Şimdi Ara

Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz? (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
569
Cevap
7
Favori
80.522
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
23 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Araç güçsüz ise, trafiği olan bir yerde de yaşıyorsan bir de manuel kullanıyorsan kes o sol ayağını at çöpe.
    Manuel aşığıydım, otomatik kullanan arkadaşlarımla dalga geçerdim. Sonra beşiktaşa taşınınca 40 beygiri kalmış sembolümle maçka bayırlarında trafiğe girdiğimde manuelin ne bok olduğunu anladım.

Yemişim baskısını balatasını, masraf açacakmış? açsın anasını satayım insanın kendisine saygısı olur. Oromatik şanzımanın da kalitelisi var.

Ha bir de değinmeden edemeyeceğim, tok kapı sesi var diye manuel arabaya 170.000 veren enayilerde yok değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Düz vites (insignia) ve otomatik (caravelle) sahibi olarak otomatik derim...

Nedeni; Otomatik özellikle de yoğun trafikte hammalıktan başka bir şey değil...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ***RAMMSTEIN*** -- 24 Mayıs 2019; 2:17:16 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • otomatik / yari otomatik
    nedeni; hem daha kolay hem de olasi bi aksiyonda zaman kaybi yok
    tik tik tik hallediyosun herseyi :)

• ben manuel daha çok seviyorum kardeşim ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: canyash

Arkadaşlar 2004 model otomatik polo kullanıyorum..ilk arabam..otomatik bence çok rahat istanbulda..bir soru sormak istiyorum..kırmızı ışıkta veya trafikte durduğumuzda D de iken hemen boşa alıyor musunuz yoksa D de bırakıyor musunuz..bende durduğum anda hemen boşa alma tiki oluştu iyi mi kötü mü yapıyorum bilmiyorum ama araba D de iken durunca sanki zorlanıyor can çekişiyor gibi geliyor çünkü gitmek istiyor sen dur diyorsun..
    50 saniye ve üzeri trafikte hareketsiz kalacaksanız boşa alın yakıt sarfiyatı düşecektir ama daha kısa zamanlarda boşa almaya gerek yok.Kullanma kılavuzundada bu şekilde yazıyor.

• Aslında insanlar otomatik şanzıman'ın çok daha yüksek maliyetlere çıkmasından dolayı manuel tercih ediyorlar. Tamamen maddiyat yani. Dsg niin tamirini arkadaşım 15 bine mal etmişti.

• Manuel vites mi, Otomatik vites mi tercih ederdiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi requaizen -- 24 Mayıs 2019; 3:13:34 >
  • 17 yıl manuel takıldıktan sonra otomatiğe geçtim ohh be dünya varmış tak d ye yürü git işine ne uğraşacan debriaj vs vs yolun keyfini çıkar
  • farukkk kullanıcısına yanıt
    İkinci el ve eski model aldığım için kullanma kitapçığı yoktu teşekkür ederim..birde genelde yokuş yerde diyorlar ama park edince önce boşa alıp el frenini çekmek ondan sonra P ye almak ve kontağı kapatmak gerekir yük şanzımana binmesin diye bunla ilgili bilgi var mı

• Manuel yada çift kavramalı yarı otomatik
  • quote:

Orijinalden alıntı: djoguzhan55

ben manuel daha çok seviyorum kardeşim ya.
  • Otomatik denilince tek seçenek DGS değil hocam
    Cvt ve tork konvertorluden haberin yok galiba

• ukayl06 kullanıcısına yanıt
    Çift kavrama pişmanlıktır

• Manuel sevilir otomatik tercih edilir.

• 5 vitese kadar manuel, daha fazla olacaksa otomatik.
  • iquique kullanıcısına yanıt
    Merkaların yerini değiştir bence. Manuel kullanıyorum ama imkan olsa otomatik kullanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aduket atan adam -- 24 Mayıs 2019; 9:4:20 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • otomatiğin rahatlığına bişey diyemem ama vites atmak gerçekten zevkli bir iş hep 5. vitesten 6 ya çekmek istediğim böyle hep sanki 6 ya atıcakmış gibi hissettirmesi apayrı bi duygu gerçi daha sonralarda 6 ya attık ayrı bişey :D

otomatik arabada elim hep vitese ayağım ise hep debriyaja gidiyor gerçi alışır bi süre sonra ama yinede M A N U E L
  • quote:

Orijinalden alıntı: runeterra

Motor freni yapamadığım arabaya güvenirmiyim ?

Otomatik çok rahat ona bir şey diyemem hele ki istanbulda.

Ama acil durumlarda veya dik yokuşlardan inerken o motor freni yarım debriyaj olmalı yani ne bileyim farklı bir his.

Ben otomatik aracın frenleme sistemine güvenemiyorum
    Benim araçta D konumunda giderken o dediğini hold kilidiyle yapıyorsun, sürat 50 ye düştümü Slow konumuna alabilirsin, çok daha dik yokuştan inerken Low konumunda inersin...
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.