Şimdi Ara

Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz? (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
569
Cevap
7
Favori
80.627
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Manuel arac seven biri olaral otomatik diyorum.Manuelde vites degistirmede aracin sizi arkaya yaslamasi guzel ama bunun icinde istanbul gibi yogun trafigi olan yerde dur kalklarda sol ayagi birakmaya gerek yok :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • günlük otomatik, haftasonları manuel kullanıyorum. en güzeli :)
  • Manuel vites arabam var, bence manuel vites bu devirde amelelikten baska bisi degil

• Manuel daha zevkli ama kaza yapma riskin daha fazla senin trafikteki tecrübene kalmış.

• Otomatik

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • otomatik candır.
  • Otomatik, zaten Turkiye'deki araba otomatik. Tamam, araba kullanmaya 4 vites Sahin'le basladik ama yeter yani bir seviyeden sonra biraz da konfor
  • Otomatik tercih ederim ama pahalı olduğu için mecbur manuel alıyorum.

• otomatik hiç kullanmadım ama otomatik diyorum

• Tabiki otomatik. Boşta kalan elinle istediğin herşeyi yapabilirsin. Cok rahat mükemmel hatta. Hele yokuş kalkış desteği off mis mis

• Manuel kullanıcılarının saçma argümanlarına yenilerini ve en saçmalarını eklemişsin

"vitese takmazsan hareket etmez"

Kardeş otomatikte de p konumunda kalsın, d'ye alma hareket etmesin...

Hız sabitleyici bozulursa nasıl duracakmış...
    Aksiyon filmini acilen bırakman gerek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lojistisyen -- 24 Mayıs 2019; 14:9:17 >
  • Her zaman manuel tercih ederim. Otomatiğe kıyasla daha ucuz olması bir tercih sebebi, aynı zamanda vitese daha çok hakim olmak beni mutlu ediyor. Bir de hafif güçlü bir motora sahip bir araçla kullanıldı mı tam bir stres atma aletine dönüşüyor. Ek olarak kolayca dikkati dağılan birisiyim, otomatik araç kullanınca öyle ya da böyle bir elim telefona gidiyor. Manuel kullanırken araca daha çok odaklanıyorum.
  • Herkes duygusala bağlamış manuel öyle manuel şöyle.. ama nasıl duygusal ? Şöyle ki;

Sen şimdi bayiye gittin ve araba alacaksın diyelim. Dilediğin arabanın otomatik kampanyası var ve manuel ile aynı fiyata geliyor. Hangisini alırsın ?

Cevap ne oldu ? :)

Olay tamamen bu şekilde duygusal. Yoksa manuel vitesi savunanların olayı tuşlu telefondan instagram'a girmekten ibaret. Düşürsen ekranı kırılmıyor, kırılmaz ekran takmıyorsun vs. vs. maliyetler. Yoksa manuel araç ile deviri hissediyorum diyorsun ama şehir içi trafikte 90'ı geçen görmüyorum ben nedense ? Teknoloji ve rahatlık var kullanmak istemiyorsunuz ama içiniz farklı söylüyor daha doğrusu işinize böyle geliyor.

Ben ne yaptım ? Param yetmedi diye manuel araç aldım. Memnun muyum mecburen memnunum ama aklım hala otomatik vites arabada.

Özellikle büyükşehirler için konuşuyorum ben dahil manuel kullananlar trafikte eziyet çekiyor.

• yaşanılan yere göre değişir. klabalık büyük bir şehirde hele ki trafiğin yoğun olduğu yolları kullanıyorsanuz manuel zulümdür. hayattan soğumanıza sebep olabilir. ha bunun dışında son 2 senedir otomatik araç kullanıyorum. ve seçimim kesinlikle MANUEL.
  • tam otomatik neye göre yarı otomatikten fazla yakıyor ??

konuya gelirsek yoğun trafik olan yerlerde yarı yada tam otomatik fazla trafik olmayan yerdeyseniz manuel benim yaşadığım yerde manuel vites sorun yaşatmaz tercihim manuel olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: .Tolga

Herkes duygusala bağlamış manuel öyle manuel şöyle.. ama nasıl duygusal ? Şöyle ki;

Sen şimdi bayiye gittin ve araba alacaksın diyelim. Dilediğin arabanın otomatik kampanyası var ve manuel ile aynı fiyata geliyor. Hangisini alırsın ?

Cevap ne oldu ? :)

Olay tamamen bu şekilde duygusal. Yoksa manuel vitesi savunanların olayı tuşlu telefondan instagram'a girmekten ibaret. Düşürsen ekranı kırılmıyor, kırılmaz ekran takmıyorsun vs. vs. maliyetler. Yoksa manuel araç ile deviri hissediyorum diyorsun ama şehir içi trafikte 90'ı geçen görmüyorum ben nedense ? Teknoloji ve rahatlık var kullanmak istemiyorsunuz ama içiniz farklı söylüyor daha doğrusu işinize böyle geliyor.

Ben ne yaptım ? Param yetmedi diye manuel araç aldım. Memnun muyum mecburen memnunum ama aklım hala otomatik vites arabada.

Özellikle büyükşehirler için konuşuyorum ben dahil manuel kullananlar trafikte eziyet çekiyor.
    Alakasi bile yok.

Ben kia ceed bakarken ozellikle manual vites baktim.
    Her zaman en ust donanim paketini secen ben, ceed premium da manual vites secenegi yok diye concept plus baktim.

Neden tam otomatik secmiyorum? Cunku fazla yakıyor.
    Neden az yakan çift kavrama secmiyorum? Guven vermiyor.

Duz vites hem az yakiyor hem guven veriyor.
    Ustune üstlük yogun trafik olan bir yerde yasamiyorum.

Haa bir de otomatik kullananlar duz vites kullananlarin bir elinin surekli viteste oldugunu saniyorlar.
    Yok oyle birsey. İki elimiz de direksiyonda.
    Sanirim bu kisiler hic duz vitesli arac kullanmamış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Öner -- 24 Mayıs 2019; 15:37:40 >

• Tabiki otomatik, 87 model E190 mercedes kullanıcısıydım adamlar o tarihte yapmış deri koltuklar, otomatik vites, elektrikli koltuklar. Şimdilerde bindiğim 2015 model aracımda vites sistemindeki o rahatlığı bulamıyorum

• Otomatik de iyide burda usası yok bizim arkadaş bi şanzıman yagı dğeişti basına gelmeyen kalmadı denizliye götürdü aracı 2 hafta uhrastılar otomaik güzel fakat servisin varsa
  • Manüel araç gerçekten hamballıktır ve aracınızın konforunu hiç mi hiç tadamazsınız, otomatik vitese gelirsek sıfır araç alırken ki fiyat yüksekliği ve arıza açtığında ki yüksek parça fiyatları bakımından manüel vites cazip gelir fakat bunun için araç alınacağı vakit hangi aracın şanzımanının daha sorunsuz olduğu araştırılırsa süpriz ile karşılaşmanızda o denli azalır . Kısa ve öz şekilde herşeyde olduğu gibi konfor için paranız olması elzemdir.

• 10km lik yolu dur kalk yaparak 2 saatten fazla sürede gidiceksin ben manuel seviyorum diyeceksin. Yemeyin beni Şehirler arası yolda eyvallah bende seviyorum manuel vitesli araç kullanmayı. Şehir içinde İstanbul gibi trafiği olan şehirlerde araba kullanıcaksan manuel ızdıraptan başka bişey değil
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.