiniz, kim inceleyecek!!! Hepsi boş ,her biri birbirini yalanlıyor!

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmehcik_71

Hepsi de aynı şeyi söylüyor “Verilerin Dikkatle İncelenmesi Lazım”. Ulan biz mi inceleyecez!! Jeolog olan ,dalında prof olan sizlersiniz, kim inceleyecek!!! Hepsi boş ,her biri birbirini yalanlıyor!
    Türkiye de işler böyle yürüyor malesef herşey halının altına süpürülür.

• Aynen öyle.

• quote:

Orijinalden alıntı: kukaraça

Bina radye temel ve tunel kalip sistemiyle yapildiysa icimizin rahat olmasi gerekir mi yoksa panige devam mi eminim bircok faktor vardir ama ic rahatlatici birsey ariyoruz iste
    Tünel kalıp ise deprem anında çay içiyorsan istifini bozma içmeye devam et.

• quote:

Orijinalden alıntı: RavenoLL

Alıntıları Göster
    binamızın tünel kalip olup olmadıgını nasıl anlıyoruz hocam?

ses yalıtımı kötü oluyormuş diyorlar... biz horlasak üstteki alttaki duyuyor biz de onları duyuyoruz xd
  • quote:

Orijinalden alıntı: DaenerysStormborn

binamızın tünel kalip olup olmadıgını nasıl anlıyoruz hocam?

ses yalıtımı kötü oluyormuş diyorlar... biz horlasak üstteki alttaki duyuyor biz de onları duyuyoruz xd

Alıntıları Göster
    Genellikle toplu konut siteleri tünel kalıp olur. Kolon yoktur. Neredeyse bütün duvarlar betonarme taşıyıcıdır. Duvarlara elinle tıkla boydan boyunca tok sesinden anlarsın. Ama site değilse tünel kalıpta değildir %90 ihtimalle.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Genellikle toplu konut siteleri tünel kalıp olur. Kolon yoktur. Neredeyse bütün duvarlar betonarme taşıyıcıdır. Duvarlara elinle tıkla boydan boyunca tok sesinden anlarsın. Ama site değilse tünel kalıpta değildir %90 ihtimalle.

Alıntıları Göster
    hocam 10 binalık toplu konut 1997 yapımlı

tok gibi bi ses geliyor ama emin de olamadım xd
  • quote:

Alıntıları Göster
    Sagolun hocam az da olsa icim rahatladi

• Tek istediğim uykuda Yakalamasın. 99 depremine uykuda yakalandım (Gerçi Hemen Hemen Herkes Öyle Yakalandı) kilitlendim yataktan çıkamadım önce yağmur gök gürültüsü filan zannetmiştim. Ama bu son 5.8’lik beni 99’dan daha çok bi korkuttu, Fabrikada üstelik bi tahtanın üstündeydim, tahta ayağımın altından kaydı resmen.
    Onun için gündüz yakalasın en azından bilincimiz açık oluyor, ve kaçma şansın var bilinçli hareket edip.

• ülkücüadam kullanıcısına yanıt
    hepimiz allahın bilinçaltıyız yapacak birşey yok.

allahın emir alemindeki varlığı(sıfatı) bile kendi zatının bilinçaltıdır. arşı azamdaki büyük altın tahtta şeffaf bir ruhtur. ilk varolur. son yokolur. yeni yaratılışta tekrar ilk var olur allahın nefsi.

azrail öldürebilse bile kainatta ilk varolan her daim tanrının nefsidir.

zatı ise halen "AMA"dadır, karanlık bir yerde, dışında hiçbirşey olmayan bir yerdir. içinde ise birtek kendisi vardır. kör değildir ancak genellikle gözünü kapatır. mucid sıfatı gereği. insan suretindedir ancak beşer değildir. orada kaimdir. tahtıda hiçbir varlıkta yoktur. orada kendisine zarar veremezsiniz. bazıları ruhen gidirek görebilmektedir.
    "Allah mahlukatı yaratmadan önce bir 'AMA'da idi." Allaha mekan ve zaman yoktur. Halen AMA'dadır. Burada Zatî Sıfatları tecelli eder. vücud gibi. Allahın vücudu hiçbir zaman parçalanmamıştır ve birleşmemiştir. Yaratılış bir içdünya (bilinçaltı) yaratılışıdır.

sağ gözünde narullah vardır. kendi sağıyla baktığı varlığın ruhu anında ayrılıp bedeni anında duman olur. görüşecekse veya gazaplı değilse sol gözüyle bakar. kendi sol gözüde nurullah tecellisidir.

gazaplanınca zatı hayal eder, esması(veya esmaları) ol der ve gerçekleşir.

istanbuldaki kardeşler fuhuşa ve zinaya, bina yarışına devam etsinler.

bir yandan zina yarışı bir yandan bina yarışı. cumaya giderler ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-EED991BF3 -- 29 Eylül 2019; 16:38:2 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MrCaner

Hocam şuan en büyük risk adalar fayında diyolar doğru mu ? Pendik'te oturuyorum kesin öldüm
    adalar fayı 1894'te kırılmış. ancak risk hala devam ediyor, adalar fayının güneyindeki asıl fayda olacak deprem.
  • hashus1099 kullanıcısına yanıt
    Hocam doğru mudur? 9 şiddetinde hissedilecek diyor.
    http://www.acikbilim.com/2015/02/dosyalar/kucuk-kiyamet-buyuk-istanbul-depremi.html

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.