Şimdi Ara

Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
7
Favori
80.594
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roberto Baggio

Kendi aracım olarak 3.20 BMW kullanıyorum ve araç 2006 model otomatik. Bırakın problem çıkardığını, tık yaptığını duymadım daha Şanzımanın. Daha sonrasında şirket araçlarında WW kullandım 2014 model. Şanzıman ile ilgi (DSG) yaşamadığım problem kalmadı ve en sonunda aracın değiştirilmesini sağladım. Daha sonra Octavia kullandım. Onda da DSG şanzıman vardı ama 2016 model olduğu için pek bir problem yaşamadım açıkcası. Şu anda 2018 model Focus kullanıyorum Titanium paket ve BMW dan sonra hayatımda kullandığım en iyi otomatik vites araba rahatlıka diyebilirim.

Kısacası demek istediğim. Otomatik şanzıman konusunda sıkıntılı olan ve sıkıntısız olan arabalar az çok belli. Sen gidipte, herkes tarafından şanzımanında problem olduğu konusunda bilgileri paylaşılan araçtan alırsan, tabi ki yaşarsın. Mesela 2014 yıllarıda DSG şanzımanın patlamamasının mümkünatı yoktu. WW nin her DSG şanzımanın 10 da 6 sı sıkıntılıydı. vs vs gibi.

Alıntıları Göster
    power Shift leri gerçekten iyi diyorlar ama ben aracı alınca 4-5 seneden aşağı kullanmıyorum.
    Al-sat çı değilim anlayacağın.
    ilk sayfaya bir mesaj yazmıştım, tam olarak bu:

quote:

Tam otomatikler fazla yakiyor ama saglam.

Yari otomatikler az yakiyor ama saatli bomba.

İkisinin ortasi düz vites...

Hem saglam hem az yakiyor.

Ama trafiği yoğun olan yerler icin buyuk bir cile.

Benim yasadigim yerde boyle bir trafik olmadigi icin duz vites tercih ediyorum.

Yani demem o ki ben de otomatik istedim ama isteklerime cevap veren bütçe dahilinde bulamadım.

Kia Ceed hala çok hoşuma gidiyor, ama 2015 model altındaki otomatikler 8 lt dizel yakıt bence çok.
    Şu anki düz vites focusumla 5-5.5 lt yakıt tüketirken arkadaşım ceed ile 8 lt altına düşemedi daha.

Astranın da otomatik vitesinin sorunlu olduğunu öğrenince geriye düz vites kalıyor.

Benim canımı sıkan burdaki insanların bilmeden yaptığı yorumlar.
    Neymiş otomatik yazmayanlar otomatik kullanmamıştır.... Kullandım, hem de envai çeşidini.
    Yok düz vites amelelikmiş... Yani ben amele oluyorum. O halde otomatik kullanıp fazladan 1.5 lt yakanlar da enayi mi oluyor?
    Devir ekonomi devri, mazot 6.5, benzin 7.10 tl olmuş, fazladan 1.5lt denek enayi parası demek.
    Ben de böyle mi yazsaydım acaba?

Yine de bundan sonra param yeterse focus ps düşünüyorum. Şu anki durumda ve bütçemde en mantıklı seçim düz vites focus idi.

• edgar1899 kullanıcısına yanıt
    Siz onu bizim ülkemiz için 50 yapın

• Otomatik vitesli araba alana kadar manuelciydim, yok vites değiştirme yok öyle yok böyle keyifli diye över dururdum. 2 senedir tam otomatik araç kullanıyorum, yemin ederim boşa acı çekmişim manuel ile, tam bir hamallık.. O kadar rahat ki otomatik vites.
  • Sayfalarca tartışılacak ve çıkan sonuç şu olacak:

Otomatik arabası olmayanlar manuel diyecek otomatik arabası olanlar Otomatik diyecek. Parası yeten otomatik yetmeyen manuel diyecek falan filan. Hani bunu defalarca gördüm çünkü burda.

Manuel sevicilerin tutarsızlıkları:
    -1.0 ya da 1.6 motor kullanır ama gücü hissedecektir, manuel olmalıdır.
    -Artık otomatik daha az yakıyor ama onlar “otomatik çok yakiyiii” diyeceklerdir.
    -Arabanın kontrolü bende olacak diyeceklerdir. (Elim boş kalıyor diyenler direksiyonu deneyebilir valla bak)

Dünyanın en iyi kullanıcı otomobilleri bile artık otomatik kullanıyor arkadaşlar. Siz manuel Ferrari gördünüz mü son zamanlarda? Porsche falan gördünüz mü manuel? Bunlarda kontrolün sizde olmayacağını mı düşünüyorsunuz cidden? Ama 1.6 aracınızda kontrol sizde olmalı yani hmmm, anladım, ok.

Ayrıca kontrol elinde olsun isteyen arkadaşlar, camı da krikoyla indirsin kaldırsın, absyi iptal edip kendileri freni ayarlasın, esp falan hiç girmiyorum zaten o ne öyle aracın kontrolünü düzeltiyor falan

Not: 2 adet otomatik (biri tork konvertörlü 2004 megane 2, bulabileceğiniz en kötü otomatik şanzımanlardan) 1 tane de düz vitesli araç var evimizde.

• Amerikada otomatik araç sayısı %98 , adamlar rahatına düşkün.
  • En az 15 araba değiştirdim..

Otomatik tercih ederim..tam otomatik tadından yenmez..ama arada Manuel vites aramıyor değilim :)

İkisinin yeri ayrı..

• quote:

Orijinalden alıntı: Öner

power Shift leri gerçekten iyi diyorlar ama ben aracı alınca 4-5 seneden aşağı kullanmıyorum.
    Al-sat çı değilim anlayacağın.
    ilk sayfaya bir mesaj yazmıştım, tam olarak bu:

quote:

Tam otomatikler fazla yakiyor ama saglam.

Yari otomatikler az yakiyor ama saatli bomba.

İkisinin ortasi düz vites...

Hem saglam hem az yakiyor.

Ama trafiği yoğun olan yerler icin buyuk bir cile.

Benim yasadigim yerde boyle bir trafik olmadigi icin duz vites tercih ediyorum.

Yani demem o ki ben de otomatik istedim ama isteklerime cevap veren bütçe dahilinde bulamadım.

Kia Ceed hala çok hoşuma gidiyor, ama 2015 model altındaki otomatikler 8 lt dizel yakıt bence çok.
    Şu anki düz vites focusumla 5-5.5 lt yakıt tüketirken arkadaşım ceed ile 8 lt altına düşemedi daha.

Astranın da otomatik vitesinin sorunlu olduğunu öğrenince geriye düz vites kalıyor.

Benim canımı sıkan burdaki insanların bilmeden yaptığı yorumlar.
    Neymiş otomatik yazmayanlar otomatik kullanmamıştır.... Kullandım, hem de envai çeşidini.
    Yok düz vites amelelikmiş... Yani ben amele oluyorum. O halde otomatik kullanıp fazladan 1.5 lt yakanlar da enayi mi oluyor?
    Devir ekonomi devri, mazot 6.5, benzin 7.10 tl olmuş, fazladan 1.5lt denek enayi parası demek.
    Ben de böyle mi yazsaydım acaba?

Yine de bundan sonra param yeterse focus ps düşünüyorum. Şu anki durumda ve bütçemde en mantıklı seçim düz vites focus idi.

Alıntıları Göster
    Valla sizi gayet iyi anladığımı düşünüyorum.

Benim bu konuda görüşüm tekrar söyleyecek olursam, Manuel ve Otomatik vites tercihi biraz yaşadığınız şehir, arabayı kullanacağınız alanlar, yapacağınız mesafe vs hepsi ile alakalı.

İstanbul, Ankara, Bursa gibi trafiği yoğun olan, şehir içinde araba kullanması eziyet olan yerlerde de ne bilip kalkıp manuel vites araba kullanmak ve manuel arabaya para vermekte pek mantıklı gelmiyor bana.

• otomatik vites tercih ederim. ilk araç sürüş deneyimim 2013 yılında sürücü kursunda olmuştu. çok zorlanmıştım manuelde ama sınavı tek seferde geçmiştim. o sene babamda araba almıştı otomatik vites. sınavdan sonra direksiyonumu geliştirmek için onun arabasını kullandım ve inanılmaz rahattı manuel e göre. ondan sonra hiç manuel kullanmadım , bu saatten sonra da kullanmam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-714AB4560 -- 23 Mayıs 2019; 12:14:10 >
  • Aracım otomatik (ne yazık ki bmw manuel için baya bir mırın kırın etmişti. yok özel sipariş falan yoksa manuel alırdım. Otomatik alamayanlar manuel diyorculara itafen önce bunu yazayım.)

Taksiye falan çıkmayacaksanız, gün içinde 50 km falan yapmıyorsanız vs. manuel kullanmak ile otomatik arasında öyle uçurum farklar yok. manuel ameleliktir diyen arkadaşlar sanırım pazarlamacılıkla uğraşıp günde 300 km yol yapıyorlar. yoksa amelelik olarak görülecek bir durumu yok manuelin.

manuel bende her zaman bir tık daha iyidir otomatikten. ki otonom araçlara da şüpheyle yaklaşan birisiyim. manuel otonomun dedesi denebilecek bir olay. mühendis arkadaşlar otomatizmin tehlikelerini anlatır bir ara. çünkü cidden uzun bir konu.

bilim kurguya girmeden ben de oyumu manuelden yana kullanıyorum başıma bir şey gelmeyecekse. hem daha ucuz, hem daha sorunsuz hem de güçlü araçlarda hissi daha güzel.

neden manuel ferrari vs. yok diyen arkadaşlara da o klasmanda olayın farklı işlediğini hatırlatmak isterim. o araçları alan adamların çoğunun kafa o araçların hissi değil etiketi.

• Kesinlikle otomatik
  • İstanbul içinde her iş günü 32 km yapan biri olarak, Manuel anca gece 12 sabah 6 ya kadar sürülür :D

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbulda yaşıyorum. Trafikte 1-2-1-2-1 vites atmak çok zevkli(!) herkes manuel alsın.

• Eğer keyif amaçlı alınacaksa büyük şehirde günlük git gel yapılmayacaksa bence manuel

mesela chipli 1.4tsi lar yada +2500 motor bmw vs kullanıyorsanız keyif amaçlı manuel

allah nasip etti golf 7 im oldu otomatik onun yeride bir başka
  • Kia cerato 1.5 dizel manuel
    Manuel ciyiz aga manuel + eManuel 🤣🤣🤣🤣🤣

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İstanbul ise kesinlikle otomatik. Diğer şehirler için zevkine kalmış.

İstanbulda manuel vites insanı kanser ediyor. Sol bacak felç geçiriyor. Ben zamanında çok kullandım. Sonra otomatiğe geçince dünya varmış dedim.
  • Manuel manuel diyordum bir gün trafikte otomatik şirket aracı kullandım o günden sonra kendi manuel aracımı satıp otomatik almayı düşünüyorum. Kesinlikle otomatik diyenlerdenim.

• otomatik isterdim ama dsg ve fiyatlar yuzunden manuel aldım
  • Alacağım arabadan arabaya değişiyor şuan aldığım arabaların hepsi manuel bundan sonrası ne olur bilmiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.